Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor filmek kedvéért ölnek meg állatokat?

Figyelt kérdés

Ma már kevésbé jellemző, de még előfordulhat.


Miért rosszabb ez, mintha azért tennék, hogy megyék, vagy más ipari célra használják a részeit?


Én úgy gondolom, hogy egy filmalkotás elkészítése magasztosabb cél, mintha egyszerűen elfogyasztanánk az adott állatot.


A CGI vagy egy mű tetem pedig soha nem fogja pótolni az igazit. Ráadásul az sem kizárt, hogy utána még lehet majd másra is használni.



2020. jún. 8. 11:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem arról van szó, hogy az adott műben brutálisan végeznek az állattal, hanem magának a tetemnek a használatáról.
2020. jún. 8. 11:14
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Azért a technológiák és az állatvédelem fejlődésével ez egyre ritkább. Nekem sok film még a mozijegy árát sem éri meg, nemhogy egy állat életét. Akkor már inkább étkezési célra öljék le, mint egy gyenge filmért.
2020. jún. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
83%
undoritó
2020. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze a film minőségére nincs garancia forgatás alatt, de amennyiben kell egy marha tetem nem hiszem, hogy olyan elítélendő, ha szabályosan vágták le. A CGI közel sem adja vissza.
2020. jún. 8. 11:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz mondani egy konkrét példát, amikor film kedvéért állatokat öltek? Lehet erről így rébuszokban beszélgetni csak értelme nincsen.
2020. jún. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Az indul a bakterházban elviekben tényleg elpusztult Sanyi, a ló.


Szerintem ma már olyan fejlettségű a CGI meg a többi technika, hogy laikusként meg nem mondod, hogy kamu vagy igazi, és miért kéne olyan hiteles állattetemnek lennie, amikor maximum csak dekorációnak kell?


Meg kérdés alapján nem világos, hogy te hogyan érted a hulla felhasználását.


Megölni csak azért, hogy ott legyen? Abszolút elítélem, egy állat leölésének akkor van haszna, ha elfogyasztjuk, vagy már olyan szinten szenvedett az állat, hogy jobb neki nem lenni többé.


Az hogy már elpusztult állatok tetemét használják fel, egyszerűen meg nem praktikus. Egy-egy jelent többször, több napon keresztül is felvételre kerülhet, addig a tetem jelenléte marha kényelmetlen és egészségügyileg is veszélyes. Jut eszembe, ez minden esetben fenn áll.


Úgyhogy nem vagyok hardcore állatvédő, de ez az ami abszolút felesleges és embertelen dolog lenne. A filmkészítés ma már egyáltalán nem is olyan magasztos dolog, hogy ezért bármilyen állatnak is el kéne pusztulnia.

2020. jún. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom ember, te miről beszélsz? A filmekben csak fektetik az állatokat, tetem úgy lesz belőle, hogy CGI-vel felkozmetikázzák. Esetleg eleve nincs is ott az állat, csak egy zöld tárgy, amit helyettesítenek egy tetem képével. Ha valami okból mégis élő állatot használnak (ez tudtommal eléggé ritka), akkor azt konkrétan megveszik a vágóhídról, tehát nem a film kedvéért vágják le az állatot.
2020. jún. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem ölnek állatokat a filmek kedvéért. Legalábbis ha nagysikerre törő pop filmeket készítenek.

Még a Harry Potter végén is kiírták, hogy a film készítése során Nem sérültek meg sárkányok!

2020. jún. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem fordul elő. Egy ilyen húzás úgyis kiderül, hiszen a színészek, statiszták és egyéb stábtagok között is vannak állatvédők és akkor a film is nagyot bukhat. (pl. Egy kutya négy élete, pedig ott el sem pusztult a kutya csak elterjedt, hogy belelökték a vízbe) Ezt szerintem egyetlen épeszű producer sem kockáztatja. Minek is tenné, mikor CGI-vel mindent meg tudnak oldani és abból nincs balhé.
2020. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem embert sokkal többet "ölnek meg" filmekben, mint állatot, mégis megoldják számítógépen. Akkor állattal miért ne tudnák élethûen megcsinálni?
2020. jún. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!