Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért a fülvágással vannak...

Miért a fülvágással vannak annyira odáig az emberek?

Figyelt kérdés

Fülvágott kutyámmal amikor melózni megyek sokan rákérdeznek a fülére, aztán meg jönnek azzal, hogy állatkínzó vagyok. Kutyám full egészséges, boldog kutya életet él és nem csak tengődig egy lánc végén...

Az senkit nem zavar amikor beteg kölyköket árulnak a piacon az időjárás viszontagságainak kitéve, ráadásul még az embereket is átvágják. Az átélt fájdalmakról ( mind kutya ember részéről s nem is beszélve?



2013. jún. 9. 07:57
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Ivaros szukám volt ezelőtt is, neki sem volt baja. Egyszer sem voltak pedig kölykei. Csonkítás...már megint emberként kezeled a kutyát.
2013. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Ja,neki nem volt baja.Én meg a munkám soron százával találkozom azokkal,akiknek van bajuk és még kölykökkel is megáldja őket a világ,vagy direkt vagy "véletlen".


Az ivartalanítási kötelezettséget kellene bevezetni,minden olyan kutyánál,akit nem tenyésztenek tovább.

Ha ez meglenne,elhiheted,hogy nem a csonkítás lenne a legnagyobb baja az embereknek.


És igen,csonkításnak nevezem mert az.Nem csak akkor hívjuk egy testrész eltávolítását csonkításnak,ha emberről van szó.De látom az empátia..vagy minek nevezzem,eddig már nem terjed ki nálad.

2013. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Mo. hiába van betiltva a fül kupírizása, én akkor is külföldről fogom megvenni a kutyáimat, ahol a tenyésztő fülvágva adja oda. A mosrani kutyáimat is így vettem, úgy hogy ennyit ér ez a törvény.... :-D

Ezeknél a kutyáknál szükséges a fülvágás, nem fogok állandóan a fülükkel bajlódni amikor előjönnek a legyek.

2013. aug. 28. 21:11
 34/35 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó önigazolást kereső kifogás.

Több olyan fajta kutyám is volt,aminek vágják a fülét,és köszönik,mind tökéletesen boldog és hosszú életet élt.A fülükkel sem volt soha baj.

2013. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
32-es. Akkor erre világosan céloztál arra, ill. elismered, hogy egy testrész eltávolítása csonkítás. Akkor ha kipakoltatom a szukám, vagy kiheréltetem a kan kutyám ugyanúgy csonkítom. És ezt nem tudod kimagyarázni, az előbb írtad le: ,, valamilyen testrész eltávolítása az csonkítás". Igen tudom hogy most jön az a kimagyarázó szöveg, hogy de az szükséges mert ez így jó mert szükséges, ( az én lelkiismeretem tiszta, mert ez így jó a kutyának, a média is ezt fújja ) de a kutyából ugyanúgy kivágtak egy darabot.
2013. aug. 31. 06:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!