Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról ha a...

Mi a véleményetek arról ha a macskák ki vannak engedve és ölik a madarakat és hasonlók?

Figyelt kérdés
Hogyan vélekedtek arról hogy ha az ember kiengedi a macskáját bóklászni az utcára/erdőbe/bárhova és az szabadon öldösi a kisállatokat védett madarakat, kisemlősöket, hüllőket, rovarokat. Vagy összepiszkítja a szomszéd gyepét a gyerek homokozóját szétkaparja a frissen ültetett fa törzsét tönkreteszi a környékbeli lakosok kerti tavát össze vissza ellenek mert ivartalanítatlanok. Mit gondoltok erről? Egy ma olvasott kérdés alapján fogalmazódott meg bennem a gondolat mert engem is nagyon zavar.

2020. jún. 18. 19:51
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

A 18 as pont a macsk!kat akarja megóvni a kutyájától.

A kérdésedre megmondom az őszintét nem tudom a választ, engedd ki csak kisebb időszakokra, vagy tedd érdekessebbé a bentlétet, vagy nemtom biztos van szakirodalma.

2020. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
38%
De a 18-as ne akarja! Az a macska baja ha nem volt óvatos. Mint ahogy a madár, a macska is áldozat néha. Aztán hogy magyarázzam meg a macskának hogy csak rövid ideig menjen ki? Egyébként a kérés nem az volt hogy súgja meg valaki ha nem tudja a választ.
2020. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akikben van ilyen empátia nevezetű érzés. Ez többek között azt is magába foglalja, hogy nem szeretnénk, hogy állataink feleslegesen más állatokat nyírjanak ki.

Ne legyen áldozat se a macska, se a madár a macskának, se a macska az kutyának.

Röviden leírom ismét: a házikedvencek nem részei a táplálékláncnak, nem a túlélésért vadásznak, nagy károkat tudnak okozni, ezért a természetbe nem valók.

Nagyon sok ismerősöm van, aki lakáson belül tartja a macskáját. Én részemről lezárnám, ezek tények, nem nagyon képezik vita tárgyát.

2020. jún. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Hát 23-as a vitát már akkor lezártad amikor elkezdődött. Az elhangzott érvek még csak nem is súroltak. Nem is volnának ezek az állatok életképesek a természetben, ha nem volna az az óriási űr amit a ragadozók kiírtásával elértünk. Amikor sétálgatsz a természetben az mondod milyen megnyugtató,

én meg azt hogy ez mekkora szégyen. Persze hallottam már ellenérvként ilyet "Nálunk a nagyragadozók nem őshonosak" (a Föld egyetlen helye!) de ő is lezárta a vitát hiszen az ő tudása is megkérdőjelezhetetlen volt.

2020. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, igazad van, de a jelenlegi helyzetben attól még nincs szükség a tovább rontására. Értelmes érveket meg nem láttam, a "macska ilyen" az nem értelmes érv, mert a puma meg olyan, hogy én meg azt tartok és a szomszéd kölyköt elrágja, akkor sem lehet annyit mondani, hogy a puma ilyen, sajnálom, nem tudtam benntartani. Nyilván a madár kisebb gond, de azok is élnek, védettek, és meg kell tenni mindent, hogy óvjuk őket.
2020. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
75%

A szomszédom a fejébe vette,hogy macskát fog tartani.Figyelmeztettem,hogy macskabiztos kerítés is kellene,vagy macskakifutó,és legyenek bentiek,mert nincsenek biztonságban.Azt felelte,hogy a macska szabad állat,oda megy,ahova akar,kínzás bezárni.


Eddig a következő a mérleg:Cica 1/Megölte a dobermannom,mikor átjött.Cica 2/Elgázolták.Cica 3/Mérget evett valahol,hosszas szenvedés után múlt ki.Cica 4/Eltűnt,ismeretlen helyen tartózkodik.Cica 5/Valaki meglőtte légpuskával,nem élte túl.Cica 6/Tavaly télen bemászott a kocsim motorterébe melegedni.(Nem tudtam,hogy ott van,a következményeket el lehet képzelni,nem élte túl.)Cica 7/Egyenlőre él,de az egyik fülét leszakították valami bunyóban.


Mindez öt év alatt,szóval közel évente új macskára van szüksége.Miért tart valaki állatot,ha nem törődik az életével?

2020. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy én megpróbáltam lakásban tartani a macskámat, de őszintén, én nem tudom, hogy csinálják ezt mások. Kölyök macskaként került hozzánk a cica, kizárólag bentinek akartuk. Hát az első 1-2 het után állandóan ordítva nyávogott az ajtóban, ablakban, folyamatosan szenvedett, tipródott. Már kb abból állt a nap, hogy felváltva szórakoztatjuk, hogy ne unatkozzon, de egy idő után le se szart minket, ment az ajtóhoz és visított. Kitaláltuk pár hét után, hogy minden nap kivisszük kicsit hámmal sétálni. Még rosszabb lett, még inkább kint akart lenni. Ez ment vagy 5 hónapon keresztül, akkor ivartalaníttattuk, reméltük, hogy változik. Hát nem. 1 hónappal később feladtuk és kiengedtük. 6 éves, kiváló egészségnek örvend, remélhetőleg így is marad. Macskabiztos kerítést én nem csináltatok csilliókért, 2 ismerősömnek van, az egyik macska kimegy rajta, a másiknál nem tud, de ugyanúgy üvöltve nyávog egész nap a kerítésnél, mint anno az én macskám bent. Fogalmam sincs, mások hogy csinálják ezt a macska bent tartását, de az enyém sosem szokta meg.
2020. jún. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a 26-os túlzott-e, de ha igen, nem értem, mi lehet a gond.

Vagy a macskái voltak hülyék (átmászott egy dobbermannhoz), vagy a szomszédok állatok (légpuska)...


Nálunk, családi házas övezetben 3 kinti-benti macska él, az egyik most 4, a másik kettő 8-8 éves. Az előző macskánk 18 (!) évet élt.

Forgalmas helyen lakva nem engedném ki őket, de így tökéletesen elvannak.

Ha így élnek majd 15 évet boldogan, eseményekkel tele, bent viszont ellennének 20-ig is, még akkor is azt mondom, hogy így nekik a jobb.

2020. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Az én kutyám be volt zárva, megmérgezték, a macskám 8-éves senki se bántotta. Mindenki szépen kiválogatja a világnézetével egybevágó példákat, a többit meg elhallgatja, ahogy ezt a médiában tanulta.

Ha 26-ost arra kérném zárja be a lakásába a dobbermant mert zavar a csaholása, azt mondaná: a kutya az ilyen. Ha pedig valaki megmérgezné nem azt mondaná bocs nem való nekem kutya mert nem tudok rá vigyázni hanem azt milyen szemét emberek vannak.

2020. jún. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
ismerőseim kutyája is kapott már szét 2-3 macskát az elmúlt 10 évben igaz az egyik még csak egy fiatal volt
2020. jún. 26. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!