Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi jut először eszedbe az...

Mi jut először eszedbe az állatkísérletekről? Mit gondolsz róluk? Mit tudsz róluk?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 08:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vállalat CF hanem a termék (attól még nem CF termékeket árulhat Kínában) És a régebbi termékeknél is előfordulhat hogy nem CF (mondjuk egy 2000-ben kikísérletezett alapozó receptjét nem fogják csak úgy kidobni, és újat csinálni helyette csak mert állatokon lett tesztelve)
2021. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

Ja, hát igen, én erre gondoltam. :D Engem nem különösebben érdekel, hogy azt a konkrét tubus fogkrémet tesztelték-e állatokon, szimplán nem kívánok ilyen f******* cégeket pénzelni, akik foglalkoznak ilyesmivel. Így értettem, hogy ellenzem és kerülöm. :)

2021. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Orvosi célra elfogadhatónak tartom mivel itt tényleg életek múlnak rajta, természetesen ha van jobb módszer állatok helyett támogatnám hogy itt is hagyják el de itt tulajdonképpen a kisebbik rossz az állatkísérlet. Na meg az állatgyógyszereket máson nem igazán lehet tesztelni.

Viszont a kozmetikai teszteket elítélem, sok márka meg tudja oldani nélkülük, ráadásul nem "szükségesek", még senki nem halt bele hogy nem jött ki elég gyorsan egy új erős fedésű alapozó, itt tényleg sokszor luxuscikkekről beszélünk.

2021. ápr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát,valamin kell tesztelni a gyógyszereket például.

Nem adhatnak el úgy gyógyszereket beteg embereknek,hogy nem tudják van-e mellékhatása,van-e valami negatív vele kapcsolatban.

Aki meg akar gyógyulni vagy szinten akarja tartani a betegségét (pl pajzsmirigyesek) annak kell a gyógyszer és olyan ami biztosan nem árt többet mint használ.Főleg hogy drágák,egy sima 6dbos neocitran is 2800ft.pedig csak megfáztál,és naponta 2x kell belőle innod.3 napi gyógyulásod elősegítője közel 3000ft.

Valaki hetekig beteg és kell mellé köhögés csillapító,köptető,fájdalom csillapítók,mikor mi..ha már kiadsz rájuk egy rakás pénzt legalább használjon,nem?


Ehhez sajnos kell valami amin tesztelhetnek és önkéntes emberek híján maradnak az állatok.

Persze etikátlan,de valamit valamiért.Neked azért lehet fejfájás csillapítód,mert azt valaki feltalálta és tesztelte állatokon,embereken.


Bár,sosem értettem,hogy ha a kutyát nem lehet embereknek gyártott hajsamponnal mosdatni miért rajtuk tesztelik.Ez inkább logikátlannak tűnik.🤷🤷

2021. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Sampon szerintem az esetek többségében kozmetikum(nem lett állatokon tesztelve) am nagyjából egyetértek veled előző de az 19745. fejfájás és lázcsillapító annyira sztem nem fontos(mármint h ki legyen fejlesztve, ha a polcokon van akkor persze nem szabad hogy ne legyen letesztelve)
2021. ápr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem azért csinálnak olyan sok félét mert ugyan azokat akarják legyártani.

Egyre több a krónikus beteg aki ezt-azt nem szedhet vagy csak akkor ha más összetétellel készülnek,vegánok is keresik a gyógyszereket mégse szednek akármilyet mert már arra is legyen 'vegán' írva,különböző korosztályoknak is gyártanak már le mindent,fejfájás csillapítókból is vannak elavultabbak amiket azért nem vonnak ki mert az idősebbek többsége esküszik rá és nem szedné az újat muszájból se.ezek helyett gyártják a "rapid",az "ultra",a "mega" és az egyéb jelzős újabb 'generációs' gyógyszereket jelezvén,hogy az jobb és hatékonyabb mint a régebbi változata.Van mindennek drága változata jobb alapanyagból (függően attól,hogy mi az pl vitaminkészítmények: lásd kismama vitaminok),több mindent felhasznált gyógyszer típusok és vannak minimalizált alapanyagúak,hatóanyagúak hogy az is meg tudja venni aki nem akar vagy nem tud 5000-et kiadni egy köptetőre.


Nagyon sok okuk van ugyan azt a típusú gyógyszert egyre többféleképpen legyártani.Állatkísérlet ide vagy oda az emberek egészségét igyekeznek (bár pénzért,de az elkészítés és a feltalálás is idő és pénz) fenntartani többnyire.Így én,ha sajnálom is az állatokat megértem hogy miért kellenek ők hozzá.:)

2021. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!