Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a macskák ki vannak engedve és ölik a madarakat és hasonlók?

Figyelt kérdés
Hogyan vélekedtek arról hogy ha az ember kiengedi a macskáját bóklászni az utcára/erdőbe/bárhova és az szabadon öldösi a kisállatokat védett madarakat, kisemlősöket, hüllőket, rovarokat. Vagy összepiszkítja a szomszéd gyepét a gyerek homokozóját szétkaparja a frissen ültetett fa törzsét tönkreteszi a környékbeli lakosok kerti tavát össze vissza ellenek mert ivartalanítatlanok. Mit gondoltok erről? Egy ma olvasott kérdés alapján fogalmazódott meg bennem a gondolat mert engem is nagyon zavar.

2020. jún. 18. 19:51
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező ez igaz így, ahogy leírtad. Sajnos sokan egyszerűen képtelenek megérteni azt, hogy kárt okoz a macska a természetben, és hiába ösztönből ragadozik, nem része a táplálékláncnak, nincs is ellensége a legtöbb természetes közegben itthon. A kutyákat sem engedjük ki, azt sem kéne, az állattartó felelőssége.

Hallottam olyat is, hogy előfordul, hogy vadász kilövi a kóbor macskát.

Bent kell tartani a lakásban, mert a kertből kimegy, kárt okoz, elütik, stb. Törődni kell vele, az is állat, nem csak úgy leszarni és "had menjen szabad állat". Nagyon idióta, nemtörődöm hozzáállás ez.

2020. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
66%
Az ember sokkal nagyobb kárt tesz a természetben, mégis szabadon kóricálhat! Nagyon el vagy tévedve, hogy a macska benti állat, jobban elvan kint! Kertes háznál meg egyenesen vicc lenne a 3 cicumnak!
2020. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

igazad van tegyünk rá még egy lapáttal

a macska nélkülünk nem létezne ebben a formában így hát a macskával is mi pusztítjuk a természetet

2020. jún. 18. 22:14
 14/32 anonim ***** válasza:
56%

12# ki a tököm mondta, hogy nincs el jobban kint? Persze, hogy jobban elvan. De a madarak, amiket legyilkol unalomból mert a gazdája eddig jutott a gondolkodásban, azoknak meg nem jobb.

Ez a macskáid számától és a kertedtől független, nem változtat a véleményemen, igazából ez nem is vélemény, inkább tény, kárt okoz, és kész.

2020. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
96%

14#

Hogy ki a tököd mondja? Hát ezen sírsz már egy ideje, hogy a macska ösztönös viselkedése számodra felháborító!Elfogja a kisebb állatokat, ritkít, természetes szelekció! Ez van.


-Úristen... Akkor milyen formában létezne a macska? Csak háziasítva lettek, nem létrehozva! :D

2020. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Besírok amikor azt látom hogy emberek mennyire süketek mások érveire!

Pl. mi zárja ki hogy a 14-es felfogja amit 3.-as írt a patkányokról. Aztán amikor az ember kiköltözik a zöldövezetbe és elkezdi kivágni a fákat akkor miért nem idiótáz senki????

2020. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
9%

Nem 15# a macska az ilyen, nem azon sírok, és nem ezen háborodok fel, az egy állat. Azon háborodok fel, hogy az emberek szerteszét engedik, és nem fogják fel, miért baj.

Patkányproblémáról meg nem tudok semmit, az igaz, utolsó. Viszont 1, nem hiszem, hogy a fejlettebb mezőgazdasági raktározással annyira el szaporodhatnának a patkányok, egyre kevesebb a "kár" a technológa miatt, bár nemtudom, biztos megélnének valamin. Amúgy szerintem azok is idióták, akik régi erdőket irtanak pénzért. Persze más a telepített, meg a néha kell vágni a városban stb. Én nem vagyok elvakult, ti nem értitek, hogy nem kell kiengedni a retkes macskát az erdőbe, mint ahogyan a kutyát sem engedjük ki, hogy őzre vadásszon.

2020. jún. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
41%
A macskát nem hibáztatom, hogy ki akarja élni az ösztöneit. A gazdáját igen, hogy nem oldotta meg, hogy a cica a kertjükön belül maradjon. A kismadár- és gyík gyilkolás mellett az sem szerencsés, hogy más kertjébe piszkítanak: frissen felásott veteményesbe, virágágyásba például, ahol még esélyes, hogy fognak matatni (terhes nőknél nem vicces), illetve gazdasági és érzelmi kárt is okozhatnak azzal, ha csirkét, kisnyulat ölnek meg. A másik problémám, hogy a kutyám nem szereti a macskákat és nem örülnék neki, de nem tudnám megakadályozni, ha egy kertünkbe tévedő macsekot elkapna. Eddig megúszták, de láttam már szoros mérkőzést.
2020. jún. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
6%
Na, végre egy gondolkodó. Többi tipik suta paraszt meg matadjon az észérvek mellett az nykmorékságnál meg a piros kéz nyomogatásnál.
2020. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
60%

Az egyik tipik suta paraszt vagyok aki marad az ész érvek mellett,

nykmorékság-ot nem tudom mi, a piroskezet nem nyomogatom. Azért megsúgná valaki hogyan tartsam a macskát kerten belül? Mert az ajtót kaparó, a párkányon nyávogó macskánál nincs lehangolóbb. A 18-as kutyája nem szereti a macskákat, én sem szeretem a szomszéd kutyáját mert vonyít, szaggatja a kerítést, ez kit érdekel???

2020. jún. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!