Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzás. Csak én vagyok...

Állatkínzás. Csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

Egyszerűen megfojt a tudat, hogy tudom menni állat szenved a világon. És úgy érzem hiába vannak állatvédők, állatmentők, nincsenek elegen..

Hogy létezhetnek ilyen szörnyű emberek? Akiknek örömet okoz az, hogy bántsák az állatokat?

Figyelemmel kísérek több kutyamentős szervezetet, önkéntes vagyok állatmenhelyen stb.. És annyira elkeserítenek a látottak/hallottak, hogy zokogás nélkül nem bírom ki. Annyira sajnálom hogy így kell "élniük" :( Miért kell bántani őket, mikor ők védtelenek?

Azt kívánom bárcsak meg tudnánk menteni az összes állatot, és a kínzóikkal ugyanazt tehetnénk amit ők tettek velük.. Étlen szomjan kikötni őket a tűző napra, bántani őket vagy más szörnyűséget amit elkövetnek ellenük...

Felemészt hogy nem tehetek értük meg mindent :'(

Ti tesztek bármit az állatkínzás ellen?

16L


2014. jún. 20. 16:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
65%
Én ugyanígy vagyok az emberkínzással is, nagyon megvisel és egyszerűen nem értem, nem sokat tudok tenni az emberi gonoszság ellen.
2014. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon bánt, szomorú hogy milyen emberek élnek a világon!! :(
2014. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Emberkínzás is nyílván borzasztó.. Szörnyű :(

De az állatkínzás engem valahogy sokkal jobban megvisel. Talán mert úgy érzem, ez ellen nem tesznek elég sokan. És mert ők nem tehetnek erről, teljesen ki vannak szolgáltatva az embernek. (Persze pl. egy tigris nyílván nem lenne, de az ember a vadon élő állatokat is ugyanúgy elpusztítja, bántja, elveszi a szabadságát..)

Állatkertbe se megyek, egyszerűen képtelen vagyok elviselni hogy az oroszlánokat, tigriseket bezárva tartják. Elefántokról nem is beszélve..

2014. jún. 20. 17:03
 4/33 anonim ***** válasza:
35%
Őő, javasolnám mielőtt más szemében szúrod ki a szálkát a sajátodból kéne kiszedn ia gerendát. Kezdheted a kajával. Az olcsó hús nem véletlenül olcsó... És az olcsó kutyakaja, amit a rengeteg kutyának adsz sem véltelnül az. Ez megválasztolta a kérdésed? A legtöbb ember nem direkt kínoz állatokat, mégcsak azt sem tudja mit csinál. És te is köztük vagy, mert maikor gyógyszert szedsz, kaját veszel stb, na ott valahol valamikor állat szenvedett miattad. Ez van, szokd meg.
2014. jún. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Szerinted nem vagyok tisztában ezzel?

Mikor bioszon a tanár a Pavlov-i reflexről beszélt azt hittem rosszul leszek.. Vagy hogy felvágják az élő majom koponyáját, csakhogy az agya bizonyos központjait ingerelhessék...

Az én kutyusomért pedig mindent megteszek. Legalább érte.. Ő is mentett kutyus, pár hetesen került hozzánk.. Mostmár 6 hónapos, nagyon boldog, kutyaoviba jár és márkás kutyakaját kap. Neki szeretnék mindent biztosítani hogy boldog élete lehessen. És ha ehhez a drága kutya kaja kell, kutyaovi, na meg a mi időnk, akkor megkapja! Mert nekem is öröm vele lenni, és boldoggá tenni :) Ez a minimum.

2014. jún. 20. 17:46
 6/33 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező.

Inkább arra gondolj hogy a te kutyád soha nem fogja megtapasztalni milyen szadista vadbarom az ember.

Én csak erre tudok gondolni ha olyat látok, hallok. Ránézek a kutyáimra pl télen, és megnyugtat az a látvány ahogy csendesen alszanak a meleg szobában. Soha soha nem tapasztalják meg milyen megfagyni, vagy nyáron hőgutát kapni.

Nyáron megy a nekik a légkondi. Néha kijönnek napozni, és amikor a hátukon feküdve süttetik a hasukat, látszik hogy boldogok.

Sajnos minden állatot nem lehet megmenteni, ez része az életnek.

A vadonba se nő fel minden kölyök állat.

2014. jún. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

#6: Igen, ez tesz boldoggá engem is :) Hogy legalább az ő életét széppé és boldoggá tudjuk tenni :)

Csak megszakad a szívem azokért az állatokért, akik az ember kegyetlensége miatt szenvednek. Pedig semmit nem vétettek :\

2014. jún. 22. 11:45
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak több ilyen ember lenne mint te...
2014. jún. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok ezzel, mint te. Tudom, hogy nem lehet minden állatot megmenteni, de úgy gondoltam, hogy legalább minimálisra csökkentem. Egyáltalán nem eszem húst, és szeretnék teljesen vegán lenni. Az állattartás közben és a vágóhídon is szenvednek az állatok, legalább ebben nem veszek részt. Nem használok olyan kozmetikumokat és tisztítószereket, amiket állatokon kísérleteztek. Igyekszem semmi olyat nem venni, amiben állati termék van. És igyekszem magam körül segíteni az állatoknak. Pl. a pókokat is óvatosan rakjuk ki a lakásból.
2014. jún. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Csak az a baj, hogy tehetetlennek érzem magam :(

Alig várom hogy felnőjjek és támogatni tudjam anyagilag az állatmentő szervezeteket, mehelyeket..

Remélem sikerül az álmom, és létre tudok hozni egy kutyamentő egyesületet.. :\:)

2014. jún. 23. 19:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!