Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényt, ami kötelezővé teszi a kutyák és macskák ivartalanítását?

Figyelt kérdés
A macskákat legkésőbb 1 éves korukig, kutyákat 1-1,5-2 éves korukig, fajtától függően. Papírral rendelkező tenyésztők és a munkakutyák kivételek lennének.

2021. aug. 26. 17:08
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

1es a munkakutyáknak azért nem lenne kötelező, mert romolhat a szaglás, ami egy keresőkutyának hátrány, de természetesen nekik se lenne tiltva.


8as az érvelésed jogos és be kell látnom, igazad van.


A kivitelezéssel valóban gondok lennének, főleg azoknál a kutyáknak, akiknek se chipjük, se oltásuk és még életükben nem látta orvos.

2021. aug. 26. 18:20
 12/29 anonim ***** válasza:
70%

Nem igazán.

1.Ki ellenőrizné? Senki,amelyik kutya oltva és chipelve sincs majd gondolod ki lesz ivartalanítva?

2.Kinek mi köze az én kutyámhoz?

2200 euróba vettem németországi kennelből,husky.Drága cuccai vannak (csak a téli fekhelye volt 40.000ft.a kinti fűtött kutyaház 65.000ft.),kertje van,bejárhat amikor kedve tartja,futni és flyballozni járok vele hobbi szinten,barfozik (nem,nem az olcsó vacakokon él,mint a farhát meg a nyak egy kis rizzsel..).

Ezek mellett merje már mellettem bármelyik nagy állatvédő is a nyálát verni,hogy felelőtlen vagyok mert ivaros a szukám..

Nem csak a pénzről van szó itt,de lássuk be nem mindenki engedhetné meg magának,hogy a nagy testű (akár keverék,nem mindig tudják mekkora kutyát kaptak..) kutyáját 60-75 ezerért ivartalanítsák.Kannal megúszod 50.000 körül.Kis termetű kutyások ilyenkor könnyen vagdalóznak,hogy jaaj hová beszélsz itt ennyiről az én kis yorkiem 12.000-ért lett kiherélve.

Ja,a tiéd annyiért,mert kicsi.Minél nagyobb egy kutya,annál többe kerül a műtét,illetve itt a nem is számít.Altatnak,a szuka ivartalanítása 2 emberes munka,ráadásul nem 15-20 perc mint a kanok herélése.


Nem köszi! Rendszeresen jár orvoshoz a kutya,ha valami baja lesz annak a kezelését fizetem,ahogy kell.De ha nem akarom nekem semmilyen indokkal ne kötelezze valaki az ivartalanítást.Nem akarok tenyészteni,és nem is fogok.De szívem joga eldönteni,hogy az állat amiért felelősséget vállaltam hogy élje le az életét.Ő akármilyen csúnyán hangzik az én tulajdonom,adás-vételi szerződésem van rá.

A padlódat/autódat se kötelezik,hogy fényezd havonta..

A kutyád is a te dolgod ameddig ellátod rendesen.Az állatkínzók és szaporítók itt más téma,azok nem az átlagos gazdik akikkel ezzel ki is cseszhetnének.

2021. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
55%

Nem támogatnám.


Láttál te már kasztrált embert (eunuch)? Akit gyermekkorában kasztráltak. Teljesen eltorzul a testük.


Na a kan kutya is ugyan így jár hormonok hiányában. Nagyon káros a szervezetre.


A szuka se jár jobban.


Azért nem támogatnám, mert nem tesz jót a kutya szervezetének.

Rengeteg hátránya van, amit a lobbizók eltitkolnak az átlagember elől.


A macskáknál meg kóros húgykövességet okoz. Sok cica megbetegszik ivartalanítás után.


Miért tennék tönkre egy egészséges állatot?


Most írhatod, hogy megvédi a nemi szervi daganatoktól. De az az igazság, hogy az állat így is úgy is elpusztul valamilyen betegségben!! Ha nem ebben, akkor abban.

2021. aug. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Igen, de senki sem ellenőrizné.

Pl most sincs chippelve, oltva a legtöbb kutya. (legalábbis ahol lakok

2021. aug. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
64%

Támogatnám, de ugyanannyira nem lesz ellenőrizhető mint a kötelező chip.


Aki normális, az eddig is ivartalaníttatta az állatait, aki pedig idióta az ezután sem fogja, mert a kötelező oltásokat sem adatja be nekik.


Egyébként ez baromi összetett dolog, a macskáim ivartalanok, de a kutyám ivaros. Nem azért mert nem akartam ivartalaníttatni, hanem mert szar a szíve és 3 állatorvos véleménye alapján nem lenne jó ha altatni kellene egy műtéthez. Ettől függetlenül sosem szült, most 10 éves.

2021. aug. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

Olvastam valahol (vadászati oldalon), hogy volt valami kutatás az ivaros-ivartalan kutyák összehasonlítására, és nem tapasztaltak teljesítménycsökkenést ivartalan kutyáknál ivaros társaikhoz képest. Tapasztalatom viszont nincs. Viszont az biztos, hogy munkakutyáknál is van, amikor (a feladatuk jellegéből adódóan) ivartalanítani kötelező, ilyenek pl. a vakvezetők, logikus, miért.


Minden esetre hobbi célból vásárolt kutyáknál fontos lenne az ivartalanítás, mentett kutyám van, aki vemhesen talált menedéket annál, akitől a fajtamentés védence lett, ahonnan hozzám került, és a befogadójánál ellett le, már akkor késő volt ivartalanítani, mikor oda került. Neki és a 2 kölykének szerencséje volt, mindhárman gyorsan gazdisodtak, de sok más kutyának nincs, és olyan is van, amelyik kölyökként kerül menhelyre és évekig nem talál gazdira. Macskáknál ugyanez.


A probléma az, hogy jelenleg kötelező jogszabályok betartását sem ellenőrzi senki rendszeresen, évek óta kötelező a chip, de azon a téren is sok hiányosság van, és most nem sorolom a többit, de tudnék. Tehát hozhatnak szabályokat, az edukáció is nagyon fontos lenne, és a szabályok betartatása is. Ha nem tartatják be, nem szankcionálják a szabályszegőket, nem ér semmit a szabály.

2021. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
92%
16-os vagyok, egyébként a kutyám most már ivartalan, és semmi hátránya nincs, csak azért írtam, hogy akkor késő volt ivartalanítani, mert valameddig vemhesen is ivartalanítanak, ha nem lenne egyértelmű. :-)
2021. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
74%

"nem mindenki engedhetné meg magának,hogy a nagy testű (akár keverék,nem mindig tudják mekkora kutyát kaptak..) kutyáját 60-75 ezerért ivartalanítsák"


Nem kötelező kutyát tartani, akinek meg van pénze tenyésztőtől venni, annak az ivartalanítás költsége csekély összeg a kutya vételárához képest.

2021. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
49%

Nem kötelező bele pofázni más dolgába se.Mint mondtam a kutya egy tulajdon,más tulajdona felett se te se más nem rendelkezhetsz.:D


Az,hogy vannak szaporítók,és állatkínzók,vagy az állatukat elhanyagoló emberek egy dolog.

De nem olvashatod rá mindenkire csak úgy,hogy "felelőtlen és ne tartson állatot" mert szerinted egy hű de "felelősség kérdése" műtétet nem csináltat meg.

Akinek szaporodik az állata azt kell bűntetni,annál kell kopogtatni.

2021. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
42%

19!


Ez így van! Csak sajnos sok elvakult állatvédő nem fogja fel.

Amúgy ez nagy divat Magyarországon. Beleszólni más dolgába.

Nézd meg pl a menhelyeket vagy a tenyésztőket, milyen feltételekkel adnak kutyát.

A menhelyről kimehetnek a lakásodhoz, megnézhetik, hol és hogy élsz, kikérdezik még a napi rutinodat is. Amihez semmilyen joguk nincs. Semmilyen.

Felhatalmazták magukat!?!


Ha megvásárolsz egy terméket, a garanciaidő lejárta után az a tiéd (előtte is persze, csak akkor még beszólhat az eladó). Mindennel így van! Csak a kutyával nem. Abba valahogy a kutya egész élete alatt bele akar szólni mindenki. A menhely, az örökbeadó, a tenyésztő, az állatvédő, mindenki.

Pedig az ég világon semmi közük hozzá onnantól, hogy a kutya nálad van. Semmi. Még akkor sem, ha örökbefogadtad!!


Sarkított példa: az örökbefogadott gyerek életébe már nem szól bele senki!!! Hiszen öeökbefogadtad, jogilag 100%-ig a te gyereked lett.


A kutya meg nem? Érdekes...

2021. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!