Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit kéne csinálnom, ha egy...

Mit kéne csinálnom, ha egy állatvédő rámtámadt?

Figyelt kérdés
13 és fél éves lány vagyok!3 éve kaptam egy 2éves kisbéri félvért,eléggé rossz állapotban volt,nagyon vékony volt,3ból 2 állatorvos azt mondta hogy nem érdemes vele foglalkozni!De eléggé kötődtem hozzá,ezért megkaptam!3 év alatt eljutottunk vele odáig,hogy megyei Gyermekügyességi versenyken veszek részt vele díjlovas illetve ügyességi kategóriákban valamint póniklubbos versenyekre járunk,és eredményesen szereplünk!Egyesületi tag vagyok,az egyesülettel járunk bemutatózni,karüsszekezni,nevesebb eseményeken is megfordultunk,mint például a Nemzeti Vágta egyik előfutama!Két bemutató között éppen legeltettem a lovamat és beszélgettem a lovas társaságommal,mikor kérették az állatorvost a bírói tribünhöz,akkor még nem tudtuk,hogy mi az oka,ugyanis már előtte is problémáztak a versenyző illetve huszár lovak papírjaival!Egyszer csak megjelent a lovam mögött egy 30as-40es éveiben járó nő és az állatorvos!A nőcikén tipegős -topogós,piros cipő,piros virágos nyári ruha és egy piros kalap volt!Mondta az állatorvosnak,hogy ez AZ a ló,mire mi mondtuk,hogy ez biztos nem AZ a ló!Mire megtámadott engem,egy gyreket,hogy ez a ló kínozva van,el van sorvadva,és húzza a lábát,ezt nem tudom honnan állapította meg álló helyzetből!Mondta a magáét,én meg fogtam a lovat és elindultam hazafele,mikor a barátnőm utánam szaladt,hogy ő megfogja a lovamat én csak menjek vissza és intézzem el a dolgot!Visszamentem,de már sírtam,nagyon!Szóltam az edzőmnek,akivel ott voltak a csapattársaim szülei is,így mindenki megvédett minket!A nő hatósággal is fenyegetőzött de az állatorvos,aki mellesleg ismert engem és a lovamat is,megvédett minket!Hol kéne zt jelentenem??
2013. aug. 31. 21:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
7-es:sajnos rossz hírem van: nem működik az jól, ha az embereket egy tulajdonság alapján veszed egy kalap alá. Nem csak elmebeteg állatvédők vannak, nem minden balkezes, kékszemű ember sorozatgyilkos stb...
2013. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
7%

#7es vagyok

én amikor agyoncsaptam egy olyan lovat, akinek olyan sérülése volt, hogy semmi esélye nem volt a túlélésre, hiába gratulált az állatorvos, gyilkosnak tituláltak az állatvédők....

erről ennyit

2013. aug. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

Ha az "eutanázia" indokolt volt, akkor csak segítettél az állaton, nem kínoztad, ha valaki szerint nem így van, az nem állatvédő.

HA még lett volna esélye felépülni, és arra, hogy szenvedés nélkül éljen tovább, akkor az illető állatvédőnek lett volna igaza.

2013. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

"na mivan nagy állatvédők???

hol van most a fröcsögés, hogy te állatkínzó így meg úgy...

most már jelentsd fel azt a tehént aki ezt merte állítani nem??

én nem feltételezem, hogy rosszul tartod a lovad, sem azt, hogy igaza volt annak a nőnek, de az állatvédők szava mindig szent itt sokmindenki szerint

akkor most mivan?????" Drága kis szentem, mond mi bánt? Képzeld el, hogy az állatvédők EMBEREK, hűűű, igaz? Na és ha még mindig remekül funkcionál a képzelőerőd, akkor azt is próbáld meg élesre az csiszolt elmédben tudatosítani, hogy az emberek között akadnak agyilag hiányossággal rendelkezők. Ha ez így komplett egészben megvan, akkor most társítsd össze a kettőt...Képzeld el, hogy az állatvédők között is vannak fröcsögő, agybeteg emberek. Mint ahogy pl. a katolikus egyház is fel tud mutatni olyan embereket, akik nem tartják be a tíz parancsolatot, közben pedig azt hirdetik magukról, hogy ők Isten elvárása szerint élnek. Tudom ez most így őrületesen sok volt, de bízom a képességeidben. Nem kell itt ugrabugrálni és provokálni arany csillagvirágom, de ha ennyire túlteng benned az energia, akkor javaslom, hogy kösd le a figyelmedet egy szórakoztató filmmel, vagy menj el Kelet-Szibériába és írd meg a memoárjaidat, vagy még messzebbre, vagy olvass André Breton verseket és az elemzését oszd meg a nagyérdeművel. De persze ez egy szabad világ, nyugodtan bugyoghatsz itt ha ez hiányzik a lelki békédhez. A lényeg, hogy most nagyonjólmegaszontad és remélem elégedetten ütötted le a billentyűket ( a többszöri szóegybeírás és vesszők hiánya arra enged következtetni, hogy kellőképpen indulatból reagáltál) Pedig hidd el béke van és áramlik a szeretet ;)

2013. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
egy "az" szó félrecsúszott...én kérek elnézést.
2013. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%

nem tudom mire fel érzed úgy, hogy ilyen lekezelően kell írnod...

én is tudom, hogy mindenhol vannak idióták, de a "nagy állatszeretők" 90%a isteníti őket úgy általánosságban

meg úgy ennek a csoportnak csak a "tálalás" a lényeg

tehát titeket nem az érdekel, hogy jót vagy rosszat teszünk egy állatnak, hanem az, hogy hogyan tesszük azt

itt is leírta a kérdező, hogy jól bánik a lóval, az állatorvos is mellette volt, senkinek meg sem fordult a fejében a kérdezőre támadni (persze senki nem is látta azt a lovat igazából)

én már leírtam az előző hozzászólásomban, hogy agyoncsaptam a lovat, hogy ne szenvedjen tovább, az állatorvos ott is mellettem állt ki, mégis egyből lepontozták a kommentemet

ezen kéne kicsit elgondolkodni

én csak jót tettem annak az állatnak, de mivel nem gyöngybetűkkel írok róla, ezért az már lényegtelen, gyilkos vagyok

2013. szept. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
71%
először is ne mond meg nekem kérlek, hogy ÉN mit gondolok :) Köszönöm. Másodszorra pedig: úgy érzed jót tettél a lóval, hogy agyoncsaptad. Ha szenvedett, akkor ÉN (!!!) úgy gondolom, hogy az lett volna a humánus megoldás, ha az életét nem úgy végzed be, hogy agyoncsapod. Én speciel nem szeretném ha agyoncsapnának, mégha nagyon is szenvedek. Vannak az élet kioltására kíméletesebb megoldások is. Az én állatorvos barátom pl. nem is vállal eutanáziát ( vallási okokból kifolyólag nem akar Istent játszani). Én azt mondom, hogy pedig néha talán jobb ha nem hagyjuk szenvedni az állatot, hanem altatásra kerül. De ez megint az én véleményem. Másképp gondolkodunk, másképp látjuk a világot ( ami a nagyok szerint ettől színesebb ). Én nem foglak lepontozni, annak ellenére, hogy nem értem hogy lehet egy állatot agyoncsapni...még akkor sem, ha a jó szándék vezérelt. Ennyi.
2013. szept. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
19%

jaj hagyjad már ezt a szöveget, hogy ne mondjam meg, mit gondolsz, te támadtál itt nekem az arrogáns stílusoddal úgyhogy ne játszd a sértettet

nah megpróbálom másként fogalmazni, hátha most már dereng valami

agyoncsapni egy lovat vagy akármilyen más állatot nem szép dolog, filmekben látunk ilyet amikor a gonosz bácsi csinál ilyeneket nem igaz?

én képes vagyok rá, de el ne higgyétek, hogy örömmel teszem

egyébként szerintem minden olyan megoldás humánusnak számít, ami nem okoz fájdalmat az állatnak

ha agyoncsapom az nem fáj neki, akármennyire hihetetlen

ha nem is döglik meg elsőre, elveszti az eszméletét, tehát a lényeg az, hogy az ütés után már nem érez semmit, fájdalmat sem, tehát akkor ez ne lenne humánus???

a másik dolog, kint a határban, a földes úton, ott fekszik egy ló, a lábán nyílt törés, mert a beleakadt a lába a hintókerékbe (miközben forgott, mondanom sem kell)

tehát ott fekszik a ló, remeg, izzad meg minden amit egy ló csinál fájdalmában

na egy ilyen helyzetben mondjál nekem humánus módszert, hogy annak a szerencsétlen állatnak minél kevesebb fájdalmat okozzunk

hívjunk ki állatorvost, hogy altassa? oké, ha mákunk van 1 óra múlva ki is jön, de korántsem biztos

vigyük be a legközelebbi (kb 50 km-re lévő) állatklinikára? oké, csináljuk, hozzuk a futót, testvérek között is 3 óra múlva fogják legkorábban altatni, és akkor most nagyon jó időt mondtam

na hát akkor most mit csináljunk? vakarjuk a fejünket...

(közben telik az idő és az állat egyre csak szenved, nem kis fájdalom miatt)

nah, megjöttek a vadászok, megtennék, hogy kilövik? nem

nah ezt ne kérdezzétek, hogy miért nem lőtték ki

viszont van egy fejszéjük, jól van, adják oda

fejszenyéllel fejbe vágtam, vége a szenvedésnek

valahogy így zajlott a dolog, de hát ti biztos jobban csináltátok volna, kevesebb szenvedést okozva az állatnak, humánusabban

2013. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
68%
jól van, nyugodj meg. Nem tudom, hogy a hozzászólásom hol volt arrogáns, de már nem is kívánok Veled csevegni, teljesen mindegy milyen érvet hozok fel, úgy tűnik tényleg azt gondolod, hogy Te mindent jobban tudsz nálam...
2013. szept. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha találkozol még a nőcivel, mondd neki, hogy meghalsz, ráhagyod a lovadat, mert az ilyen hülyékre mindent rá kell hagyni...
2013. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!