Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A mai gyerekek miért ilyen...

A mai gyerekek miért ilyen állatellenesek?

Figyelt kérdés

Van pár gyerek ismerősöm,(mikor anyuhoz jön a haverja/barátnője és hozza a gyereket) és megdöbbenve látom,hogy mennyire nem tudnak az állatokkal kommunikálni,és leszűrni ,hogy mit érezhet az állat.Jelen esetben kutyákról(2) és egy macskáról beszélek.


A 6-7 éves gyerek fél,a kutyától rugdossa a levegőben a lábát a kutya erre ugatni kezd,és a kisfiú azt hiszi a kutya rá támad..


Jaaa és a másik,simogatni sem tudnak kutyát macskát meg végképp..


És ami a legelszomorítóbb az egyik pillanatban megrúgta a kutyámat(leszidtam a gyereke,nyugi,olyanok a kutyáim és a macskám,mintha a gyerekeim lennének) és mondtam,hogy ezt még egyszer ne tegye,mert fáj neki..


Erre a kisgyerek: eeeez fáááj neki,neki fájt ez???


Miért nincsenek képben,miért hiszik azt,hogy az állatoknak nincsenek érzéseik?


És ne gyertek azzal,hogy majd kinövi...még kicsi..,mert én már 3 éves koromban nem viselkedtem így állatokkal...


2013. aug. 16. 23:39
1 2 3
 11/22 Platypus ***** válasza:
100%
A mai fiatalok szülei egy olyan generációba tartoznak, ahol nem volt nagy divat az állattartás. Városban nem lehet haszonállatot tartani, a hobbiállat meg "fölösleges". A védőnők is azt szajkózták, hogy higiénia mindenek felett és a macskaszőrtől pestist kap a gyerek. Szóval felnőtt egy generáció úgy, hogy a legközelebbi kontaktjuk az állatokkal a rántott csirke volt. Elvileg tudják, hogy az állat is érző lény, de a gyakorlatban nem szocializálódtak hozzá. Egy egészen kis gyerek nem érzi a morális különbséget a plüss és az igazi abajgatása között. A gyerek nem kinövi ezt, hanem megtanulja hogyan kéne. De ehhez tanítani is kéne, ahhoz meg állat kéne, de ha anyuka undorodik a kutyabacilusoktól, akkor ez nem fog menni.
2013. aug. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
34 éves vagyok. Gyerekkoromban volt kutyánk, nyulunk, de mind amolyan vidékies tartással (közben Buda tetején laktunk...) volt ott lánc, moslék, de mindemellett a nagyszüleim szerették a kutyáinkat, akik tizenvalahány évig éltek. A nagypapám állatos meséket mondott esténként, és imádtam a süniket, rókákat, még a vaddisznókat is, akik a kertünkbe jártak... A mai eszemmel tudom, hogy az a fajta állattartás nem volt jó, mégis, az állatok szeretete akkor ivódott belém. Ezzel párhuzamosan az iskolában elkönyveltek túlérzékenynek, meg különcnek. Valahol a kettő összefügg, sajnos. Ami épp nem divat, nem menő, az nem kell a kölyköknek, hogy ne tartsák őket különcnek. És sajna már az óvodában is megy a menőzés. A másik: amikor egy plüssállatom elszakadt, én gyerekként sírtam, mert sajnáltam ŐT, hogy beteg. Ma a gyerekek leszedett karú-lábú Barbie babákkal püffölik egymást, fel sem merül, hogy az a babának FÁJHAT... És innen csak egy lépés, hogy a kutyának-macskának-nyuszinak mi fájhat. És ez bizony szülői nevelés kérdése is, hogy meggyógyítjuk a Barbie leszakadt lábát (egyáltalán hogy szakadt le?!) vagy veszünk helyette másikat. Minden valahol itt kezdődik el...
2013. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%
Én 10 éves vagyok, és jobban szeretem az állatokat mint az embereket! Én már ezt is betegesnek tartom... Na mindegy. Amúgy már mindenről azt hiszik a kicsik hogy játék, ezért bánnak úgy vele. Mint az a sok hülye cigánygyerek akik kinyomták egy kiscica szemét... :..( Olyan is van, hogy a gyerek cibálja a kutya farkát és a kutya kap hátra. Mondjuk ez megtaníthatja a kisgyereket hogy ilyet nem szabad!
2013. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A szülők hibája az egész. Nem foglalkoznak a gyerekekkel. A gyerkek meg csak szivják magukba az erőszakot azokból a hülye karatézós rajzfilmekből.
2013. aug. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

12 éves vagyok és így vagyok vele.

Nehezen állom meg,hogy ne menjek oda a kóbor állatokhoz,de amikor csak tudtam mindig adtam nekik enni-inni.

Főleg suliidőkben.

Az állatokkal jobban elvagyok,mint a barátaimmal néha.

10-11 éves koromban volt egy barátnőm aki nagyon félt a kutyáktól.Meg is értem,2cm-es kutyán kívül nem találkozhatott még közelről.

Na,és amikor jött hozzánk akkor meg mindig elkellett zavarni szegény kutyámat(német dog,de nem nőtt nagyra,legkisebb volt az alomban).

Amikor meg 1 m-re volt tőle,elkezdett sikítani,sírni és a 10-11 ÉVES CSAJ felvetette magát az anyja ölébe.

Volt amikor:áhh már nem félek tőle...elvolt 1 hétig,nem kellett zavarni,kutya ment hozzá simiztette magát,játszottunk a nagy "macival",2. héten sikítva: ANYAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!ANYAAAAAA!!!

Nagyon nehéz volt elfojtani a röhögésemet ilyen helyzetekben.:D

2013. aug. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%
Én 12 éves vagyok, de én 2 éves koromban is ölelgettem a kutyánkat, nem rugdostam őket. Azokból a gyerekekből is hülye felnőtt lesz, akit nem fog érdekelni, hogy a hús amit megeszik, egy érző lény volt, aki egész életében szenvedett. Kit érdekel? Mondják majd ezt.
2013. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

utolsó jót nevettem

akkor én is érzéketlen lény vagyok mert szerintem még soha nem gondoltam bele, mielőtt nekiláttam rántott húst enni, hogy ez az állat mennyit szenvedhetett

2013. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk én húsimádó vagyok és nyúlhúst nem bírok enni, mert nem értem, hogy lehet egy ilyen tündéri szőrgombócot megenni.
2013. aug. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Paprikásnak.
2013. szept. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem divat ma már a gyereket nevelni.

A kisgyerek rugdos a koszos cipőcskéjével a buszon, anyuka nem szól rá- sőt! felháborodk, ha szólni mersz. Átjön az ismerősöm a gyerekével, akinek úgy foglalta le magát, hogy kinyitotta a szekrények ajtaját beleköpött!!! aztán becsapta. Anyutól semmi reakció (többet nem jöttek ide). Kolléga buszon nevetve!!! meséli, hogy a tünci kisgyereke, úgy játszott a kis tacsival, hogy kiharapott a füléből egy darabot. Arra mentek be, hogy hátborzongatóan visít a kutya. Többet nem beszélgettem vele. Remegett a gyomrom az idegtől, miközben mesélte.


Ma már nem divat a gyereket nevelni. Nem divat szocialzálni, miközben sok kismama rohan az állatorvoshoz, hogy altassa el az egészséges állatot, mert ő bizony gyereket vár.


Mégis hogy lehet elvárni így, hogy egy gyerek tudja hogyan kell az állatokkal bánni?!

Az ember felsőbbrendűnek érzi magát mindenkinél. Az ember kegyetlen, önző, irigy, és ostoba.


Sokkal több, és nagyobb figyelmet kellene kapjon ez a dolog, mint manapság kap.


Nagy probléma van, de mivel lassan - és jórészt csendben - zajlik, nem látjuk. Vagyis nem mindenki látja. Pedig beszélnek róla.

Csak amíg az van, hogy az ember, meg a pénz, meg a színes Tv, meg a kocsi a lényeg.. ez nem fog megváltozni.


Rohanunk a vesztünkbe, de hiába vannak páran, akik figyelmeztetnek senki nem foglalkozik velük.

Pedig nagy a baj. Nagyon nagy.


Valami baj van az emberekkel. Ti nem érzitek???

2013. szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!