Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Helyesen cselekedtem? (Lehet...

Helyesen cselekedtem? (Lehet nem a legjobb megoldás, de akkor hirtelen így tettem)

Figyelt kérdés
Ma délután mentem haza a boltból, és látom hogy két cigány rugdos egy kutyát, majd az egyik felemeli és a másik ököllel odaüt a kutyának egy hatalmasat. A kutya elkezdett vérezni és iszonyatosan sírt szegény. Letettem a táskát, odamentem és amelyik éppen ütni készült ismét, kegyetlenül bordán rúgtam, le is térdelt majd a térdemre rántottam a fejét és hanyott kifeküdt. A másik ekkor lelökte a kutyát és ütni akart felém de kitértem és őt is megrugtam illetve ököllel az arcába ütöttem háromszor. Mindketten a földön feküdtek, elájulhattak mivel egyik sem mozdult, ott hagytam őket és a kutyát bevittem a közeli állatkórházba, majd visszamentem a táskáért mert az ott maradt ahol az incidens történt, de se a táska se a két cigány már nem volt ott. Némileg bánom bánom hogy úgy megvertem a két fiút, de akkor nagyon elborult az agyam, hogy szerencsétlen kutyát ilyen módon kínozzák.
2014. ápr. 16. 19:47
1 2 3
 11/29 Zowie ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne bánd, ők sem éreznek könyörületet se ember se állat iránt. Hát akkor nem féltelek ilyen múlttal:)
2014. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
53%
NEM KELL MEGILYEDNED HOGY LECSUKNAK!!!
2014. ápr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 hosszúhajú ***** válasza:
100%
Azt tetted ami helyes, megmentettél egy kis élőlényt! Nem volt más választásod a cél érdekében, csak így volt rá esélyed, különben már nem élne.
2014. ápr. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nagyon jót cselekedtél. Nehogy bánd, bánják ők, hogy kutyát ütlegelnek.

Minden elismerésem a tied.

2014. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Cigányok is voltak, állatkínzók is... Hát az én szemembe akkor cselekedtél volna helyesen, ha kegyetlenül megkínzod és megölöd őket.

Amúgy törvényileg, lehet hogy nem jól jártál el, de szard le, ügyi voltál.;)

2014. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
az az egy baj h nemjutattad korházba öket :D sose értettem az olyan embereket akik képesek igy bántalmazni egy védtelen állatot, szánalmas az összes -.- de örülök h ez a történet jó véget ért, sok sikert a kutyushoz :)
2014. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Gyöngy9400 ***** válasza:
100%
Helyesen tetted, megvédtél egy ártatlan életet és közben kiiktattál két gennyládát. Sok ilyen ember kellene, mint te vagy, hiszen a legtöbben szó nélkül tovább mentek volna. Én meg amúgy is a szemet szemért elvet vallom :)
2014. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
40%
Te nem csakk nororisz vagy?
2014. ápr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

Ami biztos, hogy súlyosabb bűncselekményt megakadályozhatsz más bűncselekménnyel, ha azzal nem okozol nagyobb sérelmet.


Itt kérdés, hogy ha ügy lesz belőle melyiket állapítják meg "súlyosabbnak".

Az állatkínzást, vagy a könnyű/súlyos testi sértést.

Ha a számokat nézzük akkor pont egyenlő arányban vannak.


Állatkínzás ennek az esete bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.


Könnyű testi sértés (8 napon belül) 2 évig

Súlyos testi sértés (8 napon túl) 3 évig

2014. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

"visszamentem a táskáért mert az ott maradt ahol az incidens történt, de se a táska se a két cigány már nem volt ott" --- ha a 2 cigány el tudott vonszolódni a helyszínről, akkor nem hiszem, hogy súlyosan megsérültek. Csak azt kapták, amit érdemelnek!!!

De azért legyél óvatos!!

Hátha megkeresnek a "tezsvírekkel".

2014. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!