Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért a fülvágással vannak...

Miért a fülvágással vannak annyira odáig az emberek?

Figyelt kérdés

Fülvágott kutyámmal amikor melózni megyek sokan rákérdeznek a fülére, aztán meg jönnek azzal, hogy állatkínzó vagyok. Kutyám full egészséges, boldog kutya életet él és nem csak tengődig egy lánc végén...

Az senkit nem zavar amikor beteg kölyköket árulnak a piacon az időjárás viszontagságainak kitéve, ráadásul még az embereket is átvágják. Az átélt fájdalmakról ( mind kutya ember részéről s nem is beszélve?



2013. jún. 9. 07:57
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Ha már a végtagok levágásán jár az eszed, akkor előbb a kan kutyák kukacát vágd le, mert mert akkor tutira nem csinál fel egy szukát se. Tök mindegy hogy ivartalaníttatod, vagy a fülét vágatod, ugyanolyan csonkítás....

Te még nem láttál kutyát verekedni! Egy kutya ha neki megy a másiknak, nem játékból fogja cibálni, hanem telipofával ráfog, és úgy tépi tiszta erőből, hogy, hogy esetleg leszakad, vagy lerántja a fejéről a bőrt.

Ha állatgyógyászatban dolgoznál, tudhatnád hogy a kutyák hallójárata derékszögben megtörik, ezért nem látod ha belemegy egy toklász. Ez által kizárt, hogy a hallójárat sérül. Amikor ez enyém bunyózott, mert nekiment egy roti, a fülét kapta el és sajnos a roti füle oda lett. Az én kutyámnak semmi baja nem lett, max egy két lyuk.

Viszont még mindig nem értem, miért ez a legnagyobb probléma a zállattvédöknek, amikor ennél sokkal nagyobb baj van.

Házat építeni nem az alapoktól kell? Miért a tetővel kezdik?

2013. jún. 16. 04:47
 22/35 anonim ***** válasza:
23%

KI mondta,hogy ez az állatvédők legnagyobb problémája?


Te jöttél ide egy enyhén szólva provokatív kérdéssel,és bárki akinek nem egyezik a véleménye a tieddel azt lehurrogod.

És a végén levonsz egy olyan következtetést,amiről szó sem volt,csak már nem tudsz mibe belekötni.



Kérdésedre a válasz,jobban zavar mindenkit a beteg kölyök a piacon,és ezt a tények is bizonyítják,mert a valódi állatvédők azokkal foglalkoznak.Akik meg az utcán kérdezősködnek a kutyád füléről,azokat miért kellene állatvédőknek nevezni??


Más kultúrában a nők a lábfejüket fordították ki,a talpuk felé,hogy kisebb legyen a lábuk.Ez borzalmas fájdalmakkal jár,de akkor és ott ez volt a hagyomány.Te ezt manapság engednéd a kisgyerekeken,csak azért mert valamikor ez volt a hagyomány??

Anno a standardben a fülvágás volt előírva,azóta eltelt jó pár év,és rájött a kedves ember,hogy mi a pitsának csonkítsa meg a társát...ESZTÉTIKAI OKOKBÓL.


Ennyi erővel régen gladiátormérkőzések is voltak,ma meg már nincsenek.Régen a piteket bika ellen,később egymás ellen használták,ma meg már ugyanolyan társa az embernek,mint bármely más kutya.

El kéne tudni szakadni a mi volt régen,és mi van ma dolgoktól.

2013. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Az állatvédők kezdeményezték a fülvágás betiltását hogy törvénybe iktassák! Ezt jópárszor bemondta a híradó. Akkor miről beszélünk? Amint bekerül a médiába valami az jó nagy port kavar. Az emberek java része nem állatvédő, de azt fújja amit hall lát...

Vannak olyan fajta kutyák amelyeknél szükséges a kupírozás, mert olyanra tenyésztették. Meg volt a funkciója. De ez csak egy dolog.

2013. jún. 17. 01:05
 24/35 anonim ***** válasza:
Ne veszekedj a hülyékkel mert lezuhansz az Ő szintjükre....
2013. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Nem akarok a szintjükre süllyedni. :-D

Csupán nem értem miért ezzel az aprósággal kezdték az álladvédősdit, amikor ettől sokkalsokkal nagyobb probléma van kis hazánkban.....

Házat építeni nem a tetejével érdemes elkezdeni.

2013. aug. 28. 08:39
 26/35 anonim ***** válasza:
Megértelek. Nekem dobermannom van, 5 éves vágott füllel és farokkal. Köszöni szépen jól van.
2013. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
A lábkifordítós példa meg szerintem pnt nem ide illik. Az ugyanis egy nagyon hosszú folyamat, ami évekig eltart. Míg a fülvágás kb egy óra ALTATÁSBAN! A seb gyógyulása meg két hét. A másik meg, nem értem miért kell egy húsevő ragadozó ÁLLATOT az emberhez hasonlítani? Teljesen másképpen vannak összerakva mint mi. Sikkal magasabb a fájdalomküszöbük, savas a nyáluk stb. Jó hogy már nem babakocsiba tologatjuk őket......
2013. aug. 28. 16:26
 28/35 A kérdező kommentje:
9:11 nek. Na igen gondolom. :-)
2013. aug. 28. 16:28
 29/35 A kérdező kommentje:
Amit még írni akartam az ivartalanítással kapcsolatban, hogy bizony ennek is van hátránya. Ugyanis a szukám ivartalanított ( így is úgy is csonkított ) , és a műtét után kb fél évre rá azt vettem észre hogy a pisi becsurog néha. Doki szerint akinél asszisztálok néha korai inkotencia alakult ki nála. Csak három éves, de erre nem gondoltam, hogy vannak hátrányai. Csudajó ám így utazni vele! :-(
2013. aug. 28. 16:51
 30/35 anonim ***** válasza:

Igen,ezerből 1 kutyánál felléphet ilyen.

Ás a rákos daganatok statisztikájával miért nem vered magad?Abból sokkal több van,és 80%-ban az ivarosságra vezethető vissza.

A csonkítás meg már ígyis úgyis tilos,szóval nem érdemes beszélni róla.HÁL' ISTEN.

2013. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!