Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az ellen jogilag mit lehet...

Az ellen jogilag mit lehet tenni, ha a szomszéd megfenyegetett, ha a macskám megint odacsinál a kertjébe, mérget tesz ki?

Figyelt kérdés
Azt mondja, az enyém és a telkemen kellene tartanom és szedegessem én utána és ha még egyszer meglátja, mérget rak ki neki.

2021. febr. 7. 21:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Jogilag köteles vagy a saját kerteden belül tartani a macskádat, azaz nem mehet át a szomszédba. Az, hogy a saját telkén belül mit tesz ki, abba nem szólhatsz bele, át se mehetne a macskád oda.


Egyébként nekem is van 2 benti macskám, de felhúztam a hátsó kertbe egy villanypásztoros kerítést, mert a szomszéd macskái rendszeresen ott jártak át, csesztették a madáritatónál a madarakat, teleszarták a veteményesemet, letörték a paradicsomokat és egyfolytában a kerti tó körül legyeskedtek. Plusz előszeretettel másztak rá és pisálták le a hintaágyamat.


Volt vinnyogás a villanypásztor miatt, de azóta legalább nincs húgyszag a kertibútoraink körül és nem nyúlok macskaszarba a veteményesben.

Plusz valamelyik tavaly beleesett a medencénkbe is.


Baromira elegem lett, hogy más nemtörődömsége miatt nekem lesz anyagi károm, szóval igenis tartsd telken belül a macskádat! Ha meg nem, akkor ne visongj, amiért a szomszéd azt tesz ki a kertjébe amit akar!

2021. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

És nincs igaza abban, hogy nem neki kéne a macskád utána a szart szedni? Nehogy már neked álljon feljebb!!

Nekem is van 3 macskám - imádom őket - , érdekes módon ók nem járnak át a szomszéd kertjébe szarni. De ha mégis, úgy biztosan elszégyellném magamat és a megoldást keresném, nem jogszabályok után kajtatnék.

2021. febr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%
Jogilag támadható vagy a kijárós macskád miatt.
2021. febr. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

Emlékezzetek a fagyállós gazda esetére!


Ő a saját pincéjében öntött fagyállót a hordóba, mert lopták a cigányok a borát.


Bevallotta a bíróságon, hogy azért öntötte bele, hogy ártson a tolvajoknak.

Ezért éveket kapott.


Amilyen hülyék ülnek a bíróságokon, a kérdésben szereplő szomszédot is elítélnék, mert direkt mérgezés céljával csinálta.

2021. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
18%

Az udvarán azt rak ki amit akar.

Egyébként egy nyamvadt macskáról van szó, nem kutyáról. Imádom a cicákat, nekünk is volt, most a kutya miatt nincs, bár a lányom szeretne nagyon. Ha lesz is, kizárólag kint! Állat bentre nem való az én szemembe. A macska pedig mászkál mindenfelé, azzal nem tudsz mit csinálni, főleg nem egy olyan hatalmas udvaron ami pl nekünk is van.

2021. febr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%
A kutya felsőbbrendű állat, mint a macska? 🤔 ha van 1 lovam a kutyám mellett, akkor melyik a nyamvadt? A ló vagy a kutya? Melyik élete ér többet?
2021. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
85%
Nem úgy értettem. Egyenrangú mindkettő, de a macskák jönnek-mennek. Azért kóbor kutya ügyben csak beszólnak az emberek pl. a jegyzőnek, de egy macska miatt senki nem fog.
2021. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%

Ebben ne legyél biztos! Én már mondtam a szomszédnak, hogy beszólok a macskái miatt. Amikor füvesítettem, akkor a felásott földben hemperegtek, kikaparták, odaszartak. A kerti bútoraimat folyamatosan lepisálták, elviselhetetlen volt a szag. A hintaágyon vagy aludtak vagy azon élesítettek karmot. A madáretetőm egy 2 méter magas lakkozott faoszlopon áll, azt is kikezdték.


Hátul a veteményesemben amikor szaladgáltak meg hemperegtek, nem egy paradicsomomat és paprikámat letörték.


A kocsibeállóban az autó tetején játszottak a céges autó antennájával, ami különösen nem vicces, mert nekem kell megtérítenem a kárt.


Estig tudnám sorolni mennyi bosszúságot és anyagi kárt okoztak, amíg ki nem húztam villanypásztort az egyetlen olyan helyre, ahol át tudtak jönni. Azóta nyugi van.

2021. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanaz az esetem, mint a 18-as válaszolóé. Szép lassan minden átjárást megszüntetek, mert sok kárt okoznak a kóbor és a szomszédmacskák.
2021. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!