Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek is újra be kellene...

Szerintetek is újra be kellene teleptei a farkasokat az erdőkbe? ÉS a többi ragadozót.

Figyelt kérdés
A növényevők számát szabályozni kellene és ez a legjobb mód.

2021. máj. 26. 10:25
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
69%

#31

Ha ismernéd a történelmet, akkor tudnád, hogy a mostani 10 milliós magyarság is 2 millió volt pár száz évvel ezelőtt. Természetes, hogy mi is többen vagyunk mint évszázadokkal korábban, több helyet igénylünk a házi és haszonállatainkkal együtt. Ezt mind a természettől vesszük el. Nyugat európában, mivel még sűrűbb a lakosság, sok helyen már nincsenek meg a vadállatok élőhelyei. Ceausescu előtt is éltek medvék Erdélyben, már a honfoglaláskor, a Kárpát medencébe érkező magyarok idejében is éltek itt medvék. Az embernek meg kellene tanulni együtt élni a természettel, ha már ilyen sokan vagyunk. Magyarországon, ha nem tudnád, már megjelent a barna medve, a hiúz, a sakál és a farkas is. Mi ennek örülünk. Ott, azokon a helyeken, ahol a sakál már túl nagy populációban él, ott a vadászok kilőnek közülük egyedeket, hogy fenntartsák az egészséges egyedszámot, így kevésbé okoz problémát az emberek számára. Aki nem tudja elfogadni azt, hogy az erdőkben vadállatok is előfordulnak, az költözzön el az erdő mellől, ez a megoldás. Egyébként azt gondolom, hogy te nem egy erdő szélén élsz, még csak kerted sincs, csak egy lakásba vagy beszorulva a 3 tacskóddal, akiket szeretnél szabadon engedni az erdőben szaladgálni, hogy hadd zargassák fel az erdő élővilágát, fosztogassák ki a fácán és nyúl fészkeket, és most félelemmel tölt el, hogy hogy engedd szabadon őket, így hogy vadállatok is vannak az erdőben.

2021. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
87%

#31

Brühühü az erdőben állatok élnek, ez felháborító! Aszfaltozzuk le a Hargitát!!!44444!!444

2021. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
87%

Ami még érdekes: csak a magyar vidékeken vannak így elvadulva a medvék. A Bánátban, Olténia felé, keleti román megyékben nincsenek. Az is benne van a játékban, hogy a székelyföldi emberek életét, gazdaságát ellehetetlenítsék. Emiatt arrafelé tilos, halálbüntetést von maga után egy medve kilövése.


Itt buktál le. Cseu óta nem volt halálbüntetés gec. XD

Gondolom hallotál valamiket romániáról és azt hiszed ,hogy egy észak korea szintü ország. XD

2021. máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
80%

#43

Én odáig el se jutottam az irományában, de köszi hogy kiemelted, most hangosan felröhögtem. :DDDD

2021. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
80%

#43

Már az irományában sejthető volt, hogy maximum csak rokonai, vagy ismerősei élhetnek Erdélyben, akiktől szavtos, felnagyított pletykákat hallhat a medvékről.

Nekünk is csak ismerősök élnek ott, de érdekes módon nem látják ilyen veszélyesnek a medve helyzetet.

2021. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
28%

OFF nem tűnt fel, hogy "románként" viszonylag helyesen írok?

Magyarország erdejei nem nagyon bírnáknak meg egy medvepopulációt. 100 évvel ezelőtt is csak a befagyott Dráván átkelt farkasok jöttek át, vagy Szlovákiából jönnek át. Nincs akkora egybefüggő erdőség, nincsenek hegységek, mint az Alpok, Kárpátok, Tátra, hogy megfelelő állandó élőhelyet biztosítsanak a nagyvadak számára. Ezért inkább csak egy-egy elkóborolt egyed/csapat jelenik meg, farkasok inkább ínséges teleken.

A halálbüntetést viccnek szántam túlzásként, de ha nincs humorérzéketek, akkor természetesen arra gondoltok, hogy komolyan mondtam.

A tacskós kitalált történet: valószínüleg vmelyik rokonodból vagy magadból indultál ki. Más kutyáját sem engedném garázdálkodni a természetben, ha tehetném. Kb.18 éves korom óta nem tartok otthon állatokat, kizárólag mentés céljából madarakat, akiket felnevelek/helyrehozok a saját költségemen, aztán elengedek. Szóval fingotok sincs rólam.

De remélem jót röhögtetek az elképzelt alakon, akit itt éppen kitárgyaltok a sivár életetek mellett.

Ha a rokonaid nem találkoztak a medve-problémával, az kettőt jelent: olyan helyen laknak, amerre nincs elszaporodva, vagy nem járnak csak max.a McDonaldsba.

Én tényeket közöltem, alátámasztva cikkekkel, amit most is megteszek. Erdélyben a medvék e l v a n n a k s z a p r o d v a.

[link]

[link]

Azzal tisztában vagyok, hogy túl van szaporodva az emberiség, és mindenütt a népsűrűség emelkedett. Az ember mohó, mindent kizsákmányol és pazarol.

Nézzetek körül otthon: miből épült a ház? Miből vannak a bútorok? Biztos van ott fa. Én legalább igyekszem mindent használtan venni, hogy ne növelljem az új bútorok, házak iránti keresletet. Az a fa a hőn szeretett medvék erdejeiből való. Ti mit tesztek ezek ellen? Kb 10 évig csak biciklivel jártam, stoppoltam. Szoktam szemetet szedni a közeli erdőkben.

Ti csináltok valami hasonlót?

Gondolom fingotok a tévé előtt, sört isztok a haverokkal, megnézitek a nők seggét és böfögtök.

És szeretnétek jó sok aranyos kis macit az országba, hogy tartsa kordában a csúnya szarvasokat (megjegyzem a medve ezt nem fogja megoldani).

Nem fogok többet vitatkozni, mert látom nincs kivel. Az életforma, amit űzünk, a fogyasztói társadalom nem fenntartható. Mindenki meg fog dögleni egy adott pillanatban, én csak a természetet sajnálom, addig is minden jót.

2021. máj. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
66%

#46

Tehát ha nem zavarnak a vadállatok az erdőben, akkor biztos a tévé előtt sörözök.

Az nem semmi konklúzió. :DDDD

2021. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
87%
6 ezer állatról beszélünk. Ez egyáltalán nem sok és nem csak te élsz erdélyben már ha tényleg ott élsz. Szinte semmi ilyesmit nem tapasztaltam és nem csak a mekibe járok.
2021. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
60%

#46

Vélhetően nem vagy tisztában azzal, hogy a mai Magyarország területén éltek bizony farkasok, az európai szürke farkas. Természetesen az olyan emberek miatt mint te, hajtóvadászatot indítottak ellenük és kiirtották őket. Könyv is jelent meg ebben a témában, ha szeretnél ennél utána olvasni. Az utolsó példányt megsebesítve, 150 km-en keresztül üldözték, hogy elpusztítják. Nem egyedül Magyarország írtotta ki a farkas populációját, ez is igaz. Viszont a nagy ragadozók hiánya olyan problémákat vetnek fel, amiket az ember nem tud orvosolni. Igen, lehet hogy kevesebben fognak az erdőben túrázgatni és szemetelni a ragadozók jelenléte miatt, de így nem kell gyűjteni a szemetet sehonnan, nagyobb nyugalomban lesznek ott az állatok.

Kérdem én, amit szeretném ha megválaszolnál. Szerinted, az európai szürke farkasnak hová helyezzük át az élőhelyét? Hol biztosítson neki az ember egy olyan környezetet, ahol élhet? Szerinted a farkasnak a helye kizárólag az állatkertben van, ketrecbe bezárva? Vagy a farkas a természet egy zsákutcája, ami maradéktalan kipusztítást igényel? Vagy deportáljuk őket egy másik kontinensre, vagy lőjük ki őket a holdra?

A te tulajdonod ezen a földön, ahol jogosultan ott vagy, az csak a házad vagy a kerted (már ha van). Még a közterületeken is, csak akkor lehetsz jelen, ha nem vagy ettől eltiltva, vagy egyéb korlátozások (pl kijárási tilalom) ezt lehetővé teszi. Az erdő viszont nem minősül közterületnek, az az erdészet tulajdona, te csak ne akarjál ott rendezkedni.

Mit szólnál ahhoz, ha valaki odamenne hozzád, és megpróbálna kilakoltatni téged, és az egész családodat, a jogszerinti otthonodat. Kb ez az, amit jelenleg te csinálsz a ragadozókkal szembe.

A farkasok Magyarország több erdelyében is jelen vannak már vagy 20 éve, a létszámukat a vadászok szabályozzák, ezalatt az idő alatt, amióta újra itt vannak, még egyetlen olyan támadásról sem hallottunk, hogy farkas ölt meg embert Magyarországon, ugyanis a ragadozók, ha van elegendő élelem részükre, elkerülik az embert, még az erdőben túrázókat is.

Viszont utána nézhetsz a statisztikákban, hány ember halt meg az elmúlt években, kutyatámadásoktól. Ezeket nem a pásztor kutyák okozták, akik a farkasokat tartják távol az erdőközeli legelőkön.

Tudom hogy nem lehet úgysem téged meggyőzni, hiszen egy okos ember csak jól felépített érvekkel győzhető meg, az ostoba viszont semmivel, mivel csőlátású.

2021. máj. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
53%

37.


Gratulálok, egy igazi bunkó vagy.

Még mindig itt tartunk, hogy a határon túli magyarok azok szlovákok, ukránok, meg románok?

Komolyan?


Mikor pusztulnak már ki ezek az eszmék?

Vagy inkábv emberek?


Farkas nem támad háziállatokra?


[link]


Nem véletlen irtották ki ezeket az állatokat.

Több száz éve szinte mindenki a földeken, erdőkben dolgozott, csak az uraságok, iparosok nem.

Akkor nem voltak viccesek a támadások.


Ma persze könnyű, de meg lehet nézni, hogy a medvék közelében élők hogy vélekednek ezen vadakról.

Nem véletlenül.

2021. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!