Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért a fülvágással vannak...

Miért a fülvágással vannak annyira odáig az emberek?

Figyelt kérdés

Fülvágott kutyámmal amikor melózni megyek sokan rákérdeznek a fülére, aztán meg jönnek azzal, hogy állatkínzó vagyok. Kutyám full egészséges, boldog kutya életet él és nem csak tengődig egy lánc végén...

Az senkit nem zavar amikor beteg kölyköket árulnak a piacon az időjárás viszontagságainak kitéve, ráadásul még az embereket is átvágják. Az átélt fájdalmakról ( mind kutya ember részéről s nem is beszélve?



2013. jún. 9. 07:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Fülvágásnak mi az előnye?
2013. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
46%
Azon kivül, hogy egyesek szerint igy szebb a kuya, semmi.
2013. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Tévedés! Sokan nem tudják mennyi előnye van. Pl. ha összeakad egy másik kutyával, nem tépi le a fülénél fogva a fejéről a bőrt, nyáron nem rágják szét a legyek, nem keletkezik vérömleny amikor odacsapja valaminek. Az már csak hab a tortán hogy esztétikailag szép.
2013. jún. 9. 20:08
 14/35 anonim ***** válasza:
73%
ez igen, micsoda érvek, gratulálok
2013. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Valletta ***** válasza:
100%

Mert a fülek napi szinten többször összeakadnak ám, már akkor is, ha csak két kutya elmegy egymás mellett, arról nem is beszélve, amikor órákat játszanak vagy a bokrok között rohangásznak! Ezt én is naponta tapasztalom, mind a 20 mentett, lógó fülű kutyának, amikkel szoktam dolgozni, naponta összeakad a füle és vérömleny keletkezik, így a további sérülések elkerülése végett már holnap fogom javasolni a kezelőorvosuknak az azonnali hatályú, mindenkire kiterjedő fülvágást!

...

Azért az érdekes, hogy csak bizonyos fajták füle sérül olyan gyakran a mindennapi élet során, holott ugyan olyan fülük van, mint a legtöbb tucatkeveréknek, azoknak meg semmi bajuk... Azoknak miért nem vágják a fülét, ha az "egészségének is jót tesz" és "esztétikusabb" is?

2013. jún. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
Ez nagyban függ a fajtától is. Az én kutyámnak pl. rendszeresenneki támadnak a kóbor kutyák simán letépték már volna ha lenne. Plusz rengetek a légy. Előző kutyámnak minden nyáron kikezdték a legyek hiába védekeztünk. Megmondom őszintén nem bánom hogy fülvágva v vettem őket. Sokkal kevesebb probléma van a fülükkel. Csak azt nem értem miért erre fektetnek olyan nagy hangsúlyt az állatvédők amikor sokkal nagyobb probléma van az állatvédelemben....
2013. jún. 10. 13:18
 17/35 Valletta ***** válasza:
25%
Érdekes, egymásnak nem támadnak a kóbor kutyák, csak a te kutyádnak? Mégis ép a fülük. A legyek se rágják le. Valami nagy gond lehet nálatok a kutyák körül.
2013. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Arról nem tehetek amikor a tanyákból kijön öt hat kutya.... Az enyémek se tépik egymást hanem összetartanak. Ugye milyen fura! Igen biztos elég nagy gond hogy a kutyáknál működik az ösztön.... A fene egye meg hogy a falka összetart. Miért is nem tudnak úgy viselkedni mint az emberek? Nem is értem...
2013. jún. 10. 13:55
 19/35 anonim válasza:
61%
Egyes fajtáknál fajtakövetelmény (standard) a vágott fül. 1998-ig érdekes miért nem volt probléma az embereknek? Az elözőknek válaszolva pedig kérdezem: A kutya önszántából kasztrálná magát? Elvileg minden élőlény a fajfenntartáson dolgozik,nem? Sajnos nem látunk bele a fejükbe,de soha nem láttam még depis kupírozott kutyát. A terrorelhárításnál dolgozik nagyjából 10darab staffi,mindegyiknek kupírozva van a füle,most akkor ők is rohadjanak meg?
2013. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
60%

Vágjuk le a lábukat,meg a fejüket is,mert az is megsérülhet,ha összeverekszik egy másik kutyával.


Sőt,ne is menjünk velük utcára,mert egy autó is bármikor elütheti.


Nekem 2 éves ivartalan,NEM fül vágott kutyám van,akinek rendszeresen cibálják a fülét az ismerősök kutyái,miközben játszanak.Az enyém észre se veszi és semmi problémája nincs a fülének.


Mellesleg,ha egy csonkolt fülű kutyának a fülébe harapna a másik,az pont a csonkolásból kifolyólag rögtön a hallójáratot és a belső fület sértené fel,míg ha lógna ott valami,akkor elsősorban az tompítaná a harapást.


Számomra nagyon kevés elfogadható érv van,a fül vágás mellett.Az esztétika abszolút nem elfogadható,az egészségügyi vágás pedig NEM a fent említett esetben.Hanem például,ha már LÉTEZIK a vérömleny,ami a staff/pit/argentin dog/dobi fajtánál igen elenyésző kockázatú,mivel normális állapotban is pici a fülük.


3 éves állatgyógyászati pályafutásom alatt,eddig 2 kutyát láttam,akinek x évesen csonkolt a fülét,és mind a 2 SPÁNIEL volt. Folyamatosan verekedtek és a sok szőr és a gazdik elhanyagolása miatt nem vették észre időben,ennek következtében egy hatalmas duzzanat,vérömleny alakult ki a fülén.Le kellett vágni,mert máshogy nem gyógyult és elfertőződött volna.


Ennek ellenére nem kifejezetten mondanám Rád sem,hogy állatkínzó vagy.Az ilyen ember nekem inkább "kirakat" ember.A fent felsorolt kutyafajták tulajdonosai előszeretettel villognak a kutyájukkal és 99%-ban NEM egészségügyi okokból van vágatva a fülük/farkuk.Tehát nyilván azért,mert "jobban tetszik" "keményebbnek néz ki a kutya" és hasonló indokokból,ami számomra azt jelenti,hogy a kutya is a "kirakat" eszköze,mert nem a fajtába szeretett bele az a gazda,hanem a "kemény" külsőbe,ami a fülvágással még "keményebbé" válhat.


A tetoválásról is elterjedt,hogy micsoda kemény gyerek,akinek van.Ennyi erővel a gyerekedet is agyon varrathatnád,mert lehet,hogy neked jobban tetszene úgy...


De persze a magyar társadalom még nincs azon a szinten,hogy a kutyát meg a gyereket egy lapon említse.Pedig egy szinten vannak a jobbaknál!

Mind a kettőért ÉN tartozom felelősséggel és mind a kettő a "gyermekem".

2013. jún. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!