Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni, ha valaki...

AnonimusHUN kérdése:

Mit lehet tenni, ha valaki meg akarja mérgezni a kutyád?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az 5 éves keverék kutyusom egy éjjel nappali állat. Egész éjszaka ugat és nappal is pörög, és ez a bal szomszédunkat nagyon zavarja. Egyszer még kb 2 éve fagyállóba áztatott jutalom falatot dobott a kocsink szélvédőjére. A kutya szerencsére nem tudta megenni. Próbáltunk az állatvédőktől tanácsot kérni, de azt mondták, hogy sajnos nem tehetünk semmit. Pár nappal ezelőtt kint játszottunk a kutyával a kertben, aztán egyszer csak oda rohant a hátsó szomszéd kerítéséhez mert meglátta a kutyáját. Ahogy jött vissza, egyszer csak megtorpant és elkezdett szaglászni valamit. Én mondtam neki, hogy fúj, nem szabad, ezért elment. Először azt hittem hogy csak valami virág vagy ilyesmi, de mikor oda értem, egy tablettát találtam a földön. Körülötte étel maradványok voltak és ketté repedt. Olyan volt, mintha kihányták volna. A repedésen jól látszott, hogy a belseje zöld. Szerencsére nem tudta megenni, de arra gondoltunk a családdal, hogy talán megint megpróbálták megmérgezni. Viszont most a hátsó szomszéd felől találtuk a tablettát, nem pedig az oldalsó felől, ezért nem tudjuk, hogy ki volt. Természetesen a tablettát eltettük egy zacskóba. Mit lehet tenni ilyenkor? Kihez forduljak, hogy megállítsam a mérgezőt?

2020. máj. 19. 15:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk talán foglalkozni kéne szegény állattal és nem ugatna meg pörögne állandóan.

Nagy állatbarát vagyok, de ez engem is kikészítene. Nem mérgeznék, mert undorító dolog, de mindenképpen szólnék, hogy a kutya nem kerti dísz, foglalkozni is kéne vele. Sőt lehet én fordulnék valami állatmentő egyesülethez, hogy térítsenek észhez.

2020. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg, amit a 9-es ír. Meg lehet rá tanítani, hogy ne fogadjon el mástól semmit, ne egyen meg mást, csak amit tőled kap.
2020. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem helyes, amit a szomszéd csinál, mert alapból nem szegény kiskutya a hibás, hanem ti, gazdák. Megmérgezni nem kéne, de abban igaza van a szomszédnak, hogy évek óta tartó ugatás idegesíti. Mivel te ezt tényként írod le, így nyilván már szólt nektek korábban, próbált erről beszélni. Úgy veszem ki az írásodból, hogy teljesen feleslegesen.


Èn a szomszédod helyében birtokvédelmet kértem volna már rég, mert folyamatos kutyaugatásban nem lehet élni.

2020. máj. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%
Hőböröghetsz a szomszédokra, de marhára nincs igazad. A kutya a tiéd, a te felelősséged, hogy hogyan viselkedik és a te kötelességed is tenni ellene, hogy az állandó ugatás ne zavarja a szomszédokat. A kutyádat ugyan én se bántanám, mert az nagyon nem tehet róla, de már rég feljelentettelek volna. Akkor köteleznének ennek a megszüntetésére. Lehet a szomszédod erről nem tud, azért próbálkozott ilyen primitív módszerrel megoldani a problémát. Szóval jobban tennéd, ha keresnél valami megoldást. Első lépésként pl. beszélnél valakivel aki ért is hozz, hogy mi az oka az állandó ugatásnak (pl. bezártság, unalom) és próbáld azt megszüntetni.
2020. máj. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Rengeteget foglalkozok a kutyámmal, 4-kor hazaérek és onnantól kezdve csak vele vagyok 2 óra séta aztán 1 óra játék otthon, fésülés, simogatás. Napközbenre van neki kirakva rengeteg játék illetve van mellette egy másik kölyök kutya akivel egész nap játszanak. Mindig hulla fáradt estére, de a szomszéd kutyával ketten valamiért mégis végigugatják az éjszakát. Egyébként a szomszéd már akkor megpróbálta megmérgezni, amikor még nem is ugatott éjszaka...
2020. máj. 28. 06:46
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor engedd be a lakásba. Ott csendben lesz, ill ha nem, akkor azonnal tudod korrigálni.
2020. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A kerítésen keresztül látják egymást a másik kutyával, vagy csak hallják egymást?
2020. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Sajnos a lakásba nem engedhetem be mert a testvérem allergiás a kutyaszőrre... A kerítésen vannak ilyen fa takaró elemek de túl kevés volt ezért egy kis lyuk maradt nekik hogy barátkozhassanak. De végig rohangálnak a kerítés mellett nem csak azon a lyukon "beszélgetnek".
2020. jún. 8. 17:47
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem beszélgetnek, hanem ezek szerint őrjöngenek...
2020. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudsz tenni semmit. Megvannak számlálva a napjaik.
2020. júl. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!