Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy vegán miért nem tudja...

Egy vegán miért nem tudja elfogadni, hogy egy húsevő nem feltétlenül gyilkolja halomra az állatokat? Hanem csak annyit dolgoz fel amennyi a szükséglete?

Figyelt kérdés
Mostanában elég gyakran olvasom azt hogy valaki állatvédelmi okok miatt lett vegán/vegetáriánus. Szóval ez akkor is így lenne, ha nem nagyüzemi körülmények között, hanem kizárólag családi gazdaságokban folyna a haszonállat tenyésztése és feldolgozása?

2021. nov. 26. 11:30
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/227 anonim ***** válasza:
60%

Én pedig elmondtam. Nincs szükségleted. Az embernek nincs szüksége állatok megevésére. Persze, mindenevő fogazatunk van, de az csak azért, mert így képesek vagyunk megenni mindent. Nem azért, mert szükségünk lenne a húsra.

Így tehát a kérdésed is értelmét veszíti.

Itt a bizonyíték:


[link]


[link]


[link]


Jó olvasást!

2021. dec. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/227 anonim ***** válasza:
100%
Miért pusztulna ki az állatvilág anélkül, hogy az ember húst enne? Az ember előtt is jól megvoltak. A többi sületlenslégre pedig már válaszolt az előttem szóló.
2021. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/227 A kérdező kommentje:
72. Igen, az emberi faj előtt is jól megvoltak. Csakhogy, jöttek a vegán szemléletűek, akik azokat az állatokat sem nézi jó szemmel ami őelőle eszik meg a növényi táplálékot.
2021. dec. 5. 14:53
 74/227 anonim ***** válasza:
Ez egyszerűen hülyeség. Ha az emberek növényeken élnének, akkor az állatoknak is bőven jutna elég kaja és nekünk is.
2021. dec. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/227 anonim ***** válasza:
79%
Én vagyok a 71-es válaszoló. Miért pontozzátok le a válaszomat? Az nem egy vélemény, amit leírtam, hanem bizonyított tény. És a bizonyítékok ott vannak. Szóval a lepontozás itt nem helyénvaló.
2021. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/227 A kérdező kommentje:
75. Gondolom ez is csak egy megrögzött vega szerint bizonyíték erejű. Mert én nem tudok olyan felmérésről, ahol felkértek volna egy húsfogyasztó embercsoportot, hogy átmenetileg hagyjon fel a szenvedélyével. Azt vizsgálva hogy ezalatt milyen pozitív változások zajlottak le a szervezetében.
2021. dec. 5. 16:13
 77/227 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Márpedig ezek a kutatások valahogy elkészültek. Vegánnak nem születik az ember ezekben az időkben, hanem átneveli magát. Tehát szinte minden vegán volt húsevő előtte. Ezek a hivatalos kutatások pedig kimutatták, hogy a vegánság olcsóbb, egészségesebb és boldogabbá is tesz.

Kedves kérdező, van bármi egyéb hozzáfűznivalód, vagy belátod, hogy nem találsz fogást rajtunk?


Itt egy pár kép vegán testépítőkről is annak, aki azt mondaná, hogy a vegánok gyengék:


[link]


Persze, nem azt mondom, hogy szépek, mert szerintem nem azok. De ez bizonyíték arra, hogy a vegánok is lehetnek izmosak és nincs hozzá szükségük állatok megevésére.

2021. dec. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/227 anonim ***** válasza:
100%
A vega és vegán között pedig hatalmas a különbség.
2021. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/227 A kérdező kommentje:
78. Igen később már én is rájöttem, de sajnos nem lehet szerkeszteni.
2021. dec. 5. 17:15
 80/227 A kérdező kommentje:

77. "Kedves kérdező, van bármi egyéb hozzáfűznivalód, vagy belátod, hogy nem találsz fogást rajtunk?"


Igen, azt belátom hogy nektek ez az életforma megfelelő. De azt továbbra sem vagyok elfogadni, hogy egy visszafogottabb haszonállattenyésztés, is károkat okozna.

2021. dec. 5. 19:40
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!