Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szobacicákat miért nem kell...

A szobacicákat miért nem kell sétáltatni?

Figyelt kérdés

A benti kutyák tartásának miértjét és mikéntjét értem, szerintem teljesen kivitelezhető dolog.


Viszont itt mindenki foggal körömmel harcol a cica benti vagy kifutós tartásáért, vagy kertben tartásáért.

De a macskákra (akik alapvetően a fél világot bejárják egy éjszaka alatt) miért nem vonatkozik az, hogy vidd el sétálni, kert kellenek neki az új ingerek?


Hiszen ez is ugyanúgy kivitelezhető lenne, legtöbb cicus megtanítható a hám használatára.


Csak ez olyan kettős mérce, hogy vidd a kutyád 4 órát sétálni naponta, mert mozgás ingerek stb. De a macskát zárd be egy életre egy 50 négyzetméteres lakásba osztjóvanazúgy.


A macskának is ugyanolyan igénye lenne a mozgás, és amit barangolással bejárnak, megmásznak stb. az még össze sem hasonlítható három szoba közötti ingázással...

Az ingerekről meg ne is beszéljünk, amikor a macskák mai napig eredményesen meg tudnak élni, mint ragadozók. Nem arra lettek teremtve hogy 15 évig egy szobában, egy kanapén feküdjenek.



2020. máj. 20. 20:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én értem a problémád (én is alapjában véve így gondolkozom, hogy ha a kutya sétál, a macska miért nem, ha az állatvédők reklamálnak az állatkerti állatok miatt, akkor a lakásban tartott állatok miatt miért nem, satöbbi), de azért egy kis fegyelmezett gondolkodás nem árt. A kutya és a macska nem ugyanolyan. Egy macska számára a pórázon való séta egy rémálom lehet. Hogy tudná megvédeni magát? Pórázon sétáltatott kutyámat többször csak úgy tudtam megvédeni más,nem pórázon levő kutyától, hogy a pórázt ledobtam a földre és akkor elrendezték egymás között. Egy macska pórázát ledobod a földre, úgy elmegy, hogy többet nem látod.

De nekik nem is szabályozott sétára van szükségük veled, hanem csavargásra.

Satöbbi!

2020. máj. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

2

Miért lennének a macskák intelligensebbek a kutyáknál? Mégis ezt hogy mérted meg? :)))

2020. máj. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem vegzál hanem vegetál. Valahonnan vettem ezt a hülye szót és automatikusan használtam, elnézést.
2020. máj. 21. 08:07
 14/23 anonim ***** válasza:
28%

12: A kutya oda rondít, ahol éppen rájön, egyáltalán nem zavarja, hogy utána a saját piszkában kell mászkálnia. Egy macska minden esetben félreeső helyet választ, lehetőleg olyat, ahol el is tudja ásni az ürülékét. Ha a cicnek a szobában megmutatod a vécéjét, attól a naptól oda fog járni a dolgát végezni. A kutyákat képtelenség megtanítani erre az alapvető elvárásra. Ez egyértelmű intelligenciabeli fölény a macskák részéről.

A legtöbb gazdi is csak azért viszi le "sétálni" a kutyát, hogy ne a nappali közepére ürítsen.

2020. máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
28%

14

Nem hinném, hogy ezen múlna az intelligencia. Pl. egy macska tud segítőmacskaként vagy mentőmacskaként funkcionálni?

2020. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
29%
Más jellemek, a macska egy alomba elvégzi a dolgát. A kutyát a büdös életben nem tanítod meg etre.
2020. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%
15: Tudna segítőként funkcionálni de nem akar. Az ilyen tevékenység nem illik az individualista személyiségéhez.
2020. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Kutyapelenkáról hallottàl már? :D


Individualista, mi? Hülye, mint a seggem, inkább :D

2020. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%

A kutyák valóban nem tudnak bent kimenni. :) De a többi háziállat sem, pl. ló, szarvasmarha, disznó, stb. A disznó nagyon intelligens állat.

A macska feltehetően azért ilyen higiénikus, mert félig még vadállat, jó érdeke fűződik ahhoz, hogy diszkréten menjen ki akár kint, akár bent. :)

2020. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Az hogy hova ürít nem intelligencia kérdése. Pl egy nyuszi is egy sarokba nyomja, és még sem oldja meg a matekházimat...


A macskák azért kaparják el, mert az el nem fedett ürülék hadüzenet a szomszédos területű macseknak. Alapvető ösztön, hogy a nagydolgot elássa.


A kutyáknál nincs ilyen jelentése az ürüléknek, nem is alakult ki ilyen magatartás forma.


Mielőtt itt valaki osztja az észt, hogy melyik állat okosabb, legalább lehetne egy fikarcnyi tudása az etológia, mint olyan, tudástárából.


Ennyi erővel a kutya okosabb, mert tud pórázon sétálni, a macska meg nem. Hát milyen érvelés ez?!


A kérdés nem erre irányult, de látom mindenki mossa kezét, és elintézte annyival, hogy jajj hát nem lehet úgy sétáltatni, akkor inkább éljen le 15 évet 50 négyzetméteren egy olyan állat, ami négyzetkilométereket jár be egy éjszaka alatt, csak mert ő az én kiscicám...


Arra mit mondanátok, akkor is állatkínzó vagyok, ha van egy mentett kutyám, aki retteg a hámtól/nyakörvtől és nem tudom sétálni vinni?


Rá miért nem érvényes az, hogy "hát nem lehet sétálni vinni"?


Olyan megkövezést kapnék, hogy jó hogy nem szakad ki a képernyőm tőle. Hogy neveljem meg, szoktassqm hozzá stb. Ennyi erővel ezt egy macskával is meg lehet csinálni.

2020. máj. 21. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!