Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyire terheli a felelősség...

Minár kérdése:

Mennyire terheli a felelősség azt, akire rábíztam a cicám, ha szinte minden bizonnyal nála evett valami mérgezőt és ez tartós szervi károsodást okozott az állatnál, plusz nem kis lelki, anyagi megterhelést is?

Figyelt kérdés
Míg nyaralni voltam cicámat ismerősömre bíztam. Pár nap után szólt, hogy már két napja nem eszik a cica. Mikor elhoztam megmondta, hogy mekkora sz*r és semmire nem jó egy állat, csak fekszik és nem csinál semmit. (köszi...) Itthon viszont folytatódott a rossz kedv, nem ilyen szokott lenni a cica. Elvittem állatorvoshoz, és kiderült, hogy heveny veseelégtelenség a rossz kedv oka. Kemény két héten van túl a cica és én is, a kezelés 100e felett jár már. Az orvos szerint ez csak attól alakulhatott ki, hogy valami mérgezőt evett. Ismerősöm szerint természetesen ilyen nem történt, de fél éve volt nála rovarirtás (fürdőszoba, ezüsthátú pikkelyke) ami elvileg felmosás után eltűnik. Viszont a cica sokat volt a fürdőben, valószínű bement olyan helyre, ahol nem sikerült feltisztítani a rovarírtót, ezt lenyalhatta a lábáról, ráadásul az azóta visszatért bogarakból is megevett párat. Hülye szituáció az egész, de szerintetek ilyenkor mennyire terheli a felelősség azt, akire rábíztam a cicám? Sajnos jelenleg gy néz ki, hogy cicám veséi tartósan károsodtak, élete végéig reggel/este gyógyszer, havi-két havi szinte vérkép és csak gyógytápot ehet és ki tudja meddig fog élni. Most múlt négy éves csak...

2013. aug. 9. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
En is nagyon haragudnek, de nem vonhato felelossegre szerintem semennyire sem. Neked kellett volna ovatosabban megvalasztanod, hogy kire hagyod a macskat. Azt, hogy az o sajat lakasaban esetleg nem nyalt fel minden negyzetcentit nem kerheted szamon rajta.
2013. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%
Semmennyire, csak légbőlkapott vádaskodás amit csinálsz. Ez abból derül ki, hogy kb egy perc keresgélés után megtaláltam, hogy az említett rovar irtására általában piretrin/piretroid vegyületet használnak, ez egy idegméreg, tehát a mérgezés általános emésztőrendszeri tünetein kívül az idegrendszert támadja aktívan, nem a vesét. Ezenk kívül gyorsan, kb 24 óra alatt kiürül. Az ilyen rejtett vesselégtelenség amúgy sem egyszeri mérgezés tünete, az álatlában jár egy hirtelen roszkedvvel, majd utána marad a szervi károsodás, ezzel szemben te nem számoltál be hirtelen állapotromlásról, vagyis kis dózisú hosszabb ideje zajló mérgezésre lehet gyanakod. Lehet amúgy, hogy pont a te házadban kapja a mérget, pl a bolhairtó nyakörvek olyan brutális koktélokat tartalmaznak, hogy okos ember rájuk se néz.
2013. aug. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Valletta ***** válasza:
Szerencsétlen szituáció, de az állattartás ezzel jár, benne van a pakliban bármilyen betegség, fertőzés, 100%-osan nem lehet semmivel sem bebiztosítani a macskát, ráadásul nem bizonyítható, hogy mi okozta a betegséget, nem bizonyítható, hogy pontosan mikor kezdődött, az ismerősöd is mondhatja, hogy jah, nem is volt semmi baja a macskának, amíg nála volt, illetve ha nála is lett beteg, egyáltalán nem biztos, hogy az ő mulasztása miatt. Ez így veszett ügy.
2013. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem hiszem, hogy bármit bizonyítani tudnál az ismerősöddel kapcsolatban, de amit írtál, hogy miket mondott, nem tűnik valami állatszerető embernek.

De a veseelégtelenség több ok miatt is kialakulhat, nem csak mérgezés következményeként, szóval nem biztos hogy köze van hozzá az illetőnek...

Itt is olvashatsz többet erről:

- [link]

- [link]

2013. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk volt bolhairtás, néhány napra rá jött a cicánk. Aztán volt még egy, 3-4 óra múlva jöttünk vissza a cicával. Olyan szert használtak, ami nem árt se a macskának, se a kisgyerekeknek, a cicánknak nem is lett baja.

Esetleg belekóstolt volna valamilyen szobanövénybe? Ilyenkor mindig meg kell kérni az ismerőst, hogy minden szobanövényt tegyen egy olyan szobába, ami zárva van a cica elől!

2013. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!