Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Keresek olyan ügyvédet Pesten...

Keresek olyan ügyvédet Pesten aki állatot és embert is ért fizikai kutyatámadások ügyében sikeresen fellépett már kártérítési ügyben. Állatmentő szervezetek dolgoztok ilyen jogvédőkkel?

Figyelt kérdés
Kétszer ért bennünket kettős kutyatámadás 2 hónapon belül ugyanazon gazdától származó kutyáktól közterületen: ami 8 napon túl gyógyuló sebeket okozott a kutyámnak és nekem is. Most kártérítési eljárást indítanék a tulajdonos ellen de a kutya rehabilitációja még folyamatban van. Olyan ügyvédet keresek, akinek ilyen jellegű ügyekben pozitív tapasztalata van. Kutyás szervezetek esetleg ,akik dolgoznak együtt jogvédőkkel.

2021. márc. 12. 15:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Gázsprayt nem veszek mert azzal a saját kutyámban is kárt tennék. Azonnal és egyszerre támadó kutyák esetén nem tudod csak a támadókat lefújni ( egyik esetben sem működött volna ez a megoldás)."


És melyik a jobb? Ha a kutyád kap egy kis paprikát, ami pár óra múlva elmúlik, vagy ha átharapják a nyakát, és a kezeid között kivérzik?

2021. márc. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint akkor csinálnak vmit ha vki meghal.Igen,tipikus magyar jogrend...Gusztustalan hogy veszélyben vannak emberek és állatok is és semmit sem tesznek.Mire várnak?Hogy valaki tényleg meghaljon?!Te annyit tudsz tenni hogy nem mégy arra a kutyáddal és akkor hátha nem futsz össze az elmebeteg állataival pfff

Nem értem a kerítést is miért nem lehet megcsinálni olyanra hogy ne menjen ki a dögjei?!Ilyennek nem is engednék kutyát tartani ha nem tud olyan körülményt teremteni ami kell.Sokkoló lenne még jó,tudom azt nem lehet tartani de ezeknek az kéne.....Igen,#11-es ha csak a kutya torkát fogja átharapni....Ha ilyen agresszív hogy hátulról is támad akkor az már kiszámíthatatlan.Kérdező nem irigyellek téged.Ne menj arra és hátha nem lesz több ilyen.Mást nem tudsz tenni mert látod hogy senki sem csinál semmi érdemlegeset és értelmeset.Ugyanez van mikor vkit zaklatnak,akkor se cselekednek

2021. márc. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem egyszerűen Magyarországon miért lehet büntetlenül kutyákkal bűncselekményt elkövetni arra hivatkozva, hogy nem volt róla tudomása, véletlenül volt, nem akarta.

Kit érdekel, ez ugyanolyan, mint hogyha valaki autóval balesetet okoz, akkor sem hivatkozhat arra, hogy véletlen volt, meg nem akarta a balesetet elkövetni, vállalni kell a felelősséget és kész, pont.

Objektív felelősséget kell bevezetni, mindenki őrizze úgy a kutyái, hogy ne tudjanak megszökni és csak olyan kezébe való kutya, aki sétáltatás közben is vissza tudja tartani, nem lehet átruházni gyerekre, idős beteg, emberre a kutya felügyeletét.

2021. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez az #13-as!Ez felháborító!Nem értem hogy hogyan lehet ilyet megengedni?!Csodálkoznak hogy nincs bizalom a rendszerben😊😊

Így nem is lesz.Azt hogy ki viseli a maszkot és ki nem azt tudják ellenőriztetni de mikor konkrétan életveszélyben van vagy lesz vki vagy vkik arra legyintenek egyet.Ebrendészet szrt se ér és egyik szerv sem🤮🤮

2021. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es! Kérlek, hogy küldd el privátban a Dr Kovács Andrea elérhetőségét, mert hármat is találtam az interneten és nem tudom melyikük az. Előre is köszönöm.
2021. márc. 14. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!