Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek nem állatkínzás,...

Szerintetek nem állatkínzás, hogy a Tesco-ban ott vannak azok a szerencsétlen élő halak bezsúfolva abba pár négyzetméteres üveg vízbe, és mozogni is alig bírnak?

Figyelt kérdés
Csirkéket, meg disznókat se viszünk be a Tescoba, hogy lássuk milyen szerencsétlen körülmények között vannak tartva addig amíg a húspolcra nem kerülnek!!! Önmagában zavar a tény, hogy nincsenek még ezek a dolgok szabályozva a feldolgozásra tenyésztett állatok tartására vonatkozóan, nemhogy kiteszik őket oda porondra hogy még lássuk is szerencsétlen sorsukat mielőtt agyoncsapják őket! Engem ez kifejezetten zavar, állatvédő beállítottságú vagyok. Szerintem ezt meg kéne szüntetni velük!!!

2012. dec. 6. 04:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
milyen boldogok?:D 3 másodperces memóriájuk vanxDD
2012. dec. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Na, megjött a napi gyökér...A boldogságot arra értette, hogy nem szenvednek...te egysejtű
2012. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az hogy van igény az élő halra még nem indokolja, hogy így tartsák őket. Viszont így olcsóbb...
2012. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
mindenkinek joga van az élethez (boldogsághoz, teljes jogú élet=boldogság) még egy 3 másodpercnyi memóriával rendelkező halnak is. Gondolod nekik jó az amit át kell élniük? Amiről szól az életük? Valószínűleg a tóban "boldogabbak" mint egy kivégző táborban.
2012. dec. 6. 17:09
 15/21 Platypus ***** válasza:
100%

A halak memóriája nem három másodperc. Egy patkányoknak szánt labirintuskísérletben szerepeltek ilyen rosszul, 3 másodperc után már nem emlékeztek, melyik járatban jártak és melyikben nem. A rossz dolgokra prímán emlékeznek hónapokig is. De nem is az a lényeg, hogy őriznek-e tudatos emlékeket vagy sem. Még ha nem is lenne memóriájuk, a testük akkor is szép lassan leamortizálódik, folyamatos ammóniamérgezésben szenvednek és egész kollekciót szednek össze sérülésekből. Azaz állandóan szenvednek amíg ott vannak abban a tartályban.


És az egésznek semmi haszna nincs, ez csak egy szokás, amin változtatni lehet. Az előre leölt hal íze sem más, és ha valakinek van szeme és orra, meg tudja mondani hogy friss-e. Ha mindenestül beszüntetnék ezt a szép szokást, akkor egyik kereskedő sem kerülne hátrányba a többivel szemben. Néhányan biztosan morognának, de azért csak megvennék az előhűtött halat.

2012. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Pedig még jogszabály is van erre vonatkozólag:


"A gazdasági haszonállatokra vonatkozó külön jogszabály szerint: medencénként 1000 literben maximum 200 kg hal, érzékeny fajok esetén maximum 100 kg tartható. Az oxigénhiány tüneteit mutató halakat el kell távolítani egy megfelelő oxigénellátottságú medencébe, vagy haladéktalanul le kell ölni."


Mint sok mást, ezt is lesz.rják nagy ívben, mivel a gazdasági haszon minden más szempontot felülír.

2012. dec. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy azt kinek árulják. Nekem biztos nem, mert én csak fagyasztott haltörzseket szoktam venni. Vagy ha piacon veszek, ott olyat ami már rég halott és feje sincs.
2012. dec. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
nahát ezt én sem értem. Aki eladó, az biztos tudja kik ezek az elvetemültek. Miért kell ilyen vásárlói szokásnak hódolni? Ami a piacon van fej nélkül az is biztos friss. Ezeket már csak azért sem enném meg, mert tudom hogy szegényeknek mit kell átélniük azelőtt mielőtt az asztalomra kerül. A fagyasztottnál legalább nem tudom. Karácsonykor biztos sok élőhal vásárló lesz, és egy eladó biztos jobban tudja kik és miért vásárolnak ilyen halat. De jó lenne ha leszoknának róla, mert ha nincs kereslet, akkor a kínálatra sincs szükség.
2012. dec. 8. 08:21
 19/21 A kérdező kommentje:
Azt hittem én vagyok a bolond, hogy sajnálom szegény halakat, amikor el kellett mennem előttük komolyan küzdenem kellett a sírással a látványuktól. Komolyan azon gondolkodtam, hogy NEM MEGYEK BE TÖBBET A TESCOBA. Össze kéne fogni, írni egy petíciót, hogy amíg ezt nem csinálják szabályosan, addig nem megyünk be a Tescoba vásárolni. Mert ha megtartják ezt a rossz szokásukat, akkor csak pár élőhal vásárlótól esnének el, amúgy meg sokkal többtől akik a halakat védik. Számomra egyáltalán nem jó reklám ez a Tescoról.
2012. dec. 8. 08:31
 20/21 A kérdező kommentje:
... nem tartják meg ezt a rossz szokásukat, akkor...
2012. dec. 8. 08:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!