Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzás. Csak én vagyok...

Állatkínzás. Csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

Egyszerűen megfojt a tudat, hogy tudom menni állat szenved a világon. És úgy érzem hiába vannak állatvédők, állatmentők, nincsenek elegen..

Hogy létezhetnek ilyen szörnyű emberek? Akiknek örömet okoz az, hogy bántsák az állatokat?

Figyelemmel kísérek több kutyamentős szervezetet, önkéntes vagyok állatmenhelyen stb.. És annyira elkeserítenek a látottak/hallottak, hogy zokogás nélkül nem bírom ki. Annyira sajnálom hogy így kell "élniük" :( Miért kell bántani őket, mikor ők védtelenek?

Azt kívánom bárcsak meg tudnánk menteni az összes állatot, és a kínzóikkal ugyanazt tehetnénk amit ők tettek velük.. Étlen szomjan kikötni őket a tűző napra, bántani őket vagy más szörnyűséget amit elkövetnek ellenük...

Felemészt hogy nem tehetek értük meg mindent :'(

Ti tesztek bármit az állatkínzás ellen?

16L


2014. jún. 20. 16:54
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%

Van itt is pár nagyon érdekes hozzáállású válaszoló, szegény kérdezőt egyből a létező összes állat védelmére buzdítanák, van benne elég lelkiismeret furdalás más ember helyett is, nem kell még nagyobbat adni neki.

Bőven elég, ha egy ilyen kedves, fiatal leányzó a környezetében élőket buzdítja a kutyák, állatok védelmére, már eleget tett értük, és példát mutat rengeteg embernek, és talán tanulnak tőle.

Nem kell azért, hogy vegetáriánus legyen, meg menhelyeket alapítson.

Bár minden ember így gondolkodna.

2014. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
De egyszerűbb a változást magunkon kezdeni (először a saját portánkon seperni), mint másoktól elvárni, hogy változtassanak.
2014. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
83%

#31. hozzászólónak: Épp a kérdező volt, aki ezt írta: "Remélem sikerül az álmom, és létre tudok hozni egy kutyamentő egyesületet."

Olvass vissza.


A kérdező egyébként a kérdésében is eleve az állatkínzás szót használta, tehát arra vonatkozott a kérdés.


Nagyon sok ember fordul az állati eredetű ételek elhagyását előtérbe helyező táplálkozás felé azok közül, akik állatbarátok. (Pont azért, mert állatbarátok.)

Miért lenne ez baj?


Van egy olyan elv, amit úgy neveznek, hogy "karma". Nem tudom, hogy a karma létezik-e vagy nem.

"A karma törvénye szerint minden cselekedetünk egy annak megfelelő következménnyel jár, illetve minden, ami történik a világban, az maga egy következmény, vagyis valamilyen oknak az okozata."


A kérdező is hasonlót fogalmazott meg, amikor ezt írta: "Azt kívánom bárcsak meg tudnánk menteni az összes állatot, és a kínzóikkal ugyanazt tehetnénk amit ők tettek velük.."


Ezen sokat tud gondolkozni egy ember - szerintem.

Hogy jön ez ide?

Írtad, hogy "van benne elég lelkiismeret furdalás más ember helyett is, nem kell még nagyobbat adni neki."


Mint írtam, nem tudom, hogy a karma működik-e, de ha igen, akkor az alapján a most kínlódó állatok előző megtestesülésükben/megtestesüléseikben olyan dolgokat cselekedtek, amelyek következményét élik most meg. Tehát például egy most kínzott állat korábban egy ember volt, aki állatokat kínzott és most azt a szenvedést megtapasztalja ő is.


Ezt azért írtam le, hogy tudja a kérdező, hogy van egy ilyen nézőpont is, méghozzá elég elterjedt a Föld bolygón.


Persze akkor az is felvetődik, hogy aki ebben a megtestesülésében fogyaszt állati eredetű termékeket, akkor vele ezután mi fog történni? (Az elv szerint, ha részt vesz valaki más kínzásában, akkor ő is azt fogja kapni.)

Lehet ezt egy filozófiának tartani, el lehet engedni a fülünk mellett vagy el is lehet ezen gondolkozni.


Mindenesetre nem lehet véletlen, hogy a kérdezőt ennyire megérintette az állatok sorsa, szenvedése. Természetesen az emberek szenvedése is.


Mi lenne, ha az emberek egyenlően bánnának az állatokkal, mármint azon belül, hogy nem zsákmányolnák ki ŐKET? Csak gondoljunk bele.

Mennyivel csökkenne a szenvedés az egész bolygón? Kiterjedne az emberekre is.

Szerintem globális hatása lenne.


Akinek a hasa (étvágya) fontosabb az értelménél és a jó lelkénél, a lelkiismerete szavánál, az szimplán hedonista, egoista, önző.


TERMÉSZETELLENES a húsevés az embereknél. Az ezzel vitatkozók nem hajlandók tisztán látni a kérdésben és minden erre vonatkozó kutatási adatot elutasítanak.

2014. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!