Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szobacicákat miért nem kell...

A szobacicákat miért nem kell sétáltatni?

Figyelt kérdés

A benti kutyák tartásának miértjét és mikéntjét értem, szerintem teljesen kivitelezhető dolog.


Viszont itt mindenki foggal körömmel harcol a cica benti vagy kifutós tartásáért, vagy kertben tartásáért.

De a macskákra (akik alapvetően a fél világot bejárják egy éjszaka alatt) miért nem vonatkozik az, hogy vidd el sétálni, kert kellenek neki az új ingerek?


Hiszen ez is ugyanúgy kivitelezhető lenne, legtöbb cicus megtanítható a hám használatára.


Csak ez olyan kettős mérce, hogy vidd a kutyád 4 órát sétálni naponta, mert mozgás ingerek stb. De a macskát zárd be egy életre egy 50 négyzetméteres lakásba osztjóvanazúgy.


A macskának is ugyanolyan igénye lenne a mozgás, és amit barangolással bejárnak, megmásznak stb. az még össze sem hasonlítható három szoba közötti ingázással...

Az ingerekről meg ne is beszéljünk, amikor a macskák mai napig eredményesen meg tudnak élni, mint ragadozók. Nem arra lettek teremtve hogy 15 évig egy szobában, egy kanapén feküdjenek.



2020. máj. 20. 20:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Más jellemek, a macska egy alomba elvégzi a dolgát. A kutyát a büdös életben nem tanítod meg etre.
2020. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
63%
Bizonyos szempontból igazad van, de azt vedd figyelembe, hogy a macskák sokkal intelligensebbek a kutyáknál, jobban adaptálódnak a környezetükhöz. Vagyis a macskák bele tudnak szokni a szobai létbe, kijárnak a vécéjükre ha kell, miközben egy kutya teleszrná a lakást, ha nem vinnék le..
2020. máj. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem a dolog elvégzése céljából kell sétáltatni a kutyákat.

Kertesházban élők is elvégzik gond nélkül a dolgukat, még is naponta kell velük is menni sétálni.


Különben van kutyawc, olvastam, hogy valaki egész télvíz idején nem viszi le a csivaváját évek óta, mert oda ürít.

2020. máj. 20. 20:59
 4/23 A kérdező kommentje:
Tejóég...
2020. máj. 20. 21:00
 5/23 anonim ***** válasza:
46%
JÓ kérdés. tudományosan bízonyított hogy a sétálás fejleszti a memóriát , javítja az agyműködést. Egyesek képesek elvárni a macskáktól hogy egy házban éljék le az egész életüket. Kérdem én, szerintetek ez nem kínzás neki? még ha van társasága jó esetben is , de amelyik cica egyedül van egész életében egy házban bezárva? napi 1 óra séta tényleg olyan megterhelő lenne? Ha más nem vidd az öledben vagy valami.
2020. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen túl veszélyes egy macskának,hogy kint szabadon járjon keljen . Annál,hogy az autó elüsse,megmérgezzék,kutyák tépjék szét ( ilyet a saját szememmel láttam,és hidd el,nem szép látvány) az is jobb,ha egy lakásban éli le az életét. Lehet sétáltatni,de a macskák a szokások rabjai, sokan rettegnek ha a lakáson kívülre kerülnek . A kutyáknál ez nem egészséges viselkedés,a macskáknál viszont igen .

Szóval lehet,hogy igazad van és jót tesz a séta a cicáknak,de nem mindegyiket lehet rávenni . Van amelyik tökéletesen el van a saját kis környezetében,bent is lehet mozgatni ,és fél kint .

2020. máj. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Még mindig nem a benti tartással van bajok, hanem a sétálás teljes hiányával.


De akkor a sok állatvédő miért támadja az állatkerteket? Ott is ugyanúgy vegzálnak az állatok, mint a szobamacskák, és azok is ugyanúgy félnének, ha ki lennének engedve, mint az általad említett cicusok.


Szerintem csak szoktatás kérdése lenne az egész..

2020. máj. 20. 21:17
 8/23 anonim ***** válasza:
41%

"Nem a dolog elvégzése céljából kell sétáltatni a kutyákat."


Az a helyzet, hogy a legtöbben csak szratni viszik le..

2020. máj. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
34%
De nem mindet tudod rászoktatni ,ennyi a lényeg .
2020. máj. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

7

Vegzálnak?? Nem vegetálnak? ( [link]

2020. máj. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!