Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzás. Csak én vagyok...

Állatkínzás. Csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

Egyszerűen megfojt a tudat, hogy tudom menni állat szenved a világon. És úgy érzem hiába vannak állatvédők, állatmentők, nincsenek elegen..

Hogy létezhetnek ilyen szörnyű emberek? Akiknek örömet okoz az, hogy bántsák az állatokat?

Figyelemmel kísérek több kutyamentős szervezetet, önkéntes vagyok állatmenhelyen stb.. És annyira elkeserítenek a látottak/hallottak, hogy zokogás nélkül nem bírom ki. Annyira sajnálom hogy így kell "élniük" :( Miért kell bántani őket, mikor ők védtelenek?

Azt kívánom bárcsak meg tudnánk menteni az összes állatot, és a kínzóikkal ugyanazt tehetnénk amit ők tettek velük.. Étlen szomjan kikötni őket a tűző napra, bántani őket vagy más szörnyűséget amit elkövetnek ellenük...

Felemészt hogy nem tehetek értük meg mindent :'(

Ti tesztek bármit az állatkínzás ellen?

16L


2014. jún. 20. 16:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Bármit is teszel, bárhogy is segítesz, nem lesz elég, előbb-utóbb tudomásul kell venni, hogy mindenkit nem lehet megmenteni. Én már 5-6 éve ideiglenesezek, járok a kutyákat etetni, takarítani, megteszem, ami tőlem telik, de be kell látni, hogy még ha mindenki erején felül is teljesítene, az sem lenne elég. Szemléletváltásra van szükség. Nyugaton már valamivel jobb a helyzet, itthon is többen fogadnak örökbe, mint régen, de a jövő szerintem a mostani gyerekeké, az ő oktatásukra kellene sokkal több energiát fordítani és akkor nem lenne ekkora szélmalomharc az állatmentés. De te még nagyon fiatal vagy, sokat tehetsz a állatokért, de bármennyit i teszel, nem lesz elég sajnos. Viszont minden egyes megmentett kutya után könnyebb lesz egy kicsit a világ, még ha csak egy rövid időre is.
2014. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

#11: Hogyha a mai gyerekeken múlik, akkor bele sem merek gondolni hova fog fajulni az állatok rossz helyzete.. Sajnos nem azt látom hogy a mai gyerekek normálisan vannak nevelve :\

És sajnos igazad van, lehetetlenség minden állatnak segíteni.. De remélem azért pár életet majd szebbé tudok tenni életem során.

2014. jún. 24. 18:23
 13/33 Imola Ágnes ***** válasza:

Nem csak anyagilag támogathatsz menhelyet. Már most elmehetsz önkénteskedni, vagy pl. új fénykképeket készíteni a kutyákról, vagy akár ideiglenesen is befogadhatsz kutyát a szüleid engedélyével. Nincs olyan, hogy semmit nem tehetsz. Mindíg van valami, amit tenni lehet.

Ne sajnálkozz, hanem cselekedj!

2014. jún. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mai gyerekek sokkal érzékenyebbek az állatok jólétére, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt, hiába nincs megnevelve a többségük, az más kérdés. Itt is csomószor kérdeznek gyerekek, akiknek a szüleik láncon tartják a kutyát, vagy a szomszéd nem ad nekik enni, stb, hogy hogyan segíthetnnek rajtuk. Régen ilyen miatt kétlem, hogy aggódtak volna, mert az volt a természetes, hogy Bodri méteres láncon lakik és moslékon él.


16 évesen már elég idős vagy ahhoz, hogy csak választanod kelljen, milyen módon segíted az állatokat. Lehetsz önkéntes, takaríthatsz, etethetsz, sétáltathatsz, fotózhatsz, hirdethetsz, szervezhetsz a suliban valami programot ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy tegyél valamit.

2014. jún. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Lara Gabriella válasza:
Én is így vagyok ezzel. De mi is tudunk valamit tenni az állatokért! Az állat jó emberek közt éljen. Olyan emberek közt, akik nem bántják. Ha van egy állatunk, ne kínozzuk őt!!!
2014. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Tudom, önkéntes vagyok. :) Ezzel nincs is gond.. De meg így is kevésnek érzem. Egyik kutya sem érdemelné azt hogy bántsák és hogy szomorú legyen :(

Illetve egyik állat sem..

2014. jún. 25. 22:08
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem láttad...

http://www.youtube.com/watch?v=whxjxOe448s


Sajnos a világon minden állat szenved valamilyen módon az embertől közvetlenül vagy közvetetten. A háziállatok csak egy kis szeglete ennek. Az ember sokat tehet értük, de tovább csökkentheti az okozott szenvedést, ha az életmódján is változtat. Ez nem feltétlenül jár lemondással, inkább helyettesítésről van szó. Az állatkizsákmányoló termékek helyett állat és környezetbarát termékek választása (nem csak drágák vannak). De ha már kevesebb húst, tejet, tojást fogyasztasz, az is sokat jelent. Sokan etikai okok miatt lesznek vegetáriánusok, vegánok. Mert nem tudnak egyszerre az egyik állat miatt sírni, a másikat pedig jóízűen megenni. Csak azért írom, mert ez is egy lehetséges opció.

2014. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés. Naponta látom a facebookon posztolt állatkínzásos sztorikat, a sírógörcs kap el. Nemrég nagyon sos vészhelyzetben volt egy kutyus (a gazdája azt hiszem el akarta altattatni, ha nem lesz gyorsan új gazdi), én is megosztottam facebookon, hátha. Aztán 2 nap múlva látom, hogy egy ismerősömhöz került a kutyus, nem hinném, hogy az én megosztásomat látta, bár sose lehet tudni. Olyan boldog voltam. Aztán rá pár órára pedig egy cikket olvastam, amiben a kutya fél állkapcsa (ha jól emlékszek) le volt szakadva, mert a gazdája "megbüntette", és így éldegélt a kutya. Na, ott lett vége mindennek, egyszerűen nem tudtam abbahagyni a sírást. Hogy még délelőtt hogy örültem a jó hírnek, aztán pedig olvasok egy nagyon rosszat.

Útálom az embereket, akik kínozzák az állatot. Ha tehetném, én magam intézném el őket, ugyanazt tenném velük is, amit ők tettek az állattal. Nekünk is mérgezték meg kutyánkat, sajnos nem élte túl. A "bűne" valószínűleg az lehetett, hogy sokat ugatott (de természetesen a gyáva féreg nem fedte fel magát, és persze nekünk nem pofázott, csak a kutyánkon ütötte le a dühét, annyira gyáva volt)

2014. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Én utálom az álatkinzást,ezért nem verem az öcsémet :-P

Sajnos engem folyton vernek,bántanak,testileg lelkileg,ezért átérzem mások szenvedését 8 éves korom óta sorban viszem haza a kóbor állatokat,vagy a megszöktetett félholtra vert/éheztetett állatokat amiért persze mégtöbbet kapok

Én is néha azt kívánom legyen minden hónapban egy nap szerepcsere,akkor majd leszoknam az emberek az állatkínzásról

2014. jún. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim válasza:
100%
Dettó így vagyok vele.Én még a bogárra sem lépek rá direkt,mert tudom,minden élet értékes,és egyáltalán nem biztos hogy egy 5 cm-es bogárnak kevesebb az élete,mint nekem,aki 170 vmennyi cm.Minden élet értékes,de valaki ezt nem fogja fel.Istentől majd visszakapja az összes bűnét,higgyétek el.Majd ha a kutyák,bogarak évezredek múlva törzsfejlődésbe kezdenek,vissza kapjuk,amit mi tettünk.
2014. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!