Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Támogatnátok egy olyan törvény...

Támogatnátok egy olyan törvényt, ami kötelezővé teszi a kutyák és macskák ivartalanítását?

Figyelt kérdés
A macskákat legkésőbb 1 éves korukig, kutyákat 1-1,5-2 éves korukig, fajtától függően. Papírral rendelkező tenyésztők és a munkakutyák kivételek lennének.

2021. aug. 26. 17:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
70%
"Sarkított példa: az örökbefogadott gyerek életébe már nem szól bele senki!!!" - Ezt rosszul tudod.
2021. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
35%

Nem tudom rosszul. Teljes jogú családtag lesz. Ne keverd össze a nevelt vagy családbafogadott gyerekkel!


De nem akarom offolni a kérdést, ezért elégedj meg ennyivel.

2021. aug. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%
Teljes jogú családtag, de vannak olyan szociális szervek, akiknek joguk van beleszólni. Szóval csak mert örökbefogadod, még nem verheted, nem éheztetheted, köteles vagy iskolába járatni x éves koráig... stb. Ugyanez érvényes a nem örökbefogadott saját gyerekre is. Nem tehetsz meg bármit a gyerekeddel sem, az állataiddal sem, élőlények, nem tárgyak.
2021. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
77%

Persze, van, nem is erre gondoltam.

Hanem arra, hogy nem AZÉRT követik figyelemmel, mert örökbefogadott.

Csak annyi figyelem vetül rá, mint egy vérszerinti gyerekre.

2021. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
78%

Nem támogatnám, mert sok állatnak egészségkárosodást okoz. Persze nem mindnek. De fennáll a veszélye. Így tehát soha nem fogják kötelezővé tenni. Mert nem lehet.


Kérdező! Arról tudsz, utánaolvastál pl, hogy egyes nagyobb testű kutyáknál vérproblémák, egy bizonyos csontrák, és egyéb ínyencségek alakulnak ki ivartalanítás után?

Gondolom, ezt nem tudtad.


Nagyon kevesen tudják a VALÓDI kockázatokat. Mert egyszerűen nem teszik közé.


Én nagyon rajta voltam az ivartalanításon régebben. Csak nem ugrottam fejest, informálódtam. Nem állatvédőktől, hanem állatorvosi szakkönyvekből. És tudod mit? Lemondtam róla! Nem véletlenül.

2021. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
44%

25ös vagyok.


Azt hozzáteszem, hogy volt már életemben több kutyám. Egynek se lett kölyke! Egyetlen egy sem. És egy kutya sem nemi szervi rákban halt meg (stroke, agydaganat, végelgyengülés a számla eddig. A mostani kutyám 12 éves).

2021. aug. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem gondoltad át..

Macska: nincs megjelölve, ha elkóborol nincs tulajdonosa, kit köteleznél ivartalanításra.

Ugyanez kutyákra is igaz, sok be sincs jelentve chippelve.

Ott is kit vennél elő.

Ha a szankcionálást (büntetést) nem tudod megvalósítani, akkor semmiértelme.

Aki felelős gazda, úgyis megteszi.

2021. aug. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
74%
Ilyen törvényt a világon egyetlen törvényhozó se merne kiadni a kezéből.
2021. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
69%

12-essel abszolút egyetértek. Gratulálok a huskyhoz és sok boldog együtt töltött évet kívánok.

Több kutyánk is volt már, szukák is, kanok is (nem egyszerre). Egyik sem volt ivartalanítva, semmi bajuk nem lett. Alom sem lett, fel sem merült a kockázata. Egy ilyen törvény csak azt segítené elő, hogy mikor "elfogyott" a kutya és csak tenyésztőknél lehet kapni jó drágán, akkor megy majd feketén a szaporítás. A chipek és oltások is kötelezők elvileg, mégsem tudják betartatni ezt a szabályt, pedig ez nem hülyeség, ellentétben az ivartalanítással.


"Teljes jogú családtag, de vannak olyan szociális szervek, akiknek joguk van beleszólni."

Ok, de szociális szerv a vérszerinti gyereket is elviheti, ha olyan súlyos a helyzet. Másfelől a szociális szerv egy hatóság, ami a minisztérium alatt működik, mint végrehajtó, hatósági eljárás alapján intézkednek. A állatvédő egyesület, ami kiadja kutyákat örökbefogadásra meg egy vállalkozás néhány önkéntessel, akik próbálnak időnként hatóságként viselkedni (tisztelet a kivételnek), de amúgy nem azok.

2021. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!