Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Talált kutyán hogy lehet...

Talált kutyán hogy lehet segíteni, ha nincs felszerelés, jármű és idő?

Figyelt kérdés

Ma a környékbeli facebook csoportban posztolták napközben, hogy kóborol egy kutyus a vonatállomás környékén, forgalmas helyen.

A sztori vége az lett hogy senki nem fogta be, elütve találták meg órákkal később.

Ezen a ponton kitört a háború és a mocskolódás, hogy vér tapad azok kezéhez akik nem segítettek rajta.

Én nem jártam a környéken de már gondolkoztam ezen, hogy ilyen helyzetben mit kellene tenni?

Nem volt nyakörve se. Most ha én a reggeli vonattal megyek időre munkába, és látok egy gazdátlan kutyát akkor hogyan és hova kellene vinnem? Olyan városban ahol nem vagyok ismerős, mert csak átutazóban vagyok?

Már volt hogy autóval a saját településünkön találtunk kutyust a főút mellett kóborolni, egyből megfogtuk, a kocsiban elfért, tudtuk hol olvasnak chipet, nem is siettünk sehova úgyhogy kiderítettük hol lakik és hazavittük. De nem mindig opció ez.


Vagy volt hogy munkába menet az állomásra sétàlva láttam egy cicát az út mellett, sérült volt a lába de amint meglátott rettegve elrohant, be valakinek a kertjébe. Azóta is furdal hogy mi lehet vele, de nem tudom mit kellett volna tennem, munka helyett bemászni másvalaki kertjébe, majd kézben elvinni egy rettegő idegen macskát a dokihoz a szomszéd településre? (Gyalog, mert a buszra nem vihetem fel hordozó nélkül, olyanunk meg nincs)


Mit gondoltok erről? Ilyen helyzetekben mekkora felelőssége van azoknak akik arra jàrnak? Mi az ami elvárható segítség? Hogy lehetne segíteni?


2023. okt. 19. 15:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nekem ehhez annyi a hozzá fűzni valóm, hogy aki mocskolódni tud, az mit tett a probléma megoldásáért? SEMMIT, csak a szája jár!
2023. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
16%

Az emberek egymást is telibeszarják sokszor otthon.

Az állatokat kínozzák is.

Szarnak bele ha kóborol..majd befogják.

Ezt gondolják.

Én egy méhet is megmentek ha fuldoklik a medencében.

Én már késtem el ilyen miatt munkahelyről.

Egyszer találtam egy kóborkutyát reggel meg otthon Magyarországon.

De nagyon félt és elrohant előlem folyamatosan.

Lassan elkezdtem követni és közben hívtam a helyi állatvédőket. (Nem sintért…az elaltatta volna)

Kijöttek és elfogták.

2023. okt. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Hát igen, de a macskás esetnél pl magamtól volt bűntudatom, nem mocskolódott senki. Jó lett volna segíteni de nem tudtam mit tehetnék 😓

2023. okt. 19. 15:43
 4/12 anonim válasza:
30%

Egy helyi menhelyet útközben is fellehet ám hívni…

Ez a dolguk.

2023. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Nincs helyi menhely, ez egy falu. Pár településsel odébb van egy kutyamenhely… de ha őket felhívom hogy láttam egy cirmos macskát az xy utcában bemenni egy kertbe, akkor nem tudom mennyire reális hogy kijönnek és a fél falut végigcsengetik (amivel nem sokra mennek munkaidőben, mikor kb senki nincs otthon).

Ma a kutya miatt lett értesítve állatmenhely, de nem volt szó róla hogy kimenne bàrki érte.

2023. okt. 19. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Erre a szitura is ráillik:


"Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer négy ember, név szerint: Mindenki, Valaki, Bárki és Senki.


Egy szép napon szóltak Mindenkinek, hogy akadt egy fontos munka, sürgősen meg kell csinálni. Mindenki biztos volt benne, hogy Valaki megcsinálja. Bárki megcsinálhatta volna, viszont Senki se csinálta meg! Valaki dühös lett emiatt, mivel ez Mindenki dolga lett volna. Mindenki úgy gondolta, hogy Bárki megcsinálhatná, és Senki nem vette észre, hogy Mindenki kerüli a munkát. Végül Valaki lett, akit Mindenki okolt, amiért Senki nem csinálta meg azt, amit Bárki megtehetett volna"

2023. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ráillik, de nem nagyon ad támpontot hogy a gyakorlatban mit kellene tenni.
2023. okt. 19. 16:23
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

"Most ha én a reggeli vonattal megyek időre munkába, és látok egy gazdátlan kutyát akkor hogyan és hova kellene vinnem? "

Egyszer így találtam egy kismacskát. Kitettem gyorsan facebookos csoportokba a kèpèt. Mit kellett volna tennem? A kommentelők szerint magammal kellett volna vinni. (12 órás műszakba hova tegyem? Az öltözőszekrènybe megdögleni?)

"A portán biztos vigyáztak volna rá." (ja, pont az a portás dolga)

Másik tipp; minek mentem be dolgozni? A munka megvár. A macskán viszont most kell segíteni! Dögöljèl meg hogy nem maradtál ott vele blablabla


Amúgy komolyan, mit lehet tenni ;

Facebookra max úgy posztolgasd ha nem veszed magadra az ilyen kommenteket.

Hívd a helyi gyepmestert.

Nèbih állatvèdelmi osztálynál is lehet jelenteni.

Kb ennyi

A jegyző lef0ssa. A menhelyek tele vannak.

2023. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Tul sok mindent nem tudsz. Interneten keresel pár környékbeli menhelyet felhivod, facebookra kiposztolod. Hatha tud vki segiteni.

De ilyen esetekben legtobbszor csak magadra szamithatsz. Merlegelsz. Ez van sajnos.

Az emberek nagy resze tesz rajuk. Az alkattartasi kultura magyarorszagon a beka segge alatt van. Rengeteg az ostoba , tanulatlan, rosszindulatu vagy kozombos ember.

Fel se fogjak a sotet agyukkal hogy elolenyrol beszelunk. Aki ugyan ugy lehet ehes, fazik es sajnos erez fajdalmat es felelmet. Mintha targyak lennenek a szemukben. Szoval nagyon alacsony a szint itt nalunk meg.

Akadnak akik segitenek, segitenenek de sajnos e miatt olyan mint szellel szemben pisalni.

A tobbi mind onzo ostoba ember. Fel se fogja.

Szoval internet telefon par helyre, esetleg facebook. Remenykedes. Vagy neked kell kezbe venni a dolgot miutan dontottel rola.

Ennyi.

Sajnos.


Nem erdemeljuk meg oket az biztos. De azert vannak akiket szeretnek es jol tartanak. Bar egynek se kene szdnvedni az ember miatt.

2023. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj orvoshoz .
2023. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!