Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy vegán miért nem tudja...

Egy vegán miért nem tudja elfogadni, hogy egy húsevő nem feltétlenül gyilkolja halomra az állatokat? Hanem csak annyit dolgoz fel amennyi a szükséglete?

Figyelt kérdés
Mostanában elég gyakran olvasom azt hogy valaki állatvédelmi okok miatt lett vegán/vegetáriánus. Szóval ez akkor is így lenne, ha nem nagyüzemi körülmények között, hanem kizárólag családi gazdaságokban folyna a haszonállat tenyésztése és feldolgozása?

2021. nov. 26. 11:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/227 anonim ***** válasza:
100%

#17

Pontosan, a saját erkölcsi morálunk. Aztán megfogalmazod, hogy eszerint nem eszÜNK kutyát. Nem érzed itt az ellentmondást? A vegánok sem a kutyát, sem a disznót nem eszik meg. Miért? Ahogyan te is írod, a saját erkölcsi moráljuk alapján.


Meg amúgy az is vicces, hogy szerinted az erkölcsi morálunk szerint azért nem a kutyát esszük, mert van jobb is. Akkor ez mégsem erkölcs kérdése.


#19

What? Szerinted ez egy megalapozott vélemény, mert a melegek hamarabb konfliktusba kerülnek, mint a hetero párok?

2021. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/227 A kérdező kommentje:
21. Te milyen kérdéskörbe tennéd azt a tényt, hogy az ember nem eszi meg azt az állatot, aki évszázadok óta hűségesen szolgálja?
2021. nov. 26. 16:59
 23/227 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ne magyarázd, nekem is erkölcsi alapelvem, hogy nem eszek kutyát. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a vegánok az általad is elismert saját erkölcsi morál jogán ugyanúgy gondolnak a disznóra is. Ők pont úgy ítélik el/nem értenek egyet veled, ahogy a nyugati civilizáció elítéli azt, aki kutyát vagy macskát eszik.
2021. nov. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/227 A kérdező kommentje:
23. Szerintem meg nem, ugyanis egy vegán nem azért tartózkodik a disznó evéstől, mert valamilyen más hasznot remél tőle, hanem azért mert már a tartását is állatkínzásnak gondolhatja.
2021. nov. 26. 18:36
 25/227 anonim ***** válasza:
100%

Erről beszélek. Ha azért nem eszed meg a kutyát, mert más hasznot remélsz tőle (házőrzés), akkor nem azért nem eszed meg, mert erkölcsileg nem fér bele neked, hanem mert "használod".


A vegánok abban az esetben ítélik el az állattartást, ha az csak az embernek jó. Tehát ha a kutya/macska házi kedvencként van tartva, az a legtöbb vegánnál nem probléma. A disznó tartás nem ilyen, ha a végén levágod és megeszed. Ha ugyanúgy tartod és szereted, majd miután végelgyengülésben meghal, eltemeted, mint a kutyát, akkor a disznó tartás is oké vegán szempontból. De a háztáji állattartás nem ugyanaz, mint amikor az embernek kutyája vagy macskája van.

2021. nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/227 A kérdező kommentje:

25. Ezt a Wikipédiáról másoltam ki.


"Az erkölcs fogalma alatt egy adott társadalom által régebbi tapasztalatok alapján összegyűjtött és helyesnek ítélt viselkedési szabályok összességét értjük."


Nos, ez a mondat számomra pont azt igazolja, hogy egy hű társat nem eszünk meg, mert nem tartjuk helyesnek.

2021. nov. 26. 20:13
 27/227 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy, ti azt mennyire tartjátok erkölcsösnek, amikor a kutya levadászik egy macskát és megeszi?

Úgy értem a kutya ehetne növényeket a macska helyett. :/

2021. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/227 A kérdező kommentje:
27. Természetesen semennyire! Hiszen ahol az ember jóllakik a haszonállat húsával, ott a kutyának sem szabadna macskahúsra fanyalodnia.
2021. nov. 26. 20:35
 29/227 anonim ***** válasza:
100%

#26

Nem látod a fától az erdőt. Nem amiatt nem eszed meg a kutyát, mert a hű társad. Hanem azért a hű társad, mert nem eszed meg. Azért nem eszed meg, mert a másik állatot, mondjuk a disznót jobban megéri megenni. Az idézettel kapcsolatban pedig, gondolj bele. Attól még, a társadalom valamit gondol, az nem biztos, hogy helyes. Így fejlődik, változik a világ. Régen a feketék rabszolgák voltak, az volt a társadalom által elfogadott. Ma már nem az.

2021. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/227 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem tudtok felfogni azon, hogy ahol megeszik a kutyát egy teljesen más kultúra? Valahol meg a disznót nem eszik meg, mert tisztátalan. Peruban meg megeszik a tengerimalacot, mi pedig házikedvencként tartjuk. Valaki meg egyénileg úgy dönt, hogy bizonyos állatot/állatokat nem eszik meg, mert a saját erkölcsi moráljába nem fér bele. Én pl. szerettem régen a nyulat, de aztán volt egy házikedvenc nyuszim, és azóta képtelen vagyok megenni a nyúlhúst.

Akik ezt ennyire nem fogják fel, azok az embert is csak azért nem eszik meg, mert illegális?

2021. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!