Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 3 hónapos németjuhászomat ma...

3 hónapos németjuhászomat ma kezdtem sétáltatni, a pórázt hamar megszokta viszont menne neki minden kutyának, az embereket sem igazán tűri, ez miért van? Nincs idegrendszeri gondja, csak gondolom csibészelték mielőtt hozzánk került.

Figyelt kérdés
Egy kislány megakarta simogatni,de nem engedtem neki mert még csak 4 napja van nálunk a kutya és még nem ismertem ki.(szokatlan ez az agresszió egy 3 hónapos kutyától legalábbis nekem)Kérdésem hogy tudnám ezekről a szokásokról,mihamarabb leszoktatni?Egyébként játékos velünk,tehát szerintem nem idegrendszeri gondjai vannak csak csibészélték mielőtt hozzánk került.(az erőteljes visszarántás pórázzal,rákiabálás,orra koppintás folyamatban van tehát más megoldásra lennék kiváncsi)tőlem tart és engedelmeskedik,de nagyon fog és nyugodt,sétáltatható kutyák akarok belőle,nem akarom hogy bárkit is bántson,tudom hogy jó,ha fog a kutya,de nem házörzésre tartom,azt megoldom másképp.

2013. szept. 3. 18:11
1 2 3
 11/24 Platypus ***** válasza:
Leírnád, pontosan hogyan viselkedik amikor idegen kutyát vagy embert lát? A "menne neki" sokféle viselkedést leírhat.
2013. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%

Kezdjük azzal,hogy tenyésztőtől kutyát "szerezni" nem lehet.Mivel egy tenyésztő szerződést írat veled,és előre "kifaggat" mennyit tudsz a kutyákról,milyen helyen élne a kutya stb és ha nem tart megfelelőnek,akkor nem is ad kutyát!

Tehát,ha ismerősöd szerezte,akkor neki kellett aláírnia a szerződést így a kutya az övé.Viszont ő tovább adott rajta,így ha ez a tenyésztő fülébe jut,akkor a kedves ismerősöd megütheti a bokáját.

Plusz a chipet is az ő nevére kellett átírni,ha a ti nevetekre került,akkor meg értesíteni kell a tenyésztőt.

Ja,és az elővásárlási jog,őt illeti.


Ja,és tenyésztő nem ad el úgy kutyát,hogy "nem akarja tanítani".

Ez nem tenyésztő,a kutya a leírtak alapján simán lehet ideggyenge.Egy HÁROM HÓNAPOS KUTYA,hogy viselkedhet így??


Normális esetben még játszana minden kutyával meg emberrel,és egy kölyök kíváncsiságával fedezné fel a világot.

Nálatok nagyon nincs rendben valami.

2013. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
A pár nap alatt sok ember megkérdeztem,szereztem tapasztalatokat.Nem neki menne az embernek,hanem szerintem (sőt biztos)csak fél tőlük, mert akit megugatott ahhoz már oda mertem engedni is és utánna szétnyaldossa és körbeugrálja:DDnagyon sokat változott az elmúlt napok alatt,jó értelemben.Szerintem minden kutyában van egy kis feszültség,ha először van sétáltatva,pl a nyakörv idegensége miatt és az miatt hogy nem oda megy ahová akar,hanem ahová engeded.Csak ismétlem magam amikor azt mondom hogy nincs a tenyésztővel gond.Nem hinném,ha olyan embertől veszek kutyát,aki munkára IS tenyészt kutyák,akkor csak akkor adja oda,ha én is arra használom.Már beszéltem azzal az emberrel akitől kaptuk,neki nem csak úgy adta a tenésztő,hanem valamiért cserébe,de az ember azért adta nekünk,mert tudta hogy ilyet akarunk és neki negyed annyi ideje nem lett volna vele mint nekünk,én naponta háromszor sétáltatom és nagyon "javúl"A chippről meg annyit hogy eleve nem is lehet benne,mivel jogszabályilag 4hónapos kortól kell!!Ma voltam vele a második kombinált oltáson,3-hét múlva megyünk vissza veszettség ellen és majd akkor kapja a chippet!Az orvosnál is jól viselkedett,tehát nem lesz vele semmi gond.Mindenkinek köszi a hozzáértő válaszokat!
2013. szept. 5. 20:22
 14/24 anonim ***** válasza:
Igen, az ember vesz egy értékes munkakutyát és aztán továbbadja neked, mert te is olyat akarsz. Logikus mi? Jó lenne ha csak így hullanának az ember ölébe a munkakutyák. Kicsit naív vagy. Csak annak kéne hinni amit a saját szemeddel látsz.
2013. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Tudod vannak olyan emberek,akik megtehetik hogy vesznek egy értékes kutyát,vagy pontosabban beszámolta valamibe,aztán rájön hogy nincs rá ideje és továbbadja(van aki megteheti,én nem de az ismerősöm ilyen)ez nem naivitás kérdése....
2013. szept. 6. 11:40
 16/24 anonim ***** válasza:
60%

A chip ügyben nagyon félre vagy informálva.4 hónapos koráIG kell beletetetni a kutyába,de ez egy tenyészet esetében,új gazdához kerülésnél KÖTELEZŐ,hogy benne legyen.

Sőt,szaporítóknál is kötelező,csak ők sz..rnak rá.

De egy tenyésztő a kutyáját chippel ellátva adja ki a kezéből,amivel az új gazda elballag a dokihoz,és 1500 papírért átíratja a saját nevére.De a lényeg a dologban annyi,hogy az nem tenyésztő,aki chip nélkül odaadja a kutyáját,majd az a valaki simán tovább adja.Ez csak egy ember,aki ebből húz hasznot.

Ismerek én is ilyet,ha jobban belegondolok,ugyanazt csinálja,amit a te "tenyésztőd" is.


Véletlenül nem Szolnok mellől,Szajolból van ez a jó munkakutya?

Ott csinál még ilyet egy idióta barom.


Tehát már a chipen megbukott a dolog,hogy nem tenyésztőtől van.A másik része,hogy egy igazi tenyésztő 2 oltással és 4x féregtelenítve adja át a kutyát,tehát nektek egy 3 hónapos kutyával már veszettségi oltásra kellene mennetek.

A helyedben elküldeném a francba a "kedves tenyésztőt"

2013. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Emberek hadjuk ezt a tenyêsztö dolgot.az oltàst màr írtam egy pavro vagy mi màr màr volt meg egy kombinàlt.így kaptam meg.én voltam vele a màsodik kombinàlton ezutàn megyek chipre meg veszettsêgre.termêszetesen fêregtelenítve is volt/van.Mivel úgy làtom központi têma a tenyêsztö ezêrt megkêrdezem és megmondom honnan van.Addig tanàcsokat vàrok nem okosítàst.Tanàcsos ivartalanítani?mivel jàr azon kívül hogy elhízik.gondolom könnyebben kezelhetövê is válik.de ez is csak az én véleményem vàrom a hozzáértök vàlaszàt
2013. szept. 6. 22:54
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem hízik el.Akkor hízik el,ha látod,hogy hízik és mégis ugyanannyi kaját kap.Ha látod,hogy hízik,akkor kevesebb kaját adsz neki.Ennyi.De ez ivartalanítástól független.


Nem fogják érdekelni a tüzelő szukák,nem fog emiatt kiszökni (nem csapja el az autó),a herebetegségeket megelőzöd,nagy valószínűséggel hosszabb életet fog élni.

Amennyiben kislány,nem fogják felcsinálni,nem lesz felesleges németjuhász keverék alom,ami vagy a nyakadon marad,vagy a menhelyre kerül,vagy elpusztul.Nem lesz méhdaganata,emlődaganata,gennyes méhguylladása stb. Hosszabb és boldogabb életet fog élni,ja és neked sem kell a tüzelését számolgatni.

2013. szept. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadó a válaszaidból ítélve,te vagy kutyákkal foglalkozol vagy csak nagyon értesz hozzájuk,vagy mindkettő,még két kérdésre válaszolj légyszi, mondandódból ítélve,az ivartalanítás mindenképp "jó" dolog,tudom hogy hely és orvos válogatja,de szerinted egy ilyen idős kutyánál(3 és fél hónap)szerinted mennyibe kerül ez a művelet?Ja és ami még nagyon érdekelne,hogy ha ezt megcsinálom akkor nyugodtabb kutya lesz?a taníthatóságából,fogékonyságából ezáltal nem veszít?Ha nagy hülyeséget kérdezek bocsi,de ezért vagyok itt hogy megtudjak dolgokat,köszi!
2013. szept. 7. 12:17
 20/24 anonim ***** válasza:

Én pártolom az ivartalanítást,a fent említett okokból.A kutya személyisége egyáltalán nem változik meg,semmi negatív nem történik vele.Kezelhetőbb lesz,a dominancia nagy eséllyel csökken,a játékossága kitolódik,így könnyebben motiválható játékkal bármilyen feladatra.


Mi az egyik kutyánkat 4 hónaposan ivartalaníttattuk,ez kb. tavaly novemberben volt,akkor volt olyan 8-10 kg és 11 ezer ft-ot fizettünk,mindennel együtt.

2013. szept. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!