Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 3 hónapos németjuhászomat ma...

3 hónapos németjuhászomat ma kezdtem sétáltatni, a pórázt hamar megszokta viszont menne neki minden kutyának, az embereket sem igazán tűri, ez miért van? Nincs idegrendszeri gondja, csak gondolom csibészelték mielőtt hozzánk került.

Figyelt kérdés
Egy kislány megakarta simogatni,de nem engedtem neki mert még csak 4 napja van nálunk a kutya és még nem ismertem ki.(szokatlan ez az agresszió egy 3 hónapos kutyától legalábbis nekem)Kérdésem hogy tudnám ezekről a szokásokról,mihamarabb leszoktatni?Egyébként játékos velünk,tehát szerintem nem idegrendszeri gondjai vannak csak csibészélték mielőtt hozzánk került.(az erőteljes visszarántás pórázzal,rákiabálás,orra koppintás folyamatban van tehát más megoldásra lennék kiváncsi)tőlem tart és engedelmeskedik,de nagyon fog és nyugodt,sétáltatható kutyák akarok belőle,nem akarom hogy bárkit is bántson,tudom hogy jó,ha fog a kutya,de nem házörzésre tartom,azt megoldom másképp.

2013. szept. 3. 18:11
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
sorry a mondat ismétlésért....:D
2013. szept. 3. 18:12
 2/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez a viselkedés nem normális. 3!!!! hónapos kutyát nem lehet csibészeltetni, ha meg valaki mégis megtette, az azt jelenti, hogy nagyon sz*r helyről van az a kutya és annak meg lesz a böjtje.
2013. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Azért van, mert fél. Ha neki akar menni egy kutyának és leáll ugatni, indulj el ellenkező irányba és húzd magad után. Érdemes lenne egy ismerőssel (és a kutyájával) gyakorolni ezt. Ha megnyugodott, megint mehettek a másik kutya felé. Ha megint ugat, hátra arc. Mikor elindultok, mondhatsz neki egy parancsszót is, pl. "nem".
2013. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ja és 3 hónapos kutya nem "fog". Normális esetben 1 éves kor után alakul ki az őrző-védő ösztön, amit most csinál az valami teljesen más okból lehet.
2013. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem szar helyről van a kutya.Jobb helyről nem is lehetne és a válaszok alapján én értem félre a viselkedését nem azért ilyen,mert csibészelték hanem mert fél,meg gondolom a három négy nap alatt szoknia is kell a helyet.(tenyésztőtől van,aki külföldi munkára okít kutyákat)Nem én szereztem,nekem intézték ezért kérdezek itt és nem a volt gazdáját!
2013. szept. 3. 18:38
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
A jó helyről való kiskutyák nem félnek...
2013. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%

Talán akkor érdemes lenne megkérdezni a tenyésztőt.A kutyát meg mielőbb elvinni az oviba,sok kutyasulinak van kölyökcsoportja.

Attól,hogy játékos,még bőven lehet idegrendszeri problémás,az én bullterrierem is ilyen volt.Melyik kennelből vetted a kutyát?Mi a későbbi célotok vele?Volt már kutyátok előzőleg is?Ha csak hobby célra szeretnétek,nem volt jó gondolat munka vérvonalból venni.Az ilyen kutyáknak folyamatos és komoly elfoglaltság kell,nem elég nekik a kert meg a séta.

2013. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Volt már ilyen kutya a családban,szerintem a német juhász az egyik legjobb munkakutya,de azzal nem értek egyet,hogy csak munkára lehet használni,szerintem akkor is jól érzi magát ha naponta többször sétáltatva van és az udvarban is foglalkoznak vele(játék)Hogy melyik kennelből való nem tudom mert egy ismerősöm szerezte,helyileg tudom hogy honnan van,nem akarok "reklámot"annyit mondok hogy Bács-kiskun déli része szinte a szerb határ mellett.Nem fogja a vasat és mivel azon a helyen többnyire külföldi munkára tenyésztik és tanítják a kutyákat így nem akartak vele "foglalkozni" ezt ne úgy értse senki hogy el volt hanyagolva meg van minden oltása ami ilyenkor kell meg jó börben is van csak gondolom nem akartak a tanítására több időt szánni mint a többire,melyek fogják a vasat.Továbbra is abban bízok,hogy a vérvonal amely "munkás"ősöktől van nem jelent gondot abban hogy családi kutya legyen.
2013. szept. 4. 17:10
 9/24 anonim ***** válasza:

Törzskönyv van hozzá?

A munka vonal nem véletlenül van elkülönülve a show vonalaktól.

2013. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocsi de szerintem nagy az esélye, hogy becsaptak. Nem is találkoztál személyesen a "tenyésztővel" nem? Csak közvetítve egy másik emberen keresztül ha jól értem. Mi bizonyíték van rá, hogy jó helyről jött, az ember szaván kívül?
2013. szept. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!