Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A párom bántalmazza a kutyám,...

A párom bántalmazza a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Immár több éve, hogy komoly párkapcsolatban élek a párommal, fiatalok vagyunk viszonylag még (20+) de együtt élünk régóta, szeretjük is egymást.

Úgy döntöttünk közösen veszünk egy kutyát, ennek már bőven egy éve lesz.

Szerette egy darabig, aztán ez szépen lassan eltűnt, a kutyus elég nehezen növelhető, pedig már sokmindent próbáltam, mindenhonnan megközelítettem a dolgot, de valahogy nem akar hallgatni semmire, egyébként egy nagyon kis édes kutya, kölyök még… nem ugat, nem harap, kis szerény, óvatosan játszik pedig nagytestű, de kezd tönkremenni ebben azt látom, már nem akar játszani egy ideje, az arcára folyamatos szomorúság van kiülve… a szívem össze szakad miatta.

Sokszor megüti, folyton kiabál vele, szépen és csúnyán is mondtam már neki, hogy ne! Sírtam, üvöltöttem, leültem neki elmagyarázni dolgokat, hátha… de azt se engedi meg a kölyök kutyának, hogy felkeljen a helyéről és kicsit mászkáljon… nem ihat sok vizet, mert hogy bepisil és kb egy pohár víznek nem felel meg az adag amit ihat, mert viszont nevelni meg foglalkozni nem akar vele, hogy szoba tiszta legyen vagy bármi, csak panaszkodik, én viszek mindent a háztartásban, szóval nem tudok folyton a kutyával lenni, dolgozom is… annyira tanítom amennyire időm és energiám engedi, ami kissé szűkös, mivel éjszakai műszakban dolgozom és sajnos nagyon sokat, ráadásul messze kell eljárnom a munkahelyre, hosszú utazás.

Nem akarom a kutyát elengedni, mert én mindig szépen bánok vele, szeretem, védem, én törődöm vele, de amit a párom leművel az minősíthetetlen.

Most történt nem rég, pár perce, hogy a kutya nem ment a helyére, ezért ordítva, nagy dúlva odament és a nyakánál fogva az arcáig emelte (nagytestű kutya) és a kutya kalimpált nyilván, ezért véletlen belekarmolt az arcába, emiatt pedig erőből a földhöz vágta (nagytermetű ember a párom) a kutya nyekkent én pedig megütöttem a párom, hogy ilyet hogy merészel, azonnal a kutyához ugrottam ezután és most áldozatot játszik, hogy a kutya karmolta meg én meg megütöttem őt… mit csináljak? Se a kutyát nem akarom elhagyni, a páromat pedig nem tudom… emiatt kellene? Több éves kapcsolat aminek a szerelmi részével semmi baj nincs.



2023. febr. 26. 20:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Azért én elgondolkoznék azon, hogy milyen ember lehet az, aki így bánik a kutyával. Ha lesztek gyerekeitek, akkor is ez lesz?

Őket is verni fogja? És ha megpróbálod megvédeni őket, akkor téged is megüt majd? Még nem késő valami normális hapit keresni... Ha számítanál neki, és normális lenne, nem csinálná ezt a kutyával. Ilyet egy idegbeteg, aggresszív, bántalmazó férfi tesz. Előfordult már, hogy rád is kezet emelt?

2023. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%
Szakíts a pároddal és maradj a kutyával
2023. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem, hogy feldúlt vagy. Tudom, rossz példa amit írok.. de ha ez ilyen jelenet volt, képzeld el, hogy ha a jövőben közös kisbabátok, gyereketek lenne, aki "nem megfelelően" viselkedne szerinte, vagy idegesítő lenne (éjszaka sírna vagy fájna valamije és sírna.. akármi) és vele is így viselkedne, őt bántaná.

Azt hiszem nem szeretnék olyan emberrel jövőt tervezni, aki bárkivel is képes durván viselkedni.

Bár kutya nevelésről fogalmam sincs, szóval ahhoz nem tudok hozzászólni.

2023. febr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Nálad sincs minden rendben, ha szerelmes tudsz lenni egy ilyen "emberbe".
2023. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Jelenleg a felelősséget kerüli, azzal fenyeget elhagy, meg bár megdöglene az állat…

Volt, hogy kezet emelt rám, abból is ő jött ki “nyertesen”, mivel úgy történt, hogy undorító dolgokat mondott rám amit nem érdemeltem meg, ezért rácsaptam a kezére, ami konkrétan nem fogadható és tudható be ütés vagy verésnek, emiatt megfojtogatott, csempébe verte a fejem, leöntött vízzel majd hozzám vágta a felmosót és az anyukája őt védte, azóta engem utál a családja…

Viszont ha el is hagyom se egy könnyű menet, mert együtt élünk, elvenné a lakásom, mert mindig ezzel fenyeget, ráadásul mennem sincs hova, nem keresek egy vagon pénzt… de félek, hogy ha nem is azért pusztul el a kiskutyám mert bántja, akkor lelkileg és szellemileg fog megtörni, így is szerintem már látványosan oda tart, pedig még KICSI! öröm telve kellene játszania és rohangálnia, de úgy le van lombozva mint egy idős kutya aki már lassan eltávozik.

Most pedig én vagyok a hibás meg rohadjak meg…

2023. febr. 26. 20:55
 6/27 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem szörnyen nárcisztikus ember, van valami baja, mert az esetek nagyon nagy részében nagyon jól vagyunk, de mikor ilyen történik, akkor annak nagy “hangja” van.
2023. febr. 26. 20:56
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
De ijesztő, hogy a két kommented mellé még ezt írtad... " Több éves kapcsolat aminek a szerelmi részével semmi baj nincs."... Atyaég...
2023. febr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Igen, mivel ezek a dolgok mellett hosszú szerelmi párkapcsolatot élünk és éltünk. Nem tudom, be lehet e tudni ilyeneket nehéz időszaknak vagy annak, hogy esetleg beteg mentálisan vagy pszichésen, de nem ez az alap tendencia… egyszer fordult elő nálam amit tett, viszont a kutyát folyton terrorizálja, nyilván látatlanban durva lehet, de egymással jól vagyunk, de ahogy bánik az állattal azt nem tudom elnézni.
2023. febr. 26. 21:08
 9/27 A kérdező kommentje:
Minden esetre úgy érzem csapdában vagyok és nem tudom mit kellene csinálnom, ilyen helyzetben nem voltam még pedig már voltam sok nagy szarban. Én személy szerint szerelmes vagyok a páromba, de kiábrándító amit látok és higgyétek el kérdéseket vet fel bennem amiket csinál, de nem tudom mitévő legyek, főleg hogy kevés lehetőségem van.
2023. febr. 26. 21:12
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy embert a belső értékei szerint ítélünk meg. Az ilyen ember egy időzítet bomba. Csak idő kérdése, hogy Te mikor kerülsz sorra nála.

Amit a párod művel az kiemeríti az állatkínzás fogalmát.

Ha Te ezt hagyod Te is bűnös vagy.

2023. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!