Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szereted az állatokat?

Szereted az állatokat?

Figyelt kérdés
2022. nov. 17. 18:33
A kérdező szavazást indított:
IGEN (vegán vagyok)
IGEN (nem vagyok vegán)
IGEN (vegetáriánus vagyok)
NEM
66 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagyok vegan, de jó dolognak tartom, és támogatom a vegánokat, valamint azt is, hogy csökkentsük a húsfogyasztásunkat. Azokat a borzadályokat, ahol most a legtöbb állat nevelkedik, hogy megegyük, azonnal bezáratnám. Azért úgy gondolom, hogy a szép élet lehetőségét minden élőlény megérdemli, akkor is, ha "csak" egy csirke. Hadd kapirgásszon a napfényes udvaron, egyen kukoricát, gilisztát, friss füvet, ha jól esik neki.
2022. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%

#1:

Hja, nem vagy vegán, de 1000-el tolod a vegán-mantrát. Tehát vegán vagy.

2022. nov. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%
persze, sütve főzve , párolva, pácolva, töltve , gőzölve, tömve.
2022. nov. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
86%
Igen, a kedvenc állatom a hörcsög , mert nagyon cuki és kis bundi lény.
2022. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=LQRAfJyEsko



A kérdésemet a fenti teljes dokumentumfilm inspirálta. Ezért is tettem fel a kérdést úgy, ahogy. A film is ezzel kezdődik: a legtöbb ember állatbarátnak tartja magát (de mégis hozzájárul ahhoz, ami a filmben történik- kereslet-kínálat). A filmet nem tudják végignézni (moziban is megtekinthető volt). Miért?

2022. nov. 17. 19:45
 6/18 anonim ***** válasza:
29%
Hülye, kategorizálo kérdés. Mit szeressek a szunyogon amikor szivja a véremet? Mit szeressek a szomszéd neveletlen kutyáján, amikor nem tudok aludni töle mert szinte folyamatosan örjöng valamiért? Mit szeressek a varjakon amikor megszállnak egy fát és veszélyes alatta átmenni? És még ezernyi ilyen. Ezekre a kérdésekre csak az idiota Pistike tud a maga szintjén egyszavasan válaszolni amikor a nyál csorog a szája szegletéböl, landol a ruháján :szeretem:-)
2022. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Az egyetlen dolog amit veganizmussal elérnék hogy a saját egészségemet kompromitálnám. Érdemi változást az állattartásban nem lehet így elérni, egyetlen db állatnak se lenne jobb sorsa, de cserébe nekem kirohadnának a fogaim és évekkel megrövidülne az életem.
2022. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#6

Miért? Ha pl. megkérdezik tőled, hogy szeretsz-e kirándulni, akkor ott is elkezded sorolni, hogy: Jaj, ez nem jó, ez nem tetszik, jaj..

Mellesleg már a szavazásból is felfoghattad volna, hogy nem a szúnyogra és hasonlókra céloztam (bár ki tudja, lehet nálad az kerül a levesbe?).


Szóval ezt a nyavalygós stílust mellőzd, mert nem erről szól a kérdés. Köszönöm.

2022. nov. 17. 20:09
 9/18 A kérdező kommentje:

#7


Igen, sokan ezzel érvelnek. Viszont had kérdezzem meg, hogy miért gondolod így? Illetve mi lehet a megoldás?

Nekem pl. Édesanyám 40 éve nem eszik semmiféle húst (halat sem), de mégis makkegészséges és kb. 15 évet letagadhat, gyönyörű egészséges fogsora van.

2022. nov. 17. 20:11
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igen. Ma ittam reggel a tehéntejből készült kávé át, és ettem délben a rántott husit, és közben vegán vagyok. Te sokkal jobban tudod. Mint mondtam, támogatom őket. Ez ezt jelenti. Van egy ilyen dolog, együttérzésnek hívják, nyugodtak kipróbálhatod te is. Ezt érzem a csirkék irányába is. A nagyüzemi állattartás gusztustalan. De ha nem is megy elképzelni, mennyit szenved egy állat ott, akkor gondolj arra, hogy ezt eszed. Ki tudja milyen, gusztustalan táppal teletömött, saját szarában fuldokló, törött lábú, a társai által megkopasztott csirkét. Jó étvágyat.


A másik: mit szerethetünk a szúnyogokban? Tény és való, nyáron, mikor csapkdoni kell őket, nehezemre esik szeretni őket. De pl szeretem, hogy táplálékot jelentenek a békáknak, a fecskéknek, a denevéreknek. Ha nincs szúnyog, ők is hamar eltűntek, és a békát, a fecskét és a denevér azt tényleg szeretem.

2022. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!