Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Öltetek már állatot?

Öltetek már állatot?

Figyelt kérdés

Hallottam egy beszélgetést, hogy élete során az ember biztos öl állatot. Ez mennyire igaz?


Ti öltetek már állatot? Ha igen, milyet? Szerintetek mennyire bűn állatot ölni, és milyen állatokat? Ha a haszonállatokat lehet, a többit miért nem? Ha a többit nem, a haszon állatokat is miért lehet?



2023. júl. 1. 19:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekkorunkban vadásztunk mezei egerekre. Illetve én csigákat öltem szándékosan is. :-/ Aztán leszoktunk ezekről szerencsére.
2023. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%

Rengeteg rovart, bogarat, véletlenül vagy szándékosan. Nem beszélve a szemmel láthatatlanokról, akiket az utcán gyalogolva taposol agyon.

Amikor meg rántott húst eszel, akkor is lényegében a kedvedért pusztult el sok-sok állat.

2023. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Halat csaptam már agyon, madarat lőttem le légpuskával (szánom-bánom, hülye suhancként) emlősállatot még nem, de nincs ellene kifogásom, egyszerűen nem kellett. Vagy várjunk, patkánymérget szoktam kitenni, az számít?
2023. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a kisgyerekként a kutya szájába dobott ebihal lett volna a legnagyobb, ha pár éve a cicánk nem cibált volna elém egy szegény, összetört galambot kifordult szemmel, aminek inkább rácsaptam a nyakára egy ásóval, hogy ne szenvedjen tovább. Ez a galamb volt eddig a legnagyobb állat, amit megöltem.
2023. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Bogarakat lecsapom ha a lakásba vannak, régen voltak haszonállataink, azokat levágtuk.
2023. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
75%

"Ti öltetek már állatot? Ha igen, milyet?"


Persze, rengeteget.

Szúnyogot, legyet, darazsat, poloskát, hangyát, muslicát. Össze se tudnám számolni pl. hány szúnyogot kentem szét a karomon eddigi életemben.

Ezen felül gyerekkoromban részt vettem állat megölésében: disznóölésnél segítettem lefogni az állatot, csirke levágásánál fogtam a lábait.


"Szerintetek mennyire bűn állatot ölni, és milyen állatokat? Ha a haszonállatokat lehet, a többit miért nem?"


Állatot ölni nem bűn, kivéve a védett állatokat, vagy az adott időszakban nem vadászható fajokat, valamint a más tulajdonába tartozó állatot. Ez utóbbiakat persze meg szabad ölni, ha veszélyt jelentenek valakire. Ha pl. egy kutya rátámad egy emberre, pláne gyerekre, ha van lehetőségem elpusztítani az állatot, természetesen megtenném.

2023. júl. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 vantel ***** válasza:
48%
Igen, de nem vagyok rá büszke! Nem írom le milyeneket. Disznó,nyúl azt leírom.
2023. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kéne feltenni a kérdést, hogy gerinces állatot. Szinte mindenki ölt meg szándékosan rovarokat, csigát, földigilisztát
2023. júl. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Bogaraknál, csigáknál nagyobbat eddig nem. Csigát csak véletlen, ha rátapostam. Bogarakból nagyon sokat, hüllőket tartok, szóval muszáj. Nem egy jó érzés egyébként, de ez valószínűleg csak az én bárány lelkem miatt. Gyerekkoromban tartottunk haszonállatokat, azoknak a leölésénél jelen voltam, de én magam nem öltem.

Állatok megölésével úgy vagyok, hogyha jó célt szolgál, amilyét csak lehet feldolgozzák, nem megy kárba semmi hasznos és humánosan történik, fájdalommentesen, akkor nincs vele baj (persze ha nem valamilyen veszélyeztetett állatról beszélünk, haszonállatokra gondolok). Az is teljesen elfogadható a szememben, ha önvédelemből teszi valaki vagy ha egy haldokló állat szenvedéseit akarja megszüntetni eutanáziával. Viszont a trófea vadászat, kedvtelésből gyilkolás, állatkínzás számomra elfogadhatatlan, akármilyen állatról beszélünk, legyen emlős vagy bármilyen csúszó-mászó.

2023. júl. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
72%

A haszonállat - ahogy a nevében is szerepel - azért van, hogy leöljük és hasznunk legyen belőle. Nem haszonállatot leölni ennélfogva értelmetlen (nyilván vannak INDOKOLT kivételek, mint az önvédelem, vadritkítás... stb.). Azt hiszem az én életemből ez kimaradt talán kacsát vágtam, de nem vagyok már benne biztos, hogy én vágtam vagy csak közelről néztem.


Kétszer kismacskákat ütöttem agyon lapáttal (az egyiket muszáj volt, épp kiszenvedőben volt kutyaharapás miatt), de ez régen történt, akkor még vidéken nem volt divat az ivartalanítás, meg az örökbeadás. Az emberek általában vagy egyszerűen elásták vagy vízbe fojtották a nemkívánt kismacskát, kiskutyát. Béke poraikra.

2023. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!