Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Öltetek már állatot?

Öltetek már állatot?

Figyelt kérdés

Hallottam egy beszélgetést, hogy élete során az ember biztos öl állatot. Ez mennyire igaz?


Ti öltetek már állatot? Ha igen, milyet? Szerintetek mennyire bűn állatot ölni, és milyen állatokat? Ha a haszonállatokat lehet, a többit miért nem? Ha a többit nem, a haszon állatokat is miért lehet?



2023. júl. 1. 19:19
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

Szándékosan csak rovarokat. Szúnyog, légy, darázs stb.

Szerencsétlenség okán gázoltam már őzet, maradakat, sőt, egér is futott már a kerekem alá éjszaka.

Szándékosan emlős állatot még nem öltem és nem is akarok.

2023. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy korábban is írták, szerintem olyan nincs, hogy valaki élete során ne ölne meg legalább véletlenül egyetlen ízeltlábút, puhatestűt, férget stb. sem. Van köztük sok, amiket nem is észlelünk, és a velünk való találkozásuk (pl. rálépünk) szinte bizonyosan végzetes számukra. Elég, ha életed során egyszer sétáltál pár km-t nyári időszakban, vagy egyszer mentél egy kört autóval, kerékpárral, stb., 100%, hogy állatok estek áldozatul a közlekedésed során.

Épp ezért az egyetlen releváns kérdés, amit fel lehet tenni, hogy _szándékosan_ öltél-e már meg állatot, erre esetleg el tudom képzelni, hogy az emberiség egy nagyon kis hányada soha nem ölt meg szándékosan egy állatot sem. De nagyon sok olyan gyakori eset van, amikor az ember szükségszerűségből szándékosan állatot ölhet (anélkül, hogy rosszindulatúan gyilkolászni szerette volna őket), pl. a fájdalmat/kellemetlenséget vagy éppen veszélyt okozó szúnyogot / egyéb parazitát, hangyát, pókot, darazsat, netán rágcsálót vagy egyéb kártevőt. És persze ott van az az eset, amikor azért öljük meg az állatot, mert meg akarjuk enni, bár ilyet ma már nagyon kevés ember végez saját kezűleg.

A legrosszabb persze az, amikor valaki bármilyen észszerű szükségszerűség nélkül, kimondottan rosszindulatból, netán kínzással együtt, különösen ha fejlett idegrendszerű állatokat öldököl. Erre a gyermekeket leszámítva (akiknél az állatkínzás mint a játék egy formája elég gyakori, de az ilyesmiről mielőbb le kell szoktatni) nincs mentség.


A lényeg az, hogy mindenképp fontos látni, hogy az "állat megölésének" nagyon sok fokozata van, amit semmiképp nem lehet egy kalap alá venni. Bizonyos esetekben (ill. helyeken) jogszabályi kötelezettség is a kártevőket irtani (vérszívó tetvek, szúnyogok, legyek, csótányok, ágyi poloska, embervért is szívó bolhák, rágcsálók).

2023. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%
#12 Imádom a hozzászólásod, egyetértek.
2023. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
78%
Igen, öltem. Macskát, miután megvártam, hogy átszaladjon az úton, lépésben elindulva alattomosan a hátsó kerekem elé rohant. A gazdája hibája. Meg birkát-disznót otthon. Nem örültem neki tinédzserként, de nem volt más választásom, ez volt a családi élelemszerzés egyik módja, és nálunk nem volt ilyen liberális világ, hogy nem csinálod azt, amit az apád mond.
2023. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
100%

ma 20:48


Szerintem ez baleset kategória, ha csak nem szándékosan hajtottál át rajta.

2023. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
33%
Nem tartom magam állatkínzónak és nem vagyok szadista sem, de első tengeri malacom erősen megszenvedte. Sokszor ejtettük le és hagytuk ott helyeken néha szándékosan. Volt hogy ledobtam az emeletes ágyról de kipárnázott helyre. Viszont sose tört el semmilye se. Három évet élt majd amikor meghalt báboztam a megdermedt holttestével és a testvéreimmel mosolyogtunk és nevettünk rajta míg szüleim a medencéből nézték sörrel a kezükben. Régebben tanyán éltem, volt hogy letőttünk egy madarat majd amikor haldokolt simogattuk. Csirke nyakát lecsaptuk, de ezeken kívül semmi sem volt és soha többé nem terveztem ilyet és most sem akarok.
2023. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
#15 Abszolút baleset, lépésben indultam el, tükörben nem láttam, ha fél pillanattal hamarabb vagy később indul vissza az útnak arra az oldalára, mint ahonnan fél perccel korábban indult, akkor simán átszalad az autó alatt vagy mögött. Még csak nem is az volt, hogy látok egy macskát az út szélén, és elémvág, hanem láttam, megálltam, megvártam, és amikor elindultam, akkor átment rajta a bal hátsó kerék.
2023. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
95%

Haszonállatot igen. Baromfikat tartok, amíg élnek, piszok jó életük van. Odafigyelek rájuk, gondoskodom róluk, ápolgatom őket, ha valamelyiknek baja van stb. Még a vágást is úgy csinálom, hogy a lehető legkevesebbet szenvedjenek. Viszont az ember mindenevő, így meg legalább tudom mit eszek és mit ettek az állataim, nem úgy, mint a bolti csirke, aminek az első napjától az utolsóig szenvedés az élet és kitudja mit zabáltattak vele.


"Nem azért élünk, hogy együnk, azért eszünk, hogy éljünk."


Aki azért öl állatot, hogy enni tudjon, az teljes mértékben normális és elfogadható dolog. Ennünk muszáj. Aki élvezetből öl és kínoz állatokat, az nem elfogadható tett. Feljebb írták sokan, a csigáktól, hangyáktól kezdve mindent ide lehetne sorolni a kérdésed alapján, így pedig nincs olyan ember a Földön, aki semmilyen élőlénynek nem ártott akarva akaratlan.

2023. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
16%
Amikor 14 eves voltam baratnom apja adott a kezembe egy pisztolyt es lepuffantottam egy csirkejuket. Vicces kis csajos progi volt :D
2023. júl. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Kacsákat. Azon kívül légy,szúnyog, kullancs, ilyesmiket. Közvetve egeret és patkányt.
2023. júl. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!