Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Titeket nem háborít fel ez a...

Titeket nem háborít fel ez a dolog az éppen aktuális állatkínzással kapcsolatos esettel kapcsolatos televíziós híradásban?

Figyelt kérdés

Szóval rendszerint megszólaltatnak embereket, akik mélyen elítélően, sok esetben lekezelően beszélnek a feltételezett állatkínzóról - miközben a nyilatkozók miatt (nagy valószínűséggel) sok száz sertés halt véres halált, csirkék kényszerültek lehetetlenül szűk helyen, összezsúfolódva leélni nyomorúsággal teli életük, borjakat szakítottak el anyjuktól. És ezeknek az embereknek van pofája azt mondani, hogy fúj, állatkínzó!


Titeket ez nem háborít fel?


Ez pontosan olyan, mintha K. Gábor, egykori nagykövet nyilvánosan kifejtené, hogy a gyermekeken szexuális erőszakot elkövető személyek micsoda férgek: igen, olyat mondana, amivel teljes mértékben azonosulni tud szinte mindenki, ráadásul ő ehhez képest kevésbé súlyos cselekményt követett el, mégis, meglehetősen hiteltelenül hangozna ez az ő szájából.


2021. okt. 11. 19:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki eszik húst az még nem lesz állatkínzó (közvetetten hozzájárul; kereslet-kínálat, de nem magához az állatkínzáshoz járul hozzá). Ha megkérdeznék, hogy mi a véleménye arról, hogy össze zsúfoltan tartják pl. a csirkéket, azt is elítélné nagy valószínűséggel- ahogy te fogalmaztál-


Ez két külön kérdés, minden jó érzésű ember elítéli az állatkínzást és azt is, hogy a haszonállatok tartási körülményei nem megfelelőek.

2021. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
98%

10: Én sem értettem a vegákat. Ha nem szereti a húst ne egye. De hogy ezzel ő abban a tudatban van, hogy jót tesz az adott fajnak, az nonszensz. Például ha nem tartaná az ember ezeket az állatokat, jóeséllyel nem élnének meg vadon, az egyedszám töredékére csökkenne (ha szélnek eresztessz olyan állatokat akik addig a kezedből várták a kaját)

Vagyis fajok kihalásához vezethetne , hogyha senki nem enne húst. Persze szélsőséges, de akár...

Másik dolog a tápérték. Ne mondja senki, hogy meg bír enni az emésztése roncsolása nélkül annyi borsót, hogy ugyanannyi fehérjét vigyen be mintha húsból tenné. És még pár hasonló apróság. Mindegy, mindenki maradjon a saját hiténél, de amikor "térítgetik" az embereket, vagy felsőbbrendűnek tartják magukat, az nem kellene.

2021. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
98%
Hát a kérdező felsőbbrendűnek tartja ,agát. Az ILYEN vegákat nem bírom.
2021. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
98%

Az a gond, hogy az áramot, ami a telefonodat meg a számítógépedet hajtja, egy olyan erőműben termelik meg, amihez kivágtak egy erdőt. Tehát egy rakás állatot gyilkoltak meg azért, hogy te most feltehesd itt az rendkívül okos kérdésedet.


Szóval ja, engem speciel felháborít, hogy egy hozzád hasonló embernek van pofája mindenfélét nyilatkozni állatkínzás témájában.

2021. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
98%

A disznot bar sajnalom, megeszem. De nem kinzom a halalakor.

A kutyat tarsallatnak tartom, ergo semmilyen korulmenyek kozott nem latnam etelnek. Ez a kulonbseg.

A disznot levadasznam az erdoben, de a kutyat nem. 200 ev milva talan mar azt is levadasszak.


Szoval igen, elitelem MINDEN egyes allatfaj kinzasat. Viszont egyes fajok halalat azert, hogy en taplalkozzak belole, nem.

2021. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
91%
Az embert mindenevőnek teremtették. Ha nem eszik húst mással kell kipótolnia. A növénytermesztés nagyobb helyet foglal mint az állattartás szóval a vegán vagy vegetáriánus jobban hozzájárul az állatkínzáshoz mint azt hinné. Akik meg szeretik a húst felszabadító halált hoznak az adott állatra és nem szenved tovább. A haszonállat nem egyenlő a háziállattal. Ráadásul a vadász ugyanúgy kilőné az állatokat az erdőből akkor is ha mindenki vegán lenne mert elszaporodnanak járványok lennénnek veszélyesek lennének az erők.
2021. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
97%
Jobban örülnél ha azt nyilatkoznák "ugyan kit érdekel, nekem nincs bajom ezzel, én is eszek csülköt" vagy "persze a kocsi után kötötte a kutyáját, naés? Most ítéljem el? Dehát tegnap ettem egy sajtburgert" ezt szeretnéd látni hogy mindenki tesz rá magasról ahelyett hogy legalább húzunk egy morális határt a felesleges, élvezetből okozott szenvedésnél? Jó persze jobb lenne ha minden ilyet elítélnénk de láttam nem egy embert aki nem érti mi a baj ezzel, ha a kutya engedtlen jól meg kell verni, ezek után én már ennek is örülök.
2021. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
80%
Jé, egy veganáci
2021. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!