Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyire fájhat ha elvágják...

Mennyire fájhat ha elvágják az ember nyakát? Teljesen hülyének néznek a rokonaim? Elmondásuk szerint "nem szenved a csirke/kakas mikor elvágják a nyakát, és kivéreztetik! " Durva lenne ha azt mondanám, hogy "akkor folyassuk ki a te véredet is! "?!

Figyelt kérdés

Tudtam miből van a hús, és hogyan "áldozzák fel" a húsevők érdekében a csirkéket, de azon kiakadtam, hogy voltam lennt rokonoknál vidéken és kitalálták, hogy csirkét vágnak.

És szerintük "ne aggódj, nem szenved! a húsüzemben sokat szenvednek, de ez "humánus" eljárás!"


Hát akkor, kérdem, mint a vidéki életmódról semmit nem tudó "pösti" ha nem szenved az állat, miért kezdett el rikácsolni mikor megvágták a késsel a nyakát?

Miért kezdett el vergődni mikor fejjel lefelé folyatták ki a vérét?

Miért akart menekülni mikor kihúzták a nyakát, és lefogták???"


Miért néznek hülyének? Miért nem szenved szerintük? Durva lenne, ha megkérdezném a rokonaimtól, hogy "ha nem szenved szerinted, légyszi add már ide a bökőt, kipróbáljuk hogy mennyire kellemes rajtad, és mennyire nem szenvedsz!!!"


Mennyire fáj szerintetek ha elvágják a nyakad és fellógatnak fejjel lefelé, és kifolyatják a véred? Mennyire nem szenvedhet az a csirke?


16/fiú!



2014. máj. 15. 21:14
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
79%
Az, hogy mennyit fog fel a történésekből, tehát mennyi félelmet érez pl. abban lehet különbség az állatok (és az ember-állat) között. De fájdalomérzet tekintetében minden központi idegrendszerrel rendelkező állat ugyanolyan minőségű fájdalmat érez. Nem kell elbagatelizálni a szenvedésüket, csak mert "haszonállatként" tartják őket.
2014. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvastam mindent végig.Lehet,hogy már írták,de ha bárkinek levágják a fejét,annak már nem fáj semmi.Ahhoz ugyanis kell az agy.
2014. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Baltával kell egy tisztát ütni.

2. Mert rángatóznak az idegei? A fájdalomérzékeléshez kell az agya, azt meg ugye "eltávolítottuk".

3. Szerintem neked sem tetszene, ha lefognának. Nem hiszem, hogy halálfélelme volt, csak azt akarta, hogy ne bszogassák.

4. Igen, durva lenne.

2014. júl. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Baltával a leggyorsabb, ha egy csapásra sikerül levágni a fejet. De egy késsel nyiszitülve nagyon is érez fájdalmat. Sokan nem vágják le teljesen a fejet, csak a torkot átvágják, a fejet hátrahajtják, és a tyúk fejjel lefelé lóg, amíg ki nem vérzik. Ekkor teljesen tudatánál van, hiszen az agy nem sérül, a gerincvelő is ép. Szóval ahogy előttem írták, ha már muszáj, akkor egyetlen nagyon erős csapással, baltával levágni a fejet.
2014. júl. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%

".......A csirke sokkal fejlettebb egy légynél pl, de azért az emberhez, meg a fejlett állatokhoz nem lehet hasonlítani ilyen szempontból...."


Egy csirke nem érez kevésbé fájdalmat egy embernél. Nem fáj neki kevésbé, ha elvágják a torkát. Azért, mert nem tud gyököt vonni, a fájdalomérző képessége még ugyanolyan fejlett.

2014. júl. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
28%
Csibének fáj a vágás vágohidon kábitva vannak vágás elöt de mond mért írod ide az embert te elmebeteg bolond ? Mi köze van annak ide ? Ja hogy érezné át ö is a fájdalmat mi ? A csirke vágás nem büncselekmény ha emberöl lenne szó az igen nem büncselekményre készült te elmeháborodot ?
2014. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
74%
biztos hogy ne mondj nekik ilyet.
2015. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy ugyanúgy fáj a csirkének is, ha elvágják a torkát. Előtte erősen tarkón kell vágni egy vastag bottal, hogy tényleg hamar kimúljon. Megpróbálhatod rávenni a rokonaidat is, hogy vágják tarkón a csirkét, mielőtt elvágnák a torkát, mert akkor rövidebb ideig szenved.
2017. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!