Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Öltetek már állatot?

Öltetek már állatot?

Figyelt kérdés

Hallottam egy beszélgetést, hogy élete során az ember biztos öl állatot. Ez mennyire igaz?


Ti öltetek már állatot? Ha igen, milyet? Szerintetek mennyire bűn állatot ölni, és milyen állatokat? Ha a haszonállatokat lehet, a többit miért nem? Ha a többit nem, a haszon állatokat is miért lehet?



2023. júl. 1. 19:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Idetartozik az is, amikor rovarirtóval befújod a helyiséget, ill. a hangyák fészkelőhelyét a házban? Vagy amikor rovarirtóval megpermetezed a gyümölcsfádat levéltetvek vagy cseresznyelégy ellen, a krumplidat krumplibogár ellen?

Mert akkor milliónyi állatot öltem meg és fogok továbbra is!

2023. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Szándékosan nem, ha a lecsapott legyeket és hasonlókat nems zámolom.
2023. júl. 2. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszlánokat is kérdezd meg? Ők is földlakók, ők is éhesek, és korántsem olyan humánusan ölnek mint az emberek, akik szintén enni akarnak....A baj akkor van, ha passzióból, vagy szórakozásból, hobbiból ölnek....Szerintem...
2023. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
59%

Szúnyogot kb ezret

Molylepket szinten

Azokon kívül soha nem ölnék mást


Kiskoromban egyszer meghalt miattam egy kiscica, kivettem az alombol, és az anyja azonnal kikapta a kezemből. A szájából kiesett a földre, pár perc múlva rangatozas után meghalt

Azóta is rosszul vagyok emiatt

2023. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
60%
Egereket. Volt egy kóbor kinti macska akit etettünk és jelezte hol van egér a kertben. Agyon tapostam őket. (sok c volt a szomszédban, onnan volt a sok egér)
2023. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyúl, véletlenül elgázoltam autóval, még régen.

Készakarva: légy, szúnyog, csótány. A pókot nem bántom.

2023. júl. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Mendy98 ***** válasza:
79%

Kiskoromban amikor játszottam és még nem tudtam igazán, h mit is csinálok.

Mióta először visszaemlékeztem erre olyan idős koromban amikor már felfogtam, h mit is tettem, elkapott a sírógörcs.

A mai napig kínoz miatta a bűntudat és egyszerűen nem tudom teljesen feldolgozni és van h sírok miattuk. Rohadtul fáj ezt leírni is.

Nem nagyobb emlősök voltak, hanem csiga, béka és a nővérem hörcsöge...


Te jó ég szegény.. Mit élhetett át. Konkrétan most is bekönnyeztem. Rossz embernek érzem magam ezekért..

2023. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
69%

Amikor kis takony 6 év körüli voltam, csigát. :(

Azóta is furdal a lelkiismeret.

Kérdés az, mitől fordul valaki 180 fokot már kiskorától kezdve, hogy még egy szúnyogot se ölne meg, valakik meg macskákat, kutyákat is nevetve öl...

Sosem értettem ezt.

Bár gondolom az érzelmi intelligencia totál nullás megléte.

Jellemzően primitív, ostoba, agresszív emberek sportja ez, az viszont.....biztos, hogy egy ilyen hulladékot egy mozdulattal segítenék át a túlvilágra egy lapáttal....

2023. júl. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
69%

Ez örökre egy kényes téma lesz kb mint az abortusz

Nyilván egy szúnyog meg egy gerinces állat élete között fényévnyi távolság különbség van, nem véletlenül nem büntetik ha megolsz ezer hangyát.

De attól függetlenül hogy pl a macska meg a kutya iránt érzelmeket táplálunk, köztük meg pl a disznók között már nincs sok különbség, ugyanúgy gerinces melegveru állatok, fájdalmat ugyanúgy éreznek, az egyiket mégis legálisan oljuk és esszük…


Én néha elgondolkodom hogy végül is a légy is megszületett valamiért de amúgy meg nem mindegy szegénynek hogy el e vagy sem?


Egyedül a szúnyogok és a molylepkekkel kapcsolatban nem tudnak ilyen gondolataim lenni mert mind a kettő annyira irritál hogy személyes sértésnek veszem ha zúgnak mellettem, úgyhogy azokat érzés nélkül irtom

2023. júl. 28. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Gyíkok és békák élete szárad a lelkemen, gyík kint maradt a napon, hőgutát kapott egy üvegben. Békát nem etettem, elpusztult.
2023. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!