Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Csak szerintem felháborító,...

Csak szerintem felháborító, mennyi az állatkínzás manapság?

Figyelt kérdés
És nem konkrétan arra gondolok, hogy vered, kikotod az állatot, hanem valaki csak azért megtartja mert neki kell, de az nem zavarja hogy szerencsétlen állat éhezik... Vagy nem tudod megtartani a kiscicát de olyan "jó ember" vagy hogy nem csapod agyon, inkább kiteszed elhagyatott helyre hogy éhenpusztuljon... Akkor már ott a menhely, konyorgom! Szornyu ami manapság megy. Én sosem értettem ezeket az embereket. Borzalmas :( Legszívesebben sírnék, amikor ilyenekrol hallok :( :(
2013. jún. 10. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyek sajna meg tele.. :(
2013. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen így van :( Egyszeruen borzalmas. De szegény állat még mindig legyen inkább menhelyen mint az erdo szélére dobva, elhagyottan és magányosan :( Milyen világban élunk...

Az ember magához szoktatta a kutyákat, cicákat, most meg "túl sok van, dobjuk ki, csapjuk agyon!" vagy "ajj ideellett a macskám, de kit érdekel, majd eldobom útszélére, ivartalaníttatni nekem luxus" Egyszeruen felháborító!

2013. jún. 10. 21:59
 3/10 Valletta ***** válasza:
72%
És akkor még nem forogsz állatvédő körökben, nem láttál csontsovány, már menni nem tudó kutyát, nem láttál lebénultat, mert lapáttal rávágtak, nem láttál olyat, aminek belenőtt a lánc a nyakába és úgy kellett leműteni, nem láttál olyat, hogy a lábait és a száját összekötve kidobtak az árokba, nem láttál olyat, amit kozmetikushoz vittek nyírásra, de a bőre alatt férgek százait találták... Az összes fenti példa meggyógyult és gazdis, de ehhez rengeteg munka, áldozat és pénz kell. A sajnálat sajnos semmit nem segít. Egyébként egészen biztosan régen sem volt kevesebb, csak nem került napvilágra, nem érdekelte a nyilvánosságot.
2013. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
épp mostanában gondolkozom azon, hogy nyáron besegítenék egy menhelyen, mert a helyzetemben talán ez a legtobb amit tenni tudok, nem csak sajnálom oket
2013. jún. 11. 01:05
 5/10 Vera25 ***** válasza:
100%
Az emberek egymásra sincsenek tekintettel.Gonoszak,bunkók azt sem tudják kinek,hogyan ártsanak.Ha az nem érdekli őket,hogy ember társaik,esetleg családtagjaik éheznek,nem kell csodálkozni azon sem,hogy az állatokkal mit művelnek. En is sírni tudnék,főleg,hogy tudom mekkora szeretetet,törődést kapok a kis kutyáimtól,meg a lovamtól.Sajnos nem tudunk mit csinálni max.egy pár állaton tudunk segíteni mindig is volt ilyen,és sajnos egyre több esetről hallani.
2013. jún. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha a macska egyedül él nem fog éhenhalni talál kajét, viszont egy autó elütheti. Én nem hallok sok állatkínzásról, viszont rengeteg helyen látok kutyát láncra kötve és a szivem megszakad. És akkor a "gazdák" azt mondják hogy nem engedhetjük el, mert szétszedik az udvart vagy hogy szoktak ők sétálni minden évben elvisszük beoltatni. Azt gondolják jó helye van ott viszont seprűvel mennek enni adni nekik mert félnek tőle. Na ez a szomorú, az ilyennek minek a kutya???!!!
2013. jún. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azért vállal mindenki kutyát, mert azt akarják, hogy az emberek megijedjenek, és ne rabolják ki a házukat. Azt hiszik, ez visszatarja oket. De csak a saját érdekeiket nézik, az már nem érdekli hogy szegény kutya mit érez. A macskáknál meg arról beszéltem, amikor egy erdobe rakják ki a pár napos macskákat, mert lusták gazdit keresni nekik! Ez felháborító :(
2013. jún. 13. 17:45
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is felháborító! :(

Egyébként nem értem, ha láncson van a kutya attól még be tudnak törni, hiszen nem olyan hosszú a lánc....

Az hogy az emberek egymással nem törődnek még csak hagyján, hiszen egy felnőtt ember a maga sorsát tudja alakítani tud segítséget kérni, de az állatok védtelenek, akárcsak a gyerekek!

Szerintem az is felháborító, hogy sokan nemképesekivartalaníttatni a cicájukat, aztán még ők a nagy állatbarátok.... de 10 ezret sajnálnak... és hiába beszél nekik az ember....

2013. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van ahol nincs 10 ezer, nálunk csak 7000, a kandúrnak meg asszem 3000. Hát de ez még annyira nem is durva, az inkább hogy a rohadt kozmetikai szereket is állatokon tesztelik! És télleg, a kutyát minek kikotni, úgy még a házat sem tudja védeni. Ha meg nem arra kell, akkor minek vállaltak kutyát? Egyszeruen borzalmas :( És még arról nem is beszéltunk, amikor verik az állatokat :( Volt régen egy olyan kutyánk, akit kiskorában bottal vertek az elozo gazdáinak a gyerekei, és ez egész életében végigkísérte. A gyerekekre nagyon ugatott meg morgott, és kiszámíthatatlan is volt, agresszív. Pedig nálunk már jó élete volt, sosem kapott ki. És mégis, egyszer nem simogattam meg, mert nem engedték, veszélyes volt :( Amikor már oreg lett és beteg, akkor lett csak elaltatva. Egyébként egy jó nagy kutya volt, kaukázusi.
2013. jún. 20. 12:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak szerinted, hátja mehelyek tele a városiak meg járkálnaka kis kitenyésztett kutyájukkal.
2013. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!