Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tudok tenni ha vettem egy...

Natlanta kérdése:

Mit tudok tenni ha vettem egy kutyust, de átvertek?

Figyelt kérdés
Sziasztok a lényeg Csak annyi hogy augusztus végén vettünk egy kutyust yorki és havanese keveréket. Viszont mostanra már kiderült hogy biztos nem az a fajta négy és fél hónaposan 8 kg. Valószínűleg nagytestű kutya lesz. Amikor megvettük mondtuk hogy lakásban lesz tartva mindenféleképpen kistestű kutyát szeretnénk és hipoallergén mert elég nagy allergiám van kutyusokra. A hirdetés ki van fotózva címre mentünk viszont a telefonszám az már ki van lőve nekem és a férjemnek se veszi föl. Ezt nagyon röviden összefoglalva írtam. A célom az lenne hogy mással Ezt ne tudja megtenni Ha már én ilyen pancser voltam.... És nem is értem ha ilyen jellegű kutyust hirdet Akkor miért kell ennyire átvágni a másikat... Előre is köszönöm a választ!

2022. dec. 12. 08:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen azt a pár normális választ amit kaptam! Igazából nem tehetek semmit ez a lényeg! A kérdés ember alapba írtam hogy a rövid történetet írtam le nem akartam a hosszút. Megvolt rá az okunk amiért ilyen hirtelen bele ugrottunk ebbe a dologba! Ezt nem részletezem. Mézi baba marad nálunk ez nem is volt kérdés visszavinni semmiféleképpen nem is akartam ha már ilyen gyökér volt aki eladta nyilván gondolhatja hogy ha a két kiló helyett 12 lesz akkor akár kirakhatjuk az utcára is. Nyilván nem én leszek az! Mézi baba jó helyen van és jó helyen is fog maradni! Azért mégis meglátogatom a hölgyet hogy érezze a törődést. Egyébként mindig megdöbbent hogy egy feltett kérdésre hány hülye tud válaszolni a semmit.. Ha jól számoltam talán kettő volt aki segített tisztán látni azoknak Nagyon szépen köszönöm!
2022. dec. 12. 16:09
 12/19 anonim ***** válasza:
93%
Ennyire fáj az igazság? Az se a mi bajunk.
2022. dec. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hog, Magyarországon ennél nagyobb gondokkal sem tudsz sehova fordulni, szóval senki nem fog azzal foglalkozni, hogy vettél egy keveréket, aki nagytestű lesz.


Igazából sajna ezt hívják tanulópénznek. Ha yorkie-t szeretnél pl, akkor 150-200.000 Forintért tudsz venni bejegyzett tenyésztőtől, egészségügyi szűrésekkel és garanciával. És akkor van 100% esélyed, hogy nem bernáthegyit kapsz.


Viszont nézd a jó oldalát, van egy jófej kutyád.:D

2022. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Keverék kutyát hogy árulhatnak pénzért? De ha már így jártatok, te is add el, ugyanannyiért amennyiért vettétek, és mondd meg nyíltan, hogy azt hitted, kistestű lesz, de látszik, hogy nem az, ezért olyannak adnád el, aki nagyobb testű kutyát keres.
2022. dec. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
#14 Hogy ne árulhatnának pénzért? Kereslet-kínálat. Én még rendőrségi nyomozásban is voltam tanú ilyen ügyben, a bérházban kínzott kutyákat és adogatta el a szomszéd cigány. Amikor nagy híre ment, hogy a karcagi telepen a hangszálelvágós telepet lekapcsolták, odavalósiak csak megvonták a vállukat, hogy "mi lesz a másik 4 szaporítóteleppel a városban?" Ez van. Kedvencem, hogy azok tartanak ölebként mindenféle szaporított máltai meg tacskó jellegű aranyos, de idegbeteg korcsot, akik közben a nagy vegánok, hogy kínozzák a bocikat, de fogalmuk sincs, hogy a kedves panellakó nyugdíjas pártól pár tízezerért átvett kutyájuk honnan van.
2022. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos arulnak kevereket penzert, nekem csak az fura, hogy ez nem egy tipikusan szapis atvagas volt, hanem a kerdezo elore tudta, hogy 2 fajta kevereket veszi.

Na de ki es miert adna penzt ezert? :D

Nem ertem meg mindig.

Mert azt mar megszoktam, hogy sok a buta ember es fajtajellegu kevereket vesz, hiszen sporolni akar, de hogy konkretan tobb fajta keverekeert adjon valaki penzt, en ilyet meg nem is lattam.

2022. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#16 Hát látod. Én alapból nem értem, hogy akár menhelyről, akár bárhonnan hogy lehet tudatosan befogadni kutyát anélkül, hogy nem olvas az ember előre utána, nem készül fel. Pl. hogyan fogja szobatisztaságra nevelni, ha gyerekes családba kerül, meddig nem engedi a gyerekeket oda, hogy legyen egy nyilvánvaló hierarchia a kutya számára stb. De még ha hirtelenjében is fogadja be az ember az állatot, azt hinnéd, hogy első dolga ezeknek minél hamarabb utána járni. De nem. Kell egy öleb, veszek a nagyvilágba egy szaporított tacskó jellegű valamit, aztán kit érdekel, hogy pisilni nem lehet levinni, mert egy idegbeteg, agresszív dög a fifike.
2022. dec. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A havanesek 7 kg körül szoktak lenni, nem értem innentől, hogy miért 2 kg-os kutyára számítottál.


Azt hitted, hogy okosabb leszel és nem tenyésztőhöz mész, így megspórolsz fél milliót és ugyanazt a minőséget kapod. Gratulálok...

2022. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Egy jó tanácsot tudok adni a jövőre vonatkozóan, ami az, hogy csak megbízható helyről szabad kutyát venni. Ezzel elkerülhető a problémák java része és a szaporítókat sem “támogatjuk” vele.
2022. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!