Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A mai gyerekek miért ilyen...

A mai gyerekek miért ilyen állatellenesek?

Figyelt kérdés

Van pár gyerek ismerősöm,(mikor anyuhoz jön a haverja/barátnője és hozza a gyereket) és megdöbbenve látom,hogy mennyire nem tudnak az állatokkal kommunikálni,és leszűrni ,hogy mit érezhet az állat.Jelen esetben kutyákról(2) és egy macskáról beszélek.


A 6-7 éves gyerek fél,a kutyától rugdossa a levegőben a lábát a kutya erre ugatni kezd,és a kisfiú azt hiszi a kutya rá támad..


Jaaa és a másik,simogatni sem tudnak kutyát macskát meg végképp..


És ami a legelszomorítóbb az egyik pillanatban megrúgta a kutyámat(leszidtam a gyereke,nyugi,olyanok a kutyáim és a macskám,mintha a gyerekeim lennének) és mondtam,hogy ezt még egyszer ne tegye,mert fáj neki..


Erre a kisgyerek: eeeez fáááj neki,neki fájt ez???


Miért nincsenek képben,miért hiszik azt,hogy az állatoknak nincsenek érzéseik?


És ne gyertek azzal,hogy majd kinövi...még kicsi..,mert én már 3 éves koromban nem viselkedtem így állatokkal...


2013. aug. 16. 23:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
De igen... :( csak ha ezt elmondom, jön a válasz, hogy gonosz vagyok és utálom a gyerekeket, pedig ők a jövő... Hát ha ilyen a jövő, nem kérek belőle. Amúgy azt hiszem, a mai szülőkkel van nagyobb baj, nem a gyerekekkel... Szóval inkább a szülők állatellenessége vetül ki a gyerekekre, nem?
2013. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Persze! Nevelés kérdése az egész, főleg a szűlőé. (De pl hallottam olyan iskoláról- sajnos nem emlékszem, hogy itthoni vagy külföldi, én az utóbbira tippelek - ahol már egész pici kórtol tanítják a gyerekeknek az iskolában az állatokkal való együttélést.

Illetve a törvény sem jó. Nincs visszatartó ereje. (Nem hiába jelenek meg ezek az álarcosok, akik elkapják azt, akit a törvény nem bűntet meg. Csak sokkal több kéne belőle. (Akkor talán jobban foglalkoznának a problémával, és súlyosabbak lennének a bűntetések is.)

Az állatokat bántalamazók később nem csak állatokon kisérletezgetnek. bizonyított ma már ez az összefüggés.

Vannak országok, ahol nagyon szigorúan veszik. Teljesen másképp is élnek.

2013. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!