Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Elegem van az állatmenhelyek/á...

Elegem van az állatmenhelyek/állatvédők koldulásából??!! (provokatív cím!)

Figyelt kérdés

Kicsit hatásvadász a cím, szándékosan

Felfigyeltem egy jelenségre mostanában és rohadtul kezd elegem lenni. Facebookon meg a létező öszes médiumban mostanában nem látok mást, mint állatmenhelyes, állatvédős posztok megosztását, adománygyűjtést, hatalmas adományozásokat ( több száz kg táp, rengeteg használt ruha, milliós pénzösszegek)... Magával a jelenséggel nem is lenne gond, hiszen én is önkénteskedtem bármiféle reklám nélkül. Nem szeretném megnevezni a helyet ahol voltam de napi szinten jöttek az adományok, helyi cégektől, magánemberektől, tele volt a raktár minden földi jóval a kutyusoknak. A pénzről nem is beszélek aminek nagy részét a mindenféle fizetett alkalmazottak tették ki, vagy egyszerűen adminisztratív költségként a főnökaszony kiutalta magának. Nos ezeknek függvényében miért van rengeteg olyan poszt, hogy előadják bizonyos menhelyek, hogy éhen halnak a kis állatok vagy mennyire nehéz helyzetben vannak? Miért vetik meg lassan az embert mikor nem állatvédő alapítványnak, hanem pl. kórház alapítványának adja az 1%-át? Ki mit gondol erről?



2021. jan. 8. 19:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
51%

En mindig kutyáknak adom ja ez van előbb adom oda az 1%-ot egy kutyának mint egy gyereknek bizony ez van🤷🏽‍♀️

Nem értem amúgy miert zavar teged ez ennyire ? Nem a te zsebedbol finanszíroznak mindent te meg annyit adsz amennyit akarsz. A Marlboro nem értem hogy jön ide de mindegy. Az hogy szerinted lehúzzák az embereket...hat ok. Így is úgy is lehuz az állam mindenkit ez legalább jó helyre megy (nagyrészt)

2021. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Egy megyeszékhely egyetlen állatmenhelyén voltam aminek talán nincs akkora ismerettsége, szóval el tudom akkor képzelni mi mehet a legnagyobbakon.

A Marlborot csak azért mondtam, hogy ha tényleg annyira nem lenne pénze semmire ahogy a főnökasszony előadta magát (hogy a kutyusoknak ő vesz sok mindent a saját fizetéséből (ami a menhely pénze amúgy..)) akkor 1500 forintja se biztos h lenne a legdrágább cigire... de ez csak egy apróság.

Az ott dolgozók meséltek cifraságokat, jó lenne egy olyan válasz is ahol egy állandó menhelyi dolgozó osztaná meg a tapasztalatot mert nekem mint önkéntesnek a sok elvakult nem fogja elhinni...

2021. jan. 8. 20:05
 13/29 anonim ***** válasza:
88%

Pont ez az, hogy nem megy jó helyre.

Évekkel ezelőtt örökbefogadtunk egy kutyust. A nagyon reklámozott állatbarát hely durvább volt, mint a sintér telep. 25 ezret hagytunk ott, mert ugye a kiskutya oltott, féregtelenített, csippelt, stb. Aztán a kiskutya már aznap délután állatorvosnál volt, mert parvosan adták ki. Úgy, hogy benti tartás, kisgyerek és másik kutya is van. Egy napot élt még, nem tudta az orvos megmenteni. Ő mondta, hogy biztosan nem volt oltva, elvégre nem lenne beteg. De az árát elkérték.

Utána menhely ugrott nekünk, hogy miért pusztult el a kutya, milyen gazdi az ilyen. Bírsággal fenyegettek. Mondtam, hogy állok elébe, ott az állatorvos szakvéleménye. Egyből nem pereltek.

Ugyanők minden héten koldulnak valamelyik plázában.

Undorító, okádék banda.

A barátnőm a fajtamentőkkel szívta meg. Visszavették a kutyát, mondván, hogy nem jól tartja. Nem hagyta annyiban. Kiderítette, hogy fizettek érte a németek, egy szaporító telepen kötött ki. Közben ők is arra flexelnek, hogy külföldi gazdikhoz, nyugati luxusba adják a kutyákat.

2021. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%
Én is utálom az ilyet, de azt is, amikor kiirják, hogy legyenszives valaki örökbe fogadni Morzsikát, vagy ha nem, egy hét múlva elaltatják. Erre teli van a komment szekció szomorú matricával, meg "szegénykém", "én befogadnám, DE...". A másik mikor kitesznek egy-egy állatkinzót, NÉVLEGESEN akár, erre mindenki nyomatja hogy hogyan kínozná agyon, pokolban égjen, szegény ártatlan jószág, mindenki mindenhol reagál, szájhősködik, szánakozik, de nem tenne soha semmit. Számomra ez az idegesítő.
2021. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ideje sajtóbotrányt csinálni ezekből az ügyekből....
2021. jan. 8. 20:18
 16/29 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is megvan a véleményem a menhelyekről. Én kis naív mikor saját házba költöztünk örökbe akartam fogadni egy kutyust, de nagyoz csalódtam a mehelyekben. Akkor eldöntöttem egy jótányi ft tal nem támogatom őket, a posztjaikat tiltom a facen. A kutyákat sajnálom, ezek a nemnormálisak azt hiszik jót tesznek velük, de olyan kritériumokat állítanak ami miatt nem gazdisodnak a kutyák. Én közöltem h kinti kutyát szeretnék, itt élből elutasítottak, mert vagy kinti benti, vagy benti lehet a kutya. Az lényegtelen h ott egy kicsi kutyakenelbe élnek, egész nap bezárva, de ők csak "jó" helyre adják, persze. Azóta lett 2 puli kevérekem, akik magánszemélytől lettek elhozva, egy nem kívánt szaporulatból. Kintiek, gondoskodom róluk, családtagok de nem a fanatikus módon ahogy most divat. Háziállatok akiket szeretünk. Komolyan mondom már attól hányingerem van ahogy megírnak egy kutyás posztot, sose legyen közöm hozzájuk. Csak a kutyikat sajánlom...
2021. jan. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%

#15


“Ideje sajtóbotrányt csinálni ezekből az ügyekből....”


Én attól tartok ,hogy egy ilyen tipusú “sajtóbotrány” után az emberek mégbizonytalanabbak lesznek a menhelyekkel kapcsolatban, méginkább nem fognak adakozni aminek az eredménye az lesz ,hogy a kis menhelyek amik tényleg rá voltak szorulva minden egyes apró adományra szétesnek, végleg csődbe mennek. A nagyok meg max visszaesnek egy kicsit. Szóval ja, ezzel is csak a kicsikkel szúrnánk ki.

2021. jan. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%
A kis menhelyek is megérik a pénzüket. Ugyanolyan egetverő elvárások, miközben a kutyák szűk kis kennelekben a szabad ég alatt, éppen egy deszkaóljuk van. Annyit vannak kint, míg a kennelüket takarítják, ami az ürülék mennyiségétől ítélve nem is minden nap történik. De ök csak olyan helyre adják, ahol párnán félhez a kutya és canicrossozni járnak vele. De ezek legalább szóba állnak az emberrel. Másik két kisebb menhely emailre nem válaszol, telefonszám nem él, ha meghallják, hogy örökbefogadás, úgy elhajtani, mint a legyet. Több menhely oldalát követem, és feltűnt, hogy valamiképpen a legtöbb kutya innen Szabolcsból Budapestre vagy Dunántúlra kerül "idihez" vagy befogadó szervezethez, aztán pedig valami német ajkú családhoz. Közben pedig ott folyamatosan ott vannak a befogadásért rimánkodó posztok az oldalukon. De még ezzel se lenne bajom, ha nem az lenne, hogy egy-egy kutya éveket vagy az egész életét a kennel én tölti tökéletes befogadó és várva. A pénz meg, háát.. ezek után azt is fenntartással kezelem. Fura módon karácsony előtt sok helyen beüt a vész, és azonnali segítség kell. Egyébként az alapítványok beszámolói nyilvánosak, az Országos Bírósági Bírósági Hivatal (azt hiszem) honlapján megnézhető, hogy mennyi volt a bevételük és a költségeik.
2021. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
80%
Lehetne vitatkozni ezen, de nem érdemes, mert belátható, hogy aki a háttérben tevékenykedik, az csődbe megy. Hogy milyen módszerrel próbálják adományozásra bírni az embereket, az az alapítvány működtetőjének a saját üzleti döntése, a vele járó következményekkel. Ha nem tetszik, akkor nem azt az alapítványt kell támogatni, ennyi.
2021. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

Az a megoldás, ha nem pénzt, hanem tárgyi adományt ad az ember, amit nem tud a menhely igazgatósága adott esetben ellopi.

Táp, rongyok, fekhely, ilyesmik.

Meg tudod nézni hogy ki mennyi adó 1%-ot kapott melyik évben, és neked is fel fog tűnni, hogy aki 60-70 millát az többet könyörög adományért mint aki 6-7et.

Ezek elég árulkodó dolgok.

Amúgy engem mindkét irányból mérhetetlen módon zavar, mikor emberek beszólnak egymásnak hogy ki hová adakozik.

Én állatoknak szoktam, de csakis jót tudok elmondani azokról, akik gyerekeknek/időseknek adakoznak, és minden jót kívánok nekik. Viszont visszafelé is elvárom a tiszteletet, hogy ne próbálják nekem megmagyarázni hogy nekem mást kéne csinálni.

2021. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!