Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy állatmenhelyen "átlag...

Egy állatmenhelyen "átlag emberként" mit tudok segíteni?

Figyelt kérdés
Leginkább az állatokra gondoltam nyílván.Sok szabadidőm van és gondoltam jobb nem itthon lenni.Anyagilag sajnos nem tudom támogatni őket,de azért valahogy szeretnék segíteni
2022. nov. 11. 18:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%

6-os, 7-es: mondjátok már meg, konkrétan melyik menhelyek voltak ezek? Szentendrei Árvácskából fogadtunk örökbe, tök normálisak voltak, panellakásba fogadtunk örökbe közepes testalkatú és mozgásigényű kutyát, elbeszélgettek velünk, hogy milyenek az életkörülmények/munkánk, milyen kutyát szeretnénk, milyet semmiképp stb. és mutattak 6-8-at, akik szóba jöhettek (elég jól ismerik a kutyáikat). Náluk az az egyetlen (szerintem nagyon okos) feltétel, hogy legalább 3-4x el kell vinned a kiválasztott kutyát sétálni, mielőtt hazaviszed. FB oldalukon szépen dokumentálják, szinte minden hétre jut több örökbefogadás (cicák és kutyák is), és csak elvétve van visszavitel.


Ők nagyon szívesen fogadnak önkénteseket, takarítani, főzni, pakolni, terepet rendezni és kutyát sétáltatni, de szinte állandóan keresnek adminisztratív munkára is önkéntest, FB posztolás, pályázatírás stb. feladatokra.

2022. nov. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Takarítás, etetés, sétáltatás
2022. nov. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%
10-es vagyok. A sintértelep az Illatos út volt, azóta sem jártam feléjük. Akiktől két heti (ez 4 alkalom volt) sétáltatás után elvittem a kutyámat, Rex alapitvány volt Káposztásmegyeren.
2022. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
4-es vagyok. Tappancs Tatabánya.
2022. nov. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
6%
Ne tegyél tönkre mindent.
2022. nov. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy változnak az idők. Ott van amit a 4. meg a 6. írt. Pár éve, ilyenért még kibannoltattak volna a helyi okosok, ma meg sokan belátták hála az égnek.
2022. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%
11# Eszkuláp ( 7-es vagyok )
2022. nov. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok es en is az eszkulaptol fogadtam orokbe eloszor.

Akkor gondolom mas ember vezenyelte le az orokbefogadast, mert semmi problemam nem volt veluk :)

Durva.

2022. nov. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan 4 éve a helyi állat menhelyre mentem a nővéremmel bejelentés nélkül, vittünk konzervet és kaját, aztán mondtuk, segítünk ha kell, és felajánlottak, sétáltassuk a kutyusokat . Mivel hárman voltunk , és karácsony volt, rá értünk, elmentünk két -két kutyával fejenként fel órára. Nekünk is öröm volt, nekik is. Én szívem szerint ott elvittem volna mindkét kutyust akit setaltattam. Nem voltak szép helyen, de az embereken akik fogadtak éreztem , hogy törődnek is a kutyusokkal. Azóta ha noveremnel jarok karácsonykor, mindig kérem, hogy menjünk ki. És ha nem is tudunk épp vinni semmit, mindig örömmel fogadjak, ha setaltatni akarunk :) Egyébként szerintem sok ilyen hely van, nagyon sok kutyussal. Lehet mint mi tettük, kell kis bizalom szerzés és egy kis adomány, de minket azóta is szívesen fogadnak. Azóta a nővérem havonta visz adományt. Nem vinne, ha nem tudna, hogy jó helyre kerül :)
2022. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
17-es vagyok. Tulajdonképpen az ideiglenes befogadó kekeckedett velünk.
2022. nov. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!