Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy vegán miért nem tudja...

Egy vegán miért nem tudja elfogadni, hogy egy húsevő nem feltétlenül gyilkolja halomra az állatokat? Hanem csak annyit dolgoz fel amennyi a szükséglete?

Figyelt kérdés
Mostanában elég gyakran olvasom azt hogy valaki állatvédelmi okok miatt lett vegán/vegetáriánus. Szóval ez akkor is így lenne, ha nem nagyüzemi körülmények között, hanem kizárólag családi gazdaságokban folyna a haszonállat tenyésztése és feldolgozása?

2021. nov. 26. 11:30
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/227 A kérdező kommentje:
Miért, akkor szerinted mi lenne az ideális arany középút?
2021. dec. 9. 16:36
 112/227 anonim ***** válasza:
100%
Az ideális arany középút nem létezik. Az ideális a vegánság a már enlített ezer meg ezer ok miatt. A csökkentett húsfogyasztás viszont határozottan nem heti 4 alkalomnál kezdődik. Mondjuk heti 1 vagy 2 alkalom az már csökkentett.
2021. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/227 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a hét minden napján húst evőkhöz képest, ez is nagy előrelépés. Persze, kinek mi!
2021. dec. 9. 17:13
 114/227 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez sokkal jobb, mintha minden nap ennél. Minden viszonyítás kérdése. A kérdésed úgy indult, hogy miért nem fogadjuk el, hogy csak annyit eszel, amennyi a szükségleted. Ezért magyaráztuk el, hogy a szükségleted az 0. Ettől függetlenül ehetsz nyugodtan anennyit akarsz, csak ha szükségletnek hívod, akkor ne csodálkozz, ha valaki kijavít.


Úgysem fogod érteni a párhuzamot, de próbáljuk meg. Elítéled a gyermekbántalmazást? Ha én csak heti háromszor vagy négyszer bántalmazom a gyerekem, akkor én megtaláltam az aranyközéputat? Hiszen jobb vagyok annál, aki minden nap veri a gyereket, nem? De azért néha muszáj, hisz szükségletem. ;)

2021. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/227 A kérdező kommentje:
A kiegyensúlyozott táplálkozáshoz, igen is szükség van húsfogyasztásra, hiszen ha nem így lenne akkor minden egyes étkezés után emésztőrendszeri bántalmaktól szenvednénk. Igen tudom, erre korábban felhoztad az alkoholfogyasztást, amiben részben igazad is van, viszont van aki azt sem bírja, ezért jobb estben fel is hagy vele. Na most ugyan ezt gondolom az egész emberiség húsfogyasztásával kapcsolatban is. Magyarul ha valóban szükségtelen lenne, akkor már az ősember is hamar felhagyott volna vele, és teljesen áttért volna a növényi étrendre. Arról nem is beszélve, hogy, egy szelet sonka elfogyasztása után egy paraszt sem tudott volna dolgozni az állandó emésztőrendszeri bántalmai miatt. A modern társadalomban élőkről már nem is beszélve, hiszen ők lennének csak betegek az első pár falat után, ezért hagynánk is a csudába ezt a táplálékforrást.
2021. dec. 9. 19:42
 116/227 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerinted én és a többi 80 millió vegán a Földön emésztőrendszeri bántalmaktól szenvedünk minden étkezés után? Ne szórakozzunk már..

Akinek ilyen jellegű problémája van, annak rossz a bélflórája, az egyén pedig nincs hozzászokva a normális rost mennyiséghez.


Az ősembert is eléggé kitárgyaltuk már szerintem. Egyrészt szerencsétlen Samu nem volt egy dietetikai lángelme, másrészt lehetősége sem feltétlenül volt kizárólag növényi alapon érkeznie.


Az pedig szerintem is zseniális, hogy amire nem tudsz mit válaszolni, azt ignorálod és előhozakodsz egy teljesen új dologgal.

2021. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/227 A kérdező kommentje:

"Szóval szerinted én és a többi 80 millió vegán a Földön emésztőrendszeri bántalmaktól szenvedünk minden étkezés után?"


Ezek szerint nem fogalmaztam jól, semmi gond! Akkor vizsgáljuk meg egy másik szempontból is a kérdést. Tegyük fel hogy Samunk több állat húsát is megkóstolva megalapítja, hogy egytől egyig rosszízűk van, akkor most nekünk sem lenne min vitatkozni. Hiszen, akkor én is kizárólag növényi táplálékon élnék mint te. Mert már ő bebizonyította volna nekünk, hogy a hús alkalmatlan emberi fogyasztásra.

2021. dec. 9. 20:41
 118/227 anonim ***** válasza:
100%

Fuuh te olyan sötét vagy, mint az ördög segglyuka…

Az ősember azt ette, amit tudott. Neki a túlélés volt a lényeg. Ha bogyókat talált, azt evett, ha állatot, akkor azt. Nem válogathatott. Te viszont választhatsz. Választhatsz, hogy a sokszorosan bizonyítottan káros húst eszed, vagy nem. Persze. A húsevők is elélnek sokáig, nem is ez a kérdés. A hús nem alkalmatlan emberi fogyasztásra. Csak teljesen felesleges. AHOGY AZT A KORÁBBAN LEÍRT FORRÁSAIM BIZONYÍTJÁK.

Kérdező, nagyon egyszerű a kérdés. Ha választhatsz a káros és szükségtelen húsevés és a környezet- és állatbarát, sokkal egészségesebb teljes értékű növényi étrend között, mi tart vissza az utóbbitól?

Ha felhozol erre egy jó választ, akkor térdre borulok előtted. De ha megint csak azt tudod felhozni, hogy márpedig szükséged van rá (merthogy nincs), akkor nagyon, nagyon dühös leszek.

2021. dec. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/227 A kérdező kommentje:

"Kérdező, nagyon egyszerű a kérdés. Ha választhatsz a káros és szükségtelen húsevés és a környezet- és állatbarát, sokkal egészségesebb teljes értékű növényi étrend között, mi tart vissza az utóbbitól?"


Én vagyok sötét!? Amikor te nem akarod megérteni, hogy ha a húsfogyasztás szükségtelen lenne, (mert ehetetlenül rosszízű), akkor a természet már az ősember számára is biztosított volna megfelelő növényi táplálékot, nem csak magokat.

2021. dec. 10. 08:47
 120/227 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a szükségtelen = ehetetlenül ross íz? Tehát akkor az alkoholos italok, meg mondjuk a chips is egy szükséges élelmiszer, ami nélkül nem lehet élni?
2021. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!