Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzás. Csak én vagyok...

Állatkínzás. Csak én vagyok ezzel így?

Figyelt kérdés

Egyszerűen megfojt a tudat, hogy tudom menni állat szenved a világon. És úgy érzem hiába vannak állatvédők, állatmentők, nincsenek elegen..

Hogy létezhetnek ilyen szörnyű emberek? Akiknek örömet okoz az, hogy bántsák az állatokat?

Figyelemmel kísérek több kutyamentős szervezetet, önkéntes vagyok állatmenhelyen stb.. És annyira elkeserítenek a látottak/hallottak, hogy zokogás nélkül nem bírom ki. Annyira sajnálom hogy így kell "élniük" :( Miért kell bántani őket, mikor ők védtelenek?

Azt kívánom bárcsak meg tudnánk menteni az összes állatot, és a kínzóikkal ugyanazt tehetnénk amit ők tettek velük.. Étlen szomjan kikötni őket a tűző napra, bántani őket vagy más szörnyűséget amit elkövetnek ellenük...

Felemészt hogy nem tehetek értük meg mindent :'(

Ti tesztek bármit az állatkínzás ellen?

16L


2014. jún. 20. 16:54
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, te valójában csak a kutyákat sajnálod? Az is valami, de annyi mindent tehetnél még más állatokért is. Például azzal, ha odafigyelsz mit veszel? Vagy sokkal kevesebb húst és tejterméket eszel. Ilyesmi. Nem kell várnod éveket, vagy várnod a lottó ötösre, csak hogy végre tehess valamit és nyiss egy menhelyet. De a válaszaidból nekem az jön le, hogy a kutyákon kívül más nem fér bele az állatvédelembe.
2014. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Azért tűnhet így, mert egyszerűen imádom a kutyákat. Tényleg!

És mivel nagyon sok kutya van, szerintem rengeteget szenvednek az ember kegyetlensége miatt. És legszívesebben az összeset befogadnám -ha lehetne :(

Az a baj, hogy egy bálnáért vagy egy elefántért még annyit sem tehetek mint a kutyusokért.. :\


Amúgy alig eszem húst. Heti pár alkalommal, és akkor is csak csirkét. Ami a tejterméket illeti az szerintem az még oké. A tyúk amúgyis tojja a tojást, a tehén tejet ad.. Persze kitudja velük is mit művelnek :\

2014. júl. 2. 17:11
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Remélem, hogy ráérsz megnézni ezt a videót.

Videó linkje:

https://www.youtube.com/watch?v=2eSJTcHpQk8

Nagyon kíváncsi vagyok a videóban elhangzottakkal kapcsolatos véleményedre.

2014. júl. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdező alapítsunk szervezetet!Privátba írj!
2014. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Igen, sok ember és állat szenved az emberi ostobaság és gonoszság miatt. És igen, nem dughatjuk a fejünket homokba, szembe kell nézni vele. DE ez nem jelenti azt, hogy a világ minden baját a nyakunkba kell venni, idővel megérted amit írtam.


Nos, ha már egy kicsit támogatsz egy állatvédő szervezetet, akár kis adománnyal, akár kis munkával, azzal már egy tized millimétert mégis jobb lett a világ. :) Vagy ha egy állatot örökbe fogadsz és gondoskodsz róla, akkor mégiscsak eggyel kevesebb szenvedő állat lesz! :) Ha egy kicsivel kevesebb húst eszel (az átlag magyarnak nem is étel az, amiben nincs hús, pedig messze nem indokolt egészségügyileg annyi húst enni, mint egy átlag magyar), de nem muszáj vegetáriánusnak lenni. vagy ha egy kicsivel kevesebb melegvizet, vagy áramot fogyasztasz, azzal is jobbá teszed egy ici-picit a világot!

Így állj hozzá és ez segít!

2014. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

#23: Sajnos a videónak még csak a negyedét siekrült megnéznem. De amint láttam az egészet, megírom mit gondolok róla!

Bár ahogy látom, ez a Gary szereti az állatokat, és tesz is értük. Ez a legfontosabb.

2014. júl. 8. 20:58
 27/33 anonim ***** válasza:

Nézd, nem menthetsz meg 100 ezer kutyát. De mondjuk egy kis adománnyal 1-2-nek a vacsoráját megoldhatod pl.. :D

Még nagyon fiatal vagy és ezért vagy ennyire érzékeny. Aranyos, hogy pl tevékenyen segíted az állatvédelmet, de ezzel az a baj, hogy ott olyan történetekkel találkozol, amik láthatóan nagyon megviselnek. Megfontolnám a helyedben azt, hogy más módon támogass állatvédő szervezetet, hogy érezd, hogy segítesz, de ne láss/hallj borzalmakat. Ha majd kevésbé leszel érzékeny, akkor mondjuk lehet direktebb módon is ténykednek pl egy szervezetben!

2014. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Én 25éves vagyok, lány. Amióta az eszemet tudom, érdekelnek az állatok (főleg a háziállatok), pedig nem voltak kutyáim kiskoromban. Ahogy cseperedtem, egyre többet olvastam az állatvédelemről, egyre több szörnyű esettel találkoztam. A mai napig nagyon sajnálom ezeket az állatokat, a mai napig egyszerűen összetörök, ha egy állatkínzást hallok/látok/olvasok.. Szerintem ez nem kor-, hanem emberfüggő.
2014. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__allatvedelem__5861296..

Végem van.. Ez is az én kérdésem.. 7 óra óta sírok.

Annyira szerenték segíteni nekik. :(

Remélem egyszer annyira gazag leszek hogy sok szervezetet tudok támogatni, és képes leszek sok állatot bedfogadni.

Addigis marad a menhely.

2014. júl. 8. 21:47
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

#23-as is én voltam, egy videót ajánlottam figyelmedbe.

Láttam én is a kiszabadított elefántról híreket.

Kérlek, nézd meg azt a videót, ha ráérsz, amit ajánlottam.

A film készítője nagy állatvédő és elég széles látóköre van a témával kapcsolatban. Sokat tesz is az állatokért, az állatok jogaiért.

Szerintem állatkedvelőknek érdemes megnézni.

Sok nézőpontra kitér az előadó, több irányból is megközelíti az emberek és az állatok viszonyát.

Nem akarom lelőni a lényeges részleteket, ezért nem idézek, de remélem, hogy minél többen megnézitek.

Már csak azért is, mert ez egy globális helyzet, amelynek mindannyian részesei vagyunk.

2014. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!