Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy vegán miért nem tudja...

Egy vegán miért nem tudja elfogadni, hogy egy húsevő nem feltétlenül gyilkolja halomra az állatokat? Hanem csak annyit dolgoz fel amennyi a szükséglete?

Figyelt kérdés
Mostanában elég gyakran olvasom azt hogy valaki állatvédelmi okok miatt lett vegán/vegetáriánus. Szóval ez akkor is így lenne, ha nem nagyüzemi körülmények között, hanem kizárólag családi gazdaságokban folyna a haszonállat tenyésztése és feldolgozása?

2021. nov. 26. 11:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/227 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy az embernek semennyi állat nem szükséglete. Vegánként tökéletesen be lehet vinni a szervezetbe minden szükséges tápanyagot, ha jól csinálod. Tehát akkor miért öljünk meg bárkit?
2021. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/227 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ezzel egyetértek, hogy az avokádó nem tesz jót, ezért nem is szoktam venni. De ne ilyen apróságokon kössetek bele a vegánokba, mikor a húsevő életmód bizonyítottan sokkal károsabb. Tessék, itt egy cikk, ami ezt bizonyítja:


[link]


A növényi tejek pedig amúgy kevésbé szennyezőek. Most mem a manulatejről beszélek, mert az éppen egy károsabb fajta, de például a zabtej sokkal egészségesebb, környezetbarátabb és szerintem finomabb is, mint a tehéntej.


[link]


Mielőtt pedig valaki fehozná a szóját: a világon megtermesztett szója 80%-át odaadják a haszonállatoknak, az embereknek pedig csak a maradék 20%-ot.


[link]

2021. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/227 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor a vegán életmódot kedvelők miatt, akár ki is pusztulhatnának az állatok, mondván az embernek nincs szüksége húsra.
2021. dec. 5. 12:51
 64/227 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez csak egy bárgyú és értelmetlen, végső elkeseredettségben írt kifogás. Ne egy húsevő papoljon nekem az állatvédelemről, mintha én csinálnék valamit rosszul. Amit írtál, azt bizonyítja, hogy nemcsak ostoba vagy, hanem önző és beszűkült látókörű. Az ilyenek miatt tart most ott a világ, ahol.
2021. dec. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/227 A kérdező kommentje:
64 Nem egészen az az állatvédelem, hogyha nem eszek olyan állatot aminek a húsa emberi fogyasztásra lett kitenyésztve.
2021. dec. 5. 13:11
 66/227 anonim ***** válasza:

De igen. Az állatvédelem minden állatra vonatkozik, nem csak a koalákra vagy a jegesmedvékre. Ha pedig egy állatot azért tenyésztenek túl, hogy az ember megegye, az nagyon, nagyon nem helyes.

Tudtad, hogy a világon élő összes állat 5%-a vadon élő és 5%-a háziállat? A maradék 90% - csaknem 56 milliárd állat - azért van kitenyésztve, hogy az ember kihasználja. Ez egy hatalmas nagy szám, és szörnyű belegondolni, hogy ezek mind életek. Életek, amiket azért oltanak ki, mert az elkényelmesedett emberek rántott húsos szendvicset akarnak enni.

Nehéz ebbe belegondolni, tudom. De ez nem helyes. Persze, mondhatjuk, hogy sok-sok éve így élünk, de ez nem lesz mentség. Változás kell ide, mert minden élet élet, és minden állat megérdemli, hogy békésen éljen, legyen az koala, jegesmedve, csirke, kutya vagy tehén.

Ha ezt nem látjuk be, akkor pedig tényleg olyanok vagyunk, mint azok, akik négereket tartottak rabszolgának és azt mondták, hogy a nőknek nincsenek jogaik. Semmiben nem különböznénk tőlük.

2021. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/227 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te teszel szívességet a sertésnek, hogy megeszed, így van értelme tenyészteni, ezért nem hal ki. 👏👏👏
2021. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/227 A kérdező kommentje:
66. Pont ezt mondom, ha az állatok 90 százalékát kipusztítanánk mert vegánokká válnánk, akkor a megbomló tápláléklánc azt eredményezné hogy a még fennmaradó 10% is kipusztulna. Az emberiség élhetne egymagában. Szóval ezzel nem azt akarom mondani hogy egyáltalán nincs szükség változásra. Dehogy nincs, csak nem olyan drasztikusra, mint ahogyan most egy Vegán szemszögéből látom.
2021. dec. 5. 13:33
 69/227 anonim ***** válasza:
100%
De nem pusztulnának ki. Ha elengednék az összes fogva tartott állatot, akkor sokan meghalnának közülük, majd néhány év alatt visszaállna a létszám egy normális mennyiségre. Nem azt mondtam, hogy fajirtást kell rendezni, az hülyeség. De nem pusztulna ki senki, ha abbahagynák az emberek a tömeges állatmészárlást.
2021. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/227 A kérdező kommentje:
69. Na, a végére csak megérkeztünk a lényeghez. TÖMEGES ÁLLATMÉSZÁRLÁS! Pont ez az, amit én is említettem a kérdésemben. Hogyha tehetném akkor én csak pontosan annyi állatot dolgoznék fel, amennyi az éves szükségletem. Egy grammal sem többet!
2021. dec. 5. 13:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!