Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miről ismerhető fel, ha egy...

Miről ismerhető fel, ha egy sün kölyök árván maradt ?

Figyelt kérdés
Este fél hatkor kint totyog, vizet elfogadja, főtt húst, tojásrántottát nem. Arra gondolok, hogy vagy nem elég nagy még ezekhez a szilárd kajákhoz, vagy eteti az anyja. Csak furcsa, hogy kettőt láttam eddig, és különböző irányokba "mennek haza" . De nem tudom, hogy hol lehet az otthon. Az egyik eleven, a másik alig mozog. Az eleven keresett magának egy tavalyi levélcsomót, arra feküdt, mint ha ott akarna éjszakázni.Furcsa egy kicsit a helyzet. Nem tudom, hogy mikor kellene közbeavatkoznom. Sírnak ezek vajon, ha éhesek ?

2022. aug. 21. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy testsúlytól függ, hogy életképesek-e (pontosabban hogy túlélhetik-e a telet, de az még azért messze van), de ha már maguktól mászkálnak összevissza, akkor a koruk megvan hozzá, hogy önálló életet éljenek.
2022. aug. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nehezen tudom elképzelni, hogy ezek már önállóak legyenek. Egyáltalán nem stabil a járásuk, az elevent remegni láttam, mintha fázna, vagy valami baja lenne. Hozzáértem a pofijához, még össze sem húzta magát. Valami nem tetszik, de lehet, hogy állatbarátként csak túlreagálom.
2022. aug. 21. 19:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó lenne valami szakértő vélemény, hogy hány grammostól számít önállónak egy sün. Most összegömbölyödve ,térfogatra még nincs egy tenisz labda méret sem.
2022. aug. 21. 19:42
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Van macskakajátok? Azt szokták szeretni. Megpróbálhatnád azzal etetni. Aztán hátha a mama is előkerül.

Nálunk is szoktak augusztusban sünkölykök mászkálni - mondjuk az anyjuk is ott szuszog mellettük -, de ők nem ilyen aprócskák már.

2022. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Macska kaja, de inkább nagyon apró kutyakaja, tojásból jobb a főtt, csirkenyakról a húst eheti még pl.
2022. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt 600 grammot írnak. Le tudnád mérni?

2022. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Állatkertnek ha betelefonálsz, biztosan tudnak tanácsot adni.

Vagy ők: [link] Itt felsorolják a mentőközpontokat.

2022. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyjából tudom, hogy mit ehetnek, csak azt nem, hogy milyen fejlettség esetén tudnak ilyeneket enni ? Mert ha ebben a korban már tudnak szilárdat enni és mégsem esznek, akkor valószínűleg nem éhesek, és akkor megnyugszom, hogy az anyjuk eteti őket.
2022. aug. 21. 21:48
 9/9 A kérdező kommentje:
Elpusztult sajnos az egyik, másikat nem találom.
2022. aug. 22. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!