Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Elhullott, de védett bogarak...

Nemko77 kérdése:

Elhullott, de védett bogarak tartása ütközik bármilyen szabályba?

Figyelt kérdés

Most elég hülyén hangzik tudom a kérdés, de dioráma készítéshez van rájuk szükségem. Gondolok itt pl. szarvas bogárra, orrszarvú bogárra. Egy barátom mondta, hogyha ilyesmi van a tulajdonomban azt ne is hangoztassam inkább.

Hivatkozott itt az elefánt csontra, bár van némi különbség a két dolog közt. :D

Csak szeretnék biztosra menni, gond nélkül tarthatok magamnál elhullott (védett/veszélyeztetett) rovart/bogarat?



2013. okt. 19. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ha egy állat-, vagy növényfaj védett akkor az kiterjed az adott faj bármilyen állapotára is.

pl: madaraknál a tojás, vagy csigáknál az üres ház, rovaroknál a különböző fejlődési állapotok

Így maga az elhullott állat is védelem alatt áll, ezért még annak tartása sem engedélyezett

2013. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem is nagyon tudnád bizonyítani, hogy a bogarat nem te ölted meg, hanem úgy találtad.
2013. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2013. okt. 19. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Iskolába kell? Felhagyhatnának már ezzel a hülye szokással.
2013. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Egy rovargyűjtő mutatott nekem valami nagyon ritka skorpiótól származó levedlett bőrt. A levedlett bőr begyűjtése egyértelműen nem veszélyezteti az állatot, mégis olyan engedélyek kellettek hozzá, hogy csak pislogtam.

Vásárolhatsz védett bogártetemet legálisan(tenyészetből, régi gyűjtemények anyagaiból...stb), de a kötelező papírozás miatt elég sok vele a huzavona és drága is. Egy iskolai feladathoz ez irreális.

2013. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem iskolai feladat, diorámát akartam készíteni
2013. nov. 20. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!