Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit csináljak szegény kutyával...

Mit csináljak szegény kutyával? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A szomszédaim meghaltak, öregek voltak. Haláluk előtt kb 1-2 évvel kaptak egy fiatal németjuhász kutyust, akit most a lányuk, aki örökölte a házat itt hagyott házörzőnek. Már több mint egy éve etetjük szegényt, a gazda kért meg minket, de abban is úgy állapodtunk meg, hogy az etetését ő állja. Ez is úgy zajlik,hogy havi egyszer hoz egy 5 kilós tápot és szerinte az elég. De ez lényegtelen. A kutya éjjel nappal sír,amit nem csodálok. Mi kijárunk hozzá, de csak a kerítésen keresztül tudunk enni adni neki meg mondjuk 10 percet simogatjuk, aztán sietünk tovább a dolgunkra. Szegény egész nap egyedül van, szerintem már depressziós is lehet mert egyre kevésbé akar enni :( A lány nem hajlandó gazdát keresni neki, csak ígérgeti hónapok óta. Mit tudok tenni ez esetben? Sajnálom szegényt nagyon, nem ezt érdemli :(

2023. jan. 19. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédőknek szólni, első körben annak nézz utána, van-e a lakhelyeden állatvédő, állatmentő civil szervezet. Ők majd jobban fogják tudni, mit lehet tenni és mik a lépései. Volt a környékünkön egy hasonló módon magára hagyott öreg kutya, neki is a helyi állatvédők segítettek.
2023. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Ez elég rosszul hangzik, de legalább ti etetitek, és kicsit foglalkoztok vele. Ha nem tudjátok befogadni, akkor legközelebb beszélj határozottabban a lánnyal, gondolom nem is szeretné a szülei kutyáját másnak adni, de egy rendes gazdinál jobb élete lehetne.

Bár ha azt gondolja, hogy egy ekkora állatnak elég 5 kg táp és minden rendben, akkor valószínűleg nem fog cselekedni, lehet, hogy szólni kéne egy menhelynek vagy keresni egy gazdit neki, ha ő nem teszi. Egy kutya nem lehet úgy házőrző, hogy a tulajdonosa nem törődik vele. :((

2023. jan. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
El kell tőle vetetni, nem hinném, hogy túl bonyolult lenne ez a procedúra.
2023. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Legyetek határozottak és keményebbek. Hívd fel. Mondd meg neki, hogy a kutyát szeretitek, de most már nektek is teher, és amit adott rá anyagilag, az eddig sem volt elég (amúgy ezt jelezteték felé? lehet eszébe sem jut). Tovább nem tudjátok vállalni. Mondd meg neki, hogy te szívesen segítesz a kutyát elajándékozni másnak, vagy ő keressen neki egy rendes gazdát, mert ez az állapot így senkinek sem jó. Ha veszekedni akarna, akkor mondd meg, hogy a helyi állatmentőknek fogsz szólni, hogy ez az állapot már 1 éve fennáll, és nincs igazi gazdája a kutyának. Eleve érthetetlen, hogy ha a kutyát nem akarja megtartani, de nem is lakik ott, akkor mégis miért nem lehetett ennyi idő alatt gazdát találni neki? - ezt is nyugodtan mondd meg neki. Szerintem egyértelműen kihasznál bennetek, mert neki így kényelmesebb.
2023. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Esetleg mondd, hogy magadhoz akarod venni, és tényleg tegyétek meg hivatalosan. Amikor a te neveden van a kutya, minden gond nélkül kereshetsz neki olyan gazdát, aki törődik vele, és szeretni fogja. Biztos lesz belőle durci, ha a lány megtudná, de pukkadjon meg. Így a kutya szerintem belehal az ürességbe. Nem élet, hogy nem játszik senkivel, nem bújik senkihez, nem él - és azért, mert nem tud, mert nem rajta múlik. Az a tíz perc több a semminél, amit ti adtok, de már remények is kevés, ha enni se igazán akar.


Beszélj vele erélyesen, és mondd meg neki keményen, hogy ez a kutyának nem élet, nem jó neki, és nem túlzol azzal, hogy a végén bele is halhat (mert ha nem eszik, aztán nem iszik, majd legyengül, akkor az lesz). Mondd, hogy te/ti szeretnétek a kutyát (és hát tényleg szeretnéd, mert azzal teszed neki a legjobbat, hogy jobb helyet keresel neki).

2023. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Darius- ***** válasza:
100%
Szerintem a tulaj belemenne abba, hogy ingyen elvihesse barki, kérdezd meg tole elobb. Ujsagban fel lehetne tenni egy hirdetést, lennének ra jelentkezok, mivel ingyen lenne, vagy valamelyik kozosségi oldalon, ugy még nem is kéne fizetni a hirdetésért.
2023. jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A tulajjal már beszéltem, nem akar neki gazdát keresni ezért nem hiszem, hogy belemenne abba,hogy én legyek neki átmenetleg és aztán elajándekozzam, de még egyszer megpróbálom majd azért. Sajnos én befogadni nem tudom mert a sajátom nem tűr meg semmilyen állatot maga körül ( még egy legyet sem ). Állatmenhelyen szerintetek jobb helye lenne? Már gondolkodtam azon hogy jelentem valakinél,de félek ott se lenne jobb helye, minden menhely tele van, ahhoz képest szerintem még itt is jobb neki mint egy kis kennelben kuporodva:( Ha legközelebb jön, még egyszer megpróbálok határozottabban beszélni vele aztán, ha nem jön össze lehet mégis megpróbálok legalább egy fajtamentőt megkeresni ><"
2023. jan. 19. 21:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát figyi, én a Rex állatmenhelyről fogadtam örökbe a kutyámat. Őszintén rosszabbra számítottam. Igen, ahol a kutyák nem tépték szét egymást, ott többen voltam egy ketrecben, akár öten, de így is volt még mozgásterük és ha ugranak egyet, nem verik be a fejüket. Én oda bizalommal adnék be egy ilyen kutyát. Ezerszer jobb lenne neki ott, mint ahogy most jelenleg van. Egészen biztos lenne igénye ennek a kutyának a társaságra, szeretetre. Így ahogy most van, legfeljebb, ha szerencséje van, néhány hónap múlva halott, mert ez szenvedés. Ha viszont menhelyre kerülne, és jól kijön a kutyákkal, nem lesz magányos, emellett bármikor megakadhat valaki szeme rajta, így új otthont adva neki, ahol foglalkoznak vele, játszanak vele, sétálni viszik, jutalomfalatot kap, dugifalatok kap a két szép szeméért, a környék kutyáival kialakulhat haverság, és ha úgy van, nagyokat játszhatnak... Ez a kockázat sokkal jobb ismeretlen, mint ami akkor vár rá, ha így hagyod.
2023. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Darius- ***** válasza:
7, vagyis kérdezo. Igazad van, irtad is a kifejtésben nem akarja elajandékozni. Furcsa helyzet, mert ha nagyon akarna maganak, nem hagyna ott. Nem tudsz erre most valaszt adni te sem. Jo otlet, hogy kovetkezo alkalommal hatarozottab legyél. Mondhatod azt is ez allatkinzas, és ha igy folytatja konnyen lebukhat ha nem is altalad. Mert ez allatkinzas, ha nem is vesszuk figyelembe azt, hogy egyedul, a sorsara hagyja, éhezteti.
2023. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valóban szépen hozza a fajtajelleget, gyorsan találna gazdát egy menhelyen. Magánszemélyektől kevésbé fognak "örökbe fogadni" a legjobb gazdik, mert erkölcsileg a menhely okéssabb.


Ha nincs benne chip és a gazda nem együttműködő, szimplán elvinném a kutyát és a menhelyvezetőnek elmondanám a történetet. Jogilag két hétig kell az eredeti gazdáját keresni, de az nincs kikötve, hogy minden követ megmozgatva, vagy csak a menhely kapujára kell kitenni a keresést...

2023. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!