Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A szobacicákat miért nem kell...

A szobacicákat miért nem kell sétáltatni?

Figyelt kérdés

A benti kutyák tartásának miértjét és mikéntjét értem, szerintem teljesen kivitelezhető dolog.


Viszont itt mindenki foggal körömmel harcol a cica benti vagy kifutós tartásáért, vagy kertben tartásáért.

De a macskákra (akik alapvetően a fél világot bejárják egy éjszaka alatt) miért nem vonatkozik az, hogy vidd el sétálni, kert kellenek neki az új ingerek?


Hiszen ez is ugyanúgy kivitelezhető lenne, legtöbb cicus megtanítható a hám használatára.


Csak ez olyan kettős mérce, hogy vidd a kutyád 4 órát sétálni naponta, mert mozgás ingerek stb. De a macskát zárd be egy életre egy 50 négyzetméteres lakásba osztjóvanazúgy.


A macskának is ugyanolyan igénye lenne a mozgás, és amit barangolással bejárnak, megmásznak stb. az még össze sem hasonlítható három szoba közötti ingázással...

Az ingerekről meg ne is beszéljünk, amikor a macskák mai napig eredményesen meg tudnak élni, mint ragadozók. Nem arra lettek teremtve hogy 15 évig egy szobában, egy kanapén feküdjenek.



2020. máj. 20. 20:51
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
63%

Én írtam neked elég hosszan, hogy egy macska NEM AKAR pórázon sétálni, mert nagyon sérülékennyé válik. Lamentáltam a póráz eldobáson is, stb.

Ha egy kutya annyira sérült, hogy a fent említett okok miatt nem sétálna, akkor sok foglalkozás, adott esetben terápia.

Abban teljesen igazad van, hogy nem fair, hogy macskákat egész életükben bent tartanak egy lakásban. És igen, kutyával ezt nem lehetne megcsinálni, ld. kaki téma. :)

A megoldás az lenne, hogy nem kellene macskát csak lakásban tartani. Nem a séta a megoldás, hanem kinti-benti tartás.

2020. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Macskát sétáltatni nem olyan egyszerű, mint kutyát.

Egyrészt kutyasétáltatókkal fogod szembetalálni magad. Némelyik kutya biztos, hogy megpróbálna odajönni, valamelyik akár bántani is a cicát.

Ahogy az előző válaszokban is írták, ha a macska ilyen esetben valahogy elszabadul, sose találod meg.

Illetve sok a kóbor macska, akik betegségeket terjesztenek, akár a székletükkel vagy a vizeletükkel.

Nevezz paranoiásnak, de nem akarom, hogy a macskám belelépjen egy szennyezett vizeletbe, és mikor mosakszik, bekerüljön a szervezetébe, és beteg legyen.

Van erkély, ahová a cicáim kimehetnek, teljesen cicabiztos. Ha kertesházba költöznék, lenne cicakifutójuk.

2020. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Aztán meg a macska nem sétál melletted engedelmesen, mint a kutya. Biztos van olyan is, de a többségénél ez valahogy nem fér bele a természetükbe.


Mindig kinti-benti cicáim voltak, aztán változott a világ, megnőtt a forgalom az utcában, több lett a kóbor kutya, és az undok szomszéd is. Veszélyesebb lett az élet a kijáró cicáknak.


Az utolsó cicámat megpróbáltam benti macskaként tartani. Nem ment. Kicsi a ház, nem volt elég tere, ráadasul márciustól novemberig nyitva vannak nálunk az ajtók, mi is kint éljük az életünket. Nem bírta a bezártságot. Nem is csoda. Hát én is megpróbáltam a pórázt. Úgy futott fel az első fára pórázostól, mint a sicc. Egy pillanat alatt kirántotta a kezemből. Azért lásd be, a kuttynál nincs olyan, hogy felrohan a fára vagy a kerítésre, miközben te fogod a póráz másik végét. Aztán meg remekül le tudta hámozni magáról a hámot. Ne kérdezd hogyan, én sem értettem.


Nehéz szívvel, de elajándékoztam egy olyan helyre, ahol nagy kert, gyümölcsös van, és 3 szintes ház. És nincs forgalom a kapu előtt.

2020. máj. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!