Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit lehet tenni, ha valaki...

AnonimusHUN kérdése:

Mit lehet tenni, ha valaki meg akarja mérgezni a kutyád?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az 5 éves keverék kutyusom egy éjjel nappali állat. Egész éjszaka ugat és nappal is pörög, és ez a bal szomszédunkat nagyon zavarja. Egyszer még kb 2 éve fagyállóba áztatott jutalom falatot dobott a kocsink szélvédőjére. A kutya szerencsére nem tudta megenni. Próbáltunk az állatvédőktől tanácsot kérni, de azt mondták, hogy sajnos nem tehetünk semmit. Pár nappal ezelőtt kint játszottunk a kutyával a kertben, aztán egyszer csak oda rohant a hátsó szomszéd kerítéséhez mert meglátta a kutyáját. Ahogy jött vissza, egyszer csak megtorpant és elkezdett szaglászni valamit. Én mondtam neki, hogy fúj, nem szabad, ezért elment. Először azt hittem hogy csak valami virág vagy ilyesmi, de mikor oda értem, egy tablettát találtam a földön. Körülötte étel maradványok voltak és ketté repedt. Olyan volt, mintha kihányták volna. A repedésen jól látszott, hogy a belseje zöld. Szerencsére nem tudta megenni, de arra gondoltunk a családdal, hogy talán megint megpróbálták megmérgezni. Viszont most a hátsó szomszéd felől találtuk a tablettát, nem pedig az oldalsó felől, ezért nem tudjuk, hogy ki volt. Természetesen a tablettát eltettük egy zacskóba. Mit lehet tenni ilyenkor? Kihez forduljak, hogy megállítsam a mérgezőt?

2020. máj. 19. 15:04
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
Mi a szüleimmel 11 évig laktunk egy szép nagy kertesházban jó környéken. Velünk szembe lakott egy idős szomszéd pár. Minden nap jöttek hozzá a gyerekek. Egy alkalommal odabasztak egy dobermannt hogy őrizze az öregeket, kertet, házat mindent. Onnantól kezdve SENKI nem aludt egy éjjelt sem! Minden áldott éjjel végig ugatott!!!! Tudtuk hogy a semmit ugatja mert többször meglestük az összes szomszéd mérgünkben. Ült vagy állt a keritésnél és a holdat ugatta!!! Szoltak nekik többen hogy ez igy nem lesz jó valamit kell vele csinálni. Egy alkalommal az egyik szomszéd direkt nyitott ablakbál mondta a magáét arra a kutyára. Utána elvitték többet nem láttuk!!! Én azóta is a nagypárnával a fejemen alszom máhogy már nem megy.. kösz szépen!!!! Ha tudod hogy ugat a dögöd tegyél ellene mert ha megmérgezik az sajnos nagyon is jogos lesz ugyanis mindenkinek joga van apudni, pihenni éjszaka és nem a te kutyád hallgatni mert senkit nem érdekel!!
2022. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!