Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » 3 hónapos németjuhászomat ma...

3 hónapos németjuhászomat ma kezdtem sétáltatni, a pórázt hamar megszokta viszont menne neki minden kutyának, az embereket sem igazán tűri, ez miért van? Nincs idegrendszeri gondja, csak gondolom csibészelték mielőtt hozzánk került.

Figyelt kérdés
Egy kislány megakarta simogatni,de nem engedtem neki mert még csak 4 napja van nálunk a kutya és még nem ismertem ki.(szokatlan ez az agresszió egy 3 hónapos kutyától legalábbis nekem)Kérdésem hogy tudnám ezekről a szokásokról,mihamarabb leszoktatni?Egyébként játékos velünk,tehát szerintem nem idegrendszeri gondjai vannak csak csibészélték mielőtt hozzánk került.(az erőteljes visszarántás pórázzal,rákiabálás,orra koppintás folyamatban van tehát más megoldásra lennék kiváncsi)tőlem tart és engedelmeskedik,de nagyon fog és nyugodt,sétáltatható kutyák akarok belőle,nem akarom hogy bárkit is bántson,tudom hogy jó,ha fog a kutya,de nem házörzésre tartom,azt megoldom másképp.

2013. szept. 3. 18:11
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Értem,akkor én is megcsinálom.Fertőzésveszély van?núgy értem hogy mennyi ideig kell odafigyelni rá?Ez a beavatkozás mennyi idő?Megint hülyeséget fogok kérdezni,de gondolom altatásban csinálják,annak a kockázata,hogy nem ébred fel gondolom annyi mint az embernél?Van nem ütik ki annyira?
2013. szept. 7. 18:44
 22/24 anonim ***** válasza:

Altatva csinálják,viszont az altatás fokozatos,mindig csak egy kicsit nyomnak bele,nem rögtön az egészet,hogy kiüsse a kutyát.Ez így meglehetősen biztonságos.Műtétnél a dokin kívül asszisztens is van,ő figyeli a kutya légzését,meg általában,hogy minden rendben van-e.A szemébe cseppentenek altatás előtt,hogy ne száradjon ki,a hideg asztalt letakarják valami melegítő cuccal,így a kutya nem szenvedhet semmilyen károsodást.

Maga a beavatkozás 20-30 perc,könnyen felépül a kutyus.Főleg a kölykök.Szinte észre sem veszik.

Ha nem felszívódó varrattal varrják,akkor 10 nap múlva vissza kell menni varratszedésre,az alatt a 10 nap alatt arra kell figyelni,hogy a kutya ne tudjon hozzáférni a varrathoz,erre a célra kapsz egy gallért,amit a fejére húzol.Ez van amelyik kutyát megviseli,valakit nem nagyon érdekel.Ha tudsz rá folyamatosan figyelni,akkor nem muszáj rajta lennie.De ha egyedül hagyod,vagy látod hogy nagyon nyalná,akkor rakd rá,mert a varratot kinyalhatja a sebből,ami gond.

10 nap után visszaviszitek varratszedésre,ezt meg sem érzi,3 perc az egész és nem altatják.

Utána boldogan mehet amerre lát :D

2013. szept. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Szóval ez így megy,oké,majd megírom hogy hogy viseltük köszi:d
2013. szept. 8. 14:19
 24/24 zsuzsabazsa ***** válasza:

Itt már nagyon sok minden elhangzott ami nem a kérdéshez kapcsolódik.

Van egy 3 hónapos kölyök kutyád 4 napja. Mégis mit vársz tőle? Ez egy új jövevény. Meg kell szoknia a kutyának titeket és a számára az új helyet, ahol laktok. Ez a kiskutya más környezetbe került, meg kell szoknia benneteket és a ti életritmusotokat is. De neked is az övét. Az, hogy rákiabálsz attól nem fog megoldódni semmi, csak megrettented, mert nem tudja még mit szabad és mit nem. Szerintem még a pórázt is éppen-hogyan megszokta.

Ennek a kutyának még erőteljes visszarántás sem kéne, csak apróbb korrigálások a pórázzal. Próbáld meg higgadtabban kezelni ezt a kölyköt. Ne szabványos hosszúságú pórázon vidd hanem hosszabbal és próbálj neki séta során kutyatársaságot is keresni, ahol el is tudod engedni játszani. Hagyd emberekkel is ismerkedni, hagyd szocializálódni ha már kimaradt eddig az életéből.

2013. szept. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!