Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek is újra be kellene...

Szerintetek is újra be kellene teleptei a farkasokat az erdőkbe? ÉS a többi ragadozót.

Figyelt kérdés
A növényevők számát szabályozni kellene és ez a legjobb mód.

2021. máj. 26. 10:25
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó hasonló helyzet van nálunk is. A környéken járkál egy bazi nagy róka és csak nekünk volt annyi eszünk ,hogy felszereljünk egy villany pásztoros keritést.
2021. máj. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

Én támogatnám.

Őshonos állat csak azok szerint "kártékony" akik azt hiszik hogy az ember a teremtés koronája, és természetfóbiájuk van. :D

(Nálunk is van hogy szétcseszik a kertet a vadak, nem mondom hogy örülök neki, de ők voltak itt előbb. Az én felelősségem megoldani, hogy ne jöjjenek be, és kész.)

2021. máj. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
29%

én őszintén nem örülnék neki. azért jöttem el Erdélyből, mert már nem lehetett semmit csinálni a medvéktől és a pásztorkutyáktól.

Így is van itt bajom a disznókkal is elég, egyik reggel a fán töltettem egy kis időt, mivel kereszteztük egymás útját egy kocával és a malacaival az erdőben.

2021. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
90%
Aki nem tudja elviselni a természetet a benne lévő állatokkal együtt, az költözzön városba, ott nincsenek. Kíváncsi lennék, mikor futsz össze egy vaddisznóval a hősök terén :D
2021. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
29%

: D

Találkoztál már állattal a vadonban?

Medvével? Egyszerre rádtámadó 3 derékig érő csobán kutyával?

Nem vagyok egy Győzike-showt néző kretén panellakó, hanem sokat kirándulok, mászkálok, az erdő szélén lakom.

Erdélyben túlszaporodtak a medvék. Ez tény, számok beszélnek róla.

Ne gyere a nagyokos dumáddal, mert gondolom a tévé mellől írod ezt a fotelből.

Ha találkoztál volna már bocsos medvével, valószínüleg kicsit vakárnád a fejed, ha kiderül, hogy már itt is vannak.

2021. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
90%

#25

És?

Imádok az erdőben kirándulni, de nehogy már a vadállatnak kelljen "elnézést kérnie" amiért az erdőben él... akkor majd inkább én nem megyek oda.

Az emberek is túlszaporodtak, ez is tény, számok beszélnek róla. Mégse állunk neki kilőni a lakosságot...

2021. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az emberek szaporodtak túl a földön, és mindenhonnan kitúrják az állatokat. A hatalmas városok helyén is állatok éltek valamikor, akik egyre kisebb helyre tömörülnek már össze, és egyre kevesebben vannak, de természetes az ember oda is odaköltözik a nyakukra, az erdő szélekre, és az a megoldás hogy pusztítsuk ki, csak hogy kirándulhassunk, erdőt járhassunk, de ha moziba vagy színházba akarunk menni akkor a városba mehessünk.

Találkoztam már medvével, két bocsával, éppen Erdélyben, életem legjobb élménye volt. Teljesen nyugodtan csak kijöttek az erdőből a Szent Anna tóhoz pancsolni, persze mit csinál a sok hülye ember? Odamegy zargatja, amikor már indultak vissza, rohantak utána az erdőbe is. Aki így viselkedik, meg is érdemel egy medve pofont. Aki viszont egy ilyen helyen él, az vegye körbe magát biztonságos kerítéssel, tartson 5-6 nagy termetű kutyát, a saját állatai védelmében, és tartsa tiszteletben azt, hogy az erdő nem az övé, és ha ő oda bemegy, akkor ő ott csak vendég. De persze, olcsóbb neked pattogni, hogy írtsák a medvéket, vagy a farkasokat, mint rendes kerítést csinálni, és 5-6 nagytestű kutyát etetni. Persze, olyan kutyára van itt szükség, ami évszázadok óta helyt állt medvékkel és farkasokkal szemben, és nem egy dobermann, ami csak az ember szemében tűnik veszélyesnek.

Én sem egy panellakásból írogatok, egy város kieső szélén élek, ahol nekem is elvitte egy róka 20 tyúkomat, ennek ellenére nem a rókát hibáztattam, hanem felismertem azt, hogy ezen a területen atombiztos, felül is zárt kifutót kell biztosítani a tyúkoknak, hogy a róka ne másszon be közéjük. Na és persze, egy komoly kerítés milliós tételekbe kerül, de sajnos az emberek beruházni nem akarnak a saját védelmükre, csak pusztítani akarnak mindent, ami betéved hozzájuk. Szégyenletes hozzá állás ez a természethez egy olyan ember részéről, aki nem egy panelban éli az életét, hanem éppen egy természet közeli helyről származik. Továbbra is javaslom, hogy költözz be egy városba, vagy olyan falut válassz magadnak, ahol nincsenek a közelben erdők (Alföld).

2021. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
90%
Én is erdélyben élek kirándulni is szoktam még se utálom se a medvéket se a farkasokat se a vaddisznókat.
2021. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elnézem a belvárosi közlekedést nem a vadállatok szaporodtak túl, hanem az emberek. Eleve nem engednék az erdő x négyzetkilométeres körzetébe építkezni, mert aztán megy a vinnyogás, hogy a vaddisznók feltúrják a kertet. Aztán lehet a nyomorult már akkor is ott élt, amikor a hülye ember még azt sem tudta, hogy létezik az a hely.


Ha a természet közelében élsz, akkor alkalmazkodni kell (normális ember költözés előtt mérlegeli, hogy tudja-e tolerálni vagy sem).


Az ilyen kretének közül kerülnek ki azok, akik vinnyognak, hogy csiripelnek a madarak, ugatnak a kutyák és úristen, róka van a kertben.

2021. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:
A ragadozók hiánya tönkreteszi, az erdőt és a természetet ráadásul..
2021. máj. 27. 11:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!